SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta kopenhaska

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1485070

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej jestem już 4 dzionek na lopenhaskiej i już widać pierwsze efekty:)
Mam pytanie może i głupie ale nie może mi dać ono spokoju. Dlaczego trzeba jeść grzankę a nie zwykły kawałek świeżego pełnoziarnistego chleba?Czy pieczywo ma inny skład przed zrobieniem z niego grzanki?Proszę o odpowiedzi serdecznie z góry dziękuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kkarola!

Grzanka ma mniejsze IG niz chleb :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziękuję za odpowiedz,ale nie satysfakcjonuje mnie ona do końca (jestem dociekliwa no może nawet ciut za bardzo, ale taki mam charakterek wrrr...).Domyśliłam się,że ma niższy IG ale dlaczego tak jest?To mi wierci dziurę w brzuchu!Czy ktoś może mi to dokładnie wytłumaczyć? Z góry dzięki bardzo:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmmmm.. wiec chcialabym Was pożegnać, może kiedyś tu wróce.. ale z diety rezygnuje.. nie dlatego ze mi ciezko., bo głodu nie czulam.. ale..
dzisiaj sie zdolowalam!
po pierwsze nie dałam rady biegac! a ja kocham biegac!!! nawet po kawie bylo mi cięzko. ( oslabił mi sie organizm, a ja nie moge na to pozwolic, bo ide w lipcu do szpitala i musze miec super wyniki, potas, sód, sprawne serduszko itp. )
po drugie! zero koncentracji, mam matury, a nie dam rady się uczyc!!!! :((
po trzecie.. za bardzo się licze ze swoim zdrowiem.. i ciesze się, ze sie opamietałam! niestety mam słabą psychike, ale..
Kiedyś bylam gupia.. nie liczyło sie dla mnie nic! wypadanie włosów, slabe paznokcie czy brak miesiaczki.. liczyly sie tylko kilogramy! a teraz NIE! na szczescie zmądrzalam :)
i ciesze sie , ze po 2 dniach.. moze i schudlam ten 1 kg czy coś.. ale..;/

" NIC NA SIŁE " co zrobisz teraz przeciw sobie, to potem odbije się przeciw TOBIE... niestety ;(
Ja chcem być zdrowa.. psychicznie i fizycznie. i za bardzo sie boje, ze moze mi ta dieta to z***ac!
gadalam z kolesiem, który sie tym zajmuje i w ogole..
i powiedział, ze spsób diety jest ok. mało węglowodanów, duzo białka, szczególnie pod wieczór.. a weglowodany raczej rano!
kawa na sniadanie tez oki.. a tymbardziej jak ktos trenuje to na czczo!
ale ta dieta ejst zbyt DRASTYCZNA!!!!!
mój facet jest na dietetyce..
jak najbradziej jest tego samego zdania..

ODchudzajmy sie, ale nie kosztem zdrowia, samopoczucia i tej presji! co pozniej sie odwróci przeciw nam ;/
pozdrawiam! i zycze powodzenia! :)
Myśle, ze zgodzcie sie ze mną w pewnym stopniu, ze sposób diety jest oki.. ,malo weglowodanów i tluszczu, ale nie az tak :(((
A! I metabolizm sie nie zwieksza! napewno..
Papapapap )))))

Mam 170 cm i waze jakieś 64 kg , Jakbym miała wybierać miedzy :
: ***ostrą dietą i brak ruchu
( chudniecie z miesni = zwiotczałe cialo i waga np. 60 kg w 2 tygodnie )
aaa..

****zdrowa dieta = sport ( chudniecie z tłuszczy= jędrne cialo i waga np. 60 klg w mmiesiąc ) to wole to drugie!!!! :)
Bo zdrowo i na zawsze, i naprawde zwiekszając przemiane materii.. bo nic nie zwieksza jej tak jak sport!
to sami widzicie, ze mam racje..
3majcie sie! mocno..
i przemyślcie to..
czy napewno warto.. w sumie każdy człowiek jest inny.. ale..
organizm organizmem, nie ma co się oszukiwac..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
"Dlaczego trzeba jeść grzankę a nie zwykły kawałek świeżego pełnoziarnistego chleba?"
Bo taka zapieczona skórka dłużej się trawi, a na to trawienie zużywa się więcej kalorii podobnie jajko na twardo a nie na miękko. Na temat pieczywa Montignac napisał: "Z chleba zjedz samą skórkę, a miąższ oddaj wrogowi"

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziękuje bardzo Jogger teraz mogę spać spokojnie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witajcie :)
Dziś zaczęłam dietę kopenhaską :)
Mam silną wolę i mam nadzieję, że wytrzymam.

Nie przeczytałam wszystkich 68 stron :) Ale wyczytałam, że mogę zrezygnować ze szpinaku i zastąpić go np. brokułami :)

NIe doczytałam natomiast, czy mięso np. ryba czy pierś z kurczaka może być na odrobinie oleju? Czy jak ją przyrządzić? Powiedzmy, że mięsko przyprawię, zawinę w folię aluminiową... nie zeschnie się bez oleju?
A jak upiec rybę bez oleju? Zawinę w folię, przyprawię no i ... co dalej?

A co z witaminami? Czy mogę podjadać witaminki? Jakie?

A do czego dodawać otręby? Do jogurtu?

A co z całym kurczakiem? Nie jestem w stanie go zjeść, tym bardziej, że z kurczka, to zjadam jedynie piersi.

No i nie cierpię wołowiny...

Proszę o rady...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co z grzankami?
Nie mam tostera... więc jak przygotować grzankę? Na patelni się spali... więc w piekarniku? Mikrofali?

Proszę o podpowiedź.

Ps. Zarzywam pigułki hormonalne o działaniu antyandrogennym. Czy nie przeszkodzą one w działaniu diety?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Pigułki anty mogą połozyć każdą dietę
Kiedyś robiłem sobie grzanki na patelni bezproblemowo.
Rodzaj mięsa jest w zasadzie drugorzędny, chodzi o dostarczenie białka, do tego wolnotrawionego, czyli optymalne jest chrupiące. Oczywiście czerwone mięso jest lepsze ze względu na kreatynę i L-karnitynę, ale to niuans. No i nie jemy całego kurczaka, tylko tyle, żeby zaspokoić głód.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za odpowiedź.

Jestem już po ostatnim posiłku. Na razie jest wszystko OK.

Jednak przyznam się, że po lanczu zjadłam jeszcze banana, bo jakoś tak mnie wzięło :( Mam jednak nadzieję, że nadprogramowy banan w pierwszym dniu nie zaszkodzi...


Boję się jednak, że mój organizm będzie się dopominał o słodycze. Ja nie umiem żyć bez czekolady i batonów :( Nagłe odrzucenie słodyczy może być dla mnie kiepskie (mogę zasłabnąć) Czy można jakoś uzupełnić zapas cukru w organizmie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPALANIE TŁUSZCZÓW PODCZAS WYSIŁKU FIZYCZNEGO - artykuł

Następny temat

grube nogi

WHEY premium