SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta kopenhaska

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1481054

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 227 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1582
"Tu nie chodzi o to że głodny chodziłem, albo brak energi, bo sobie spokojnie ćwiczylem, na lodowisku godzine bez przerwy jezdziłem, i siłe miałem, tak samo głodny tez nie byłem, poprostu mnie głowa bolała a jak napiałem sie soku zjadłem kanpke i ciastko odrazu przestało :) " by Wodny

Hehe, nie ma to jak z kopenhaskiej przerzucić się na soki i ciastka
Po co się odchudzać, jak później człowiek "źle" się żywi?

Ja na początku diety 1000kcal (kiedyś, teraz zmądrzałem ) przez 3-4 dni też się dobrze czułem, później dopiero następowało duże osłabienie organizmu.



Zmieniony przez - Tomassino w dniu 2006-01-21 23:50:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 545
Co znaczy "zmądrzałem"? Tak z ciekawości pytam, nie żebym się czepiala

Jestem sila, ktora sama siebie mnozy, sama siebie buduje i sama siebie przerasta...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 227 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1582
"Co znaczy "zmądrzałem"? Tak z ciekawości pytam, nie żebym się czepiala" by Thais

Zmądrzałem = wyciągnąłem odpowiednie wnioski na podstawie własnych doświadczeń (jak to fajnie brzmi ). Nigdy więcej diet 1000 kcal - eh ... co to były za koszmary . Aż mi się słabo robi jak sobie to wszystko przypomnę.
Teraz jestem na etapie ustalania sobie diety redukcyjnej, muszę w krótkim czasie (4 tygodnie) spalić tłuszczyku ile się da, i ciągle się waham o ile obciąć kalorie. Bo po co mam jeść np. 1000 kcal na dzień, jak lepszy efekt mogę osiągnąć przy 2000 kcal.

Zmieniony przez - Tomassino w dniu 2006-01-22 01:01:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 242 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1179
thomasino to nie było że sie na to żuciłem :/ było pisane że z braku węglowodanów tak sie dzieje chciałem sprawidzic zjadłem kawalek ciasta ze 3 szklanki soku wypiłem i mnie przestała bolec głowa. teraz dalej nie jem takich zeczy typu cukierki ciastka fast-food, jem sobie 5 razy dziennie w małych ilościach tak jak to robiłem przez pierwsze 2 tygodnie stycznia i tez schudlem :)

<>> When is no more room in hell, the dead will walk on earth <<>


MOJA PRZEMIANA W TRAKCIE ;) http://www.sfd.pl/OD_ZERA_DO_BOCHATERA_:_-t669318.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 434
jogger mam pytanie... Czy może byc zamiast bewsztyku - filet lub schab ? jak tam napisaleś? i filet jaki z kuraczaka , filet z ryby który jesli mozesz mi napisac :)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 545
Pozwól że ja odpowiem, bowiem takie pytanie już niegdyś padło. Befsztyk jest najlepszy, ponieważ (i tu słowa Joggera): "Mięso czerwone jest najlepsze, jeśli chodzi o 'ujemne kalorie', a zawiera też naturalną L-karnitynę, ale i indyk sią nada". Warto przeczytać pierwszych 50 stron tego tematu-skarbnica wiedzy, polecam

Jestem sila, ktora sama siebie mnozy, sama siebie buduje i sama siebie przerasta...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 434
Thais właśnie zadałam te pytanie bo nigdy nie jadłam bewsztyka a filet jadłam i lubie więc niewiem czy mogę bardziej zastosować filet zainteresowała mnie ta dieta i dlatego pytam .. nwet niewiem jak przyządza sie bewsztyk heh ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 33 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 545
Skoro nie jadłaś, warto spróbować, ja go piekę w folii. Nadal polecam lekturę pierwszych 50 stron...znajdziesz tam odpowiedź na większość swoich pytań, co jak, kiedy, z czym, w jaki sposób itp.

Jestem sila, ktora sama siebie mnozy, sama siebie buduje i sama siebie przerasta...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 515 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12350
Witam serdecznie.

Zamierzam zaczac ta dietke od jutra i mam pare pytan w zwiazku z tym.

Ile i kiedy musze te otreby jesc i do czego sa one potrzebne?

Jak blokowac uczucie glodu (podobno jest niewskazane na tej diecie)?

Mam zamiar cwiczyc aeroby do tej dietki (mam rowerek stacjonarny). Jak mam ulozyc sobie trening? Rano/wieczorem? Jak dlugo i jakie tetno?

Bede bral suplement META BURN do aerobow, czy moge go brac??

Chcialem takze L-Karnityne i CLA czy moge tez je brac??

Jakie suplementy powinienem jeszcze zazywac?? Szczegolnie chodzi mi o ochrone miesni podczas aerobow?? Zeby tracic tluszcz a jak najmniej wody??

Chcialbym takze robic cwiczenia na brzuch, czy mozecie mi jakies poradzic?

Jaka kawe pic - smieciowe czy rozpuszczalna?

Bardzo prosze o odpowiedzi w miare szybko.

POzdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 227 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1582
Ile i kiedy musze te otreby jesc i do czego sa one potrzebne?
- ile i kiedy tego nikt nie wie, dieta była układana "na kolanie", dlatego jest bez sensu

Jak blokowac uczucie glodu (podobno jest niewskazane na tej diecie)?
- dostarczając 800-1000kcal nie jesteś w stanie zablokować uczucia głodu, ani uczucia osłabienia, będą one Ci towarzyszyć cały czas podczas tej pseudo diety

Mam zamiar cwiczyc aeroby do tej dietki (mam rowerek stacjonarny). Jak mam ulozyc sobie trening? Rano/wieczorem? Jak dlugo i jakie tetno?
- zrezygnuj z jakiegokolwiek treningu, zresztą tak i tak nie będziesz miał na niego sił, a może on tylko przyspieszyć spalanie mięśni, kopenhaska funduje taki duży deficyt kaloryczny, że powiększanie go ćwiczeniami jest kompletnie nielogiczne

Jakie suplementy powinienem jeszcze zazywac?? Szczegolnie chodzi mi o ochrone miesni podczas aerobow?? Zeby tracic tluszcz a jak najmniej wody??
- przy tej pesudo-diecie nie ochronisz mięśni, ochronić mógłbyś je, gdybyś od dziennego zapotrzebowania zmniejszył racjonalnie ilość spożywanych na dzień kalorii. Przy 800-1000kcal zejdzie Ci ze wszystkiego: mięśnie, woda, tłuszczyk

Chcialbym takze robic cwiczenia na brzuch, czy mozecie mi jakies poradzic?
- po co? ćwiczenia na brzuch robi się po to, aby mięśnie rosły. Na tak ubogiej diecie żaden mięsień Ci nie urośnie, a także nie powstrzymasz ich spadku poprzez ćwiczenia

Bardzo prosze o odpowiedzi w miare szybko.
- służę radą
100 razy lepsze efekty da ułożenie diety na niskim ujemnym poziomie kalorycznym, spalisz głównie tłuszcze, będziesz miał siły do codziennego funkcjonowania.

Wiem, że czasami chce się bardzo szybko schudnąć, poświęcając nawet trochę mięśni (zależy jaki cel). Dlatego lepszym wyjściem byłoby ułożenie sobie diety na poziomie 1600-2000 kcal - jako alternatywa dla kopenhaskiej. Ja teraz jestem na 1800kcal, też chudnę, i jest nieporównywalnie lepsza od 800-1000kcal -> kopenhaskiej.
Wybór należy do Ciebie.

Zmieniony przez - Tomassino w dniu 2006-01-23 15:02:05
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPALANIE TŁUSZCZÓW PODCZAS WYSIŁKU FIZYCZNEGO - artykuł

Następny temat

grube nogi

Wiecej