SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta kopenhaska

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1481111

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


hej, chce od jutra zaczac diete kopenhaska. mam pytanko, czy zamiast thermy mozna zjesc tabletke tussipectu i popic mocna kawa? mysle ze przez 2 tygonie nic by sie nie stalo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W sprawie termogeników nikt rozsądny Ci nie doradzi dopóki nie wypełnisz profilu lub nie napiszesz więcej o sobie. To zabawa dla dorosłych i zdrowych.

Pozdrawiam,
Leniwy Tyka

*** Utyłem w Fitnessie ***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sorki, ale jestem nowa, profil juz wypelnilam, tylko nie wiem dlaczego tego nie widac gdy kliknie sie w moje okienko? tak na wszelki wypadek jestem rocznik 81, mieszkam w rybniku, studiuje sobie i wlasnie za 2 tygodnie mam licencjata. ale jeszcze do tego tussipectu chcialam spytac w jakich dawkach mozna by bylo go zazywac i czy wchodzi w gre zazycie go 2 razy dziennie. bo to trzeba z kawka a kawka wskazana tylko rano...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W profilu wszystko jest okay, kliknij na link "profil klubowy" nad swoją wypowiedzią to go zobaczysz

Domowej roboty ECA sporządza się następująco :

Tussipect (2 tab.=30mg efedryny) + Kofex (1 do 5 past.=40/200mg kofeiny) + Polopiryna S (1/4 lub 1/2 tab.=75/150mg aspiryny).

Wszystko bez recepty. Zamiast Kofexu radze kupić jednak Caffeine 200 mg - ale nie pamiętam czy jest na receptę czy nie.

Domowe ECA bierze się na pół godziny przed treningiem, można ewentualnie dwa razy dziennie ale lepiej nie brać po godzinie 16:00 - niektórzy potem mają kłopoty ze snem.

Branie tego szajsu należy rozpocząć od połowy powyższej dawki i jeśli nie będzie niepożądanych objawów po tygodniu zwiększyć dawkę.

Przy obecnych cenach termogeników (najtańsza Therma Pro kosztuje gdzies około 60 zł) domowe ECA powinno odejść do lamusa - nie warto po prostu truć się dodatkowymi składnikami np. tussipectu.

Pozdrawiam,
Leniwy Tyka

*** Utyłem w Fitnessie ***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki wielkie, na razie przez kilka dni bede korzystala z domowego sposobu, dopoki nie bede miala thermy. jeszcze ostatnie watpliwosci - czy mam zrezygnowac z porannej kawy? jesli nie to o ktorej ja wypic i o ktorej wtedy zjesc lunch? i kiedy dokladnie zazyc ta druga dawke? thx
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Normalna kawa ma jakies 40-50 mg kofeiny, tak więc można ja sobie wypić kiedy sie chce. Tak jak pisalem, ECA najlepiej skutkuje brane przed treningami - tak więc bierze się je np. na czczo przed porannymi aerobami, lub przed treningiem popołudniowym itp. W dni beztreningowe bierze się w tych samych porach co w treningowe. Jeśli nic nie trenujesz daruj sobie ECA, bo nic Ci nie da.

Poprawiłem gramy na miligramy hehe Nawiasem mówiąc - normalna, znaczy mocna

Pozdrawiam,
Leniwy Tyka

*** Utyłem w Fitnessie ***

Zmieniony przez - Tyka w dniu 2003-05-31 19:43:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
thx za odp:) jeszcze jedno pytanie....co to jest ta ketoza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ketoza jest to proces wykorzystywania tłuszczy na potrzeby energetyczne organizmu, jego charakterystycznym objawem jest występowanie we krwi ciał ketonowych.

To co nazywamy tu na SFD ketozą nie jest równoznaczne z ketozą w rozumieniu medycznym (czyli acetonemią, pojawiającą się na przykład przy nieuregulowanej cukrzycy).

Odnośnie ketozy polecam post "Dieta tłuszczowa-rewelacja" w dziale Odżywianie.

Pozdrawiam,
Leniwy Tyka

*** Utyłem w Fitnessie ***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Kawa - to literka C z ECA i ma takie same zadanie: podnieść metabolizm podstawowy przez termogenezę (zwiększenie produkcji ciepła, na co jest spalany tłuszcz). Żeby działało C czy ECA, musi być stosowane na pusty żołądek. Kawa działa silniej niż czysta kofeina w podobnej ilości ze względu na współdziałanie zawartych w niej innych związków. Po kawie/kofeinie też nie powinno się jeść przez dłuższy czas, gdyż inaczej nastąpi skok insuliny. Poza tym kofeina zmniejsza wchłanianie glukozy przez mięśnie, więc kawa z ciastkiem jest idealna na utycie . C/ECA działa termogenicznie (odchudzająco) nie tylko podczas treningu. Spotkałem się z opinią, że nie powinno się brać ECA przed treningiemn siłowym (chodzi o wchłanianie glukozy), z kolei w czasie aerobów i tak sam wysiłek generuje termogenezę, więc lepiej już po aerobach, żeby zmaksymalizować potreningowe spalanie tłuszczu (oczywiście bez żadnych węgli ).

-------------------------------
Dwutygodniowy kawosz kopenhaski
-------------------------------

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no to juz teraz chyba wszystko wiem o ECA. Ostatnie kilka dni spedzilam na przeglądaniu stron o ECA i róznych forum . Przeczytałam wiele wypowiedzi ludzi ktorzy stosowali ECA. Opinie nie byly jednoznaczne, ale duza czesc ludzi pisala ze po odstawieniu nie mogli powstrzymac sie od napadu na lodowke, tym bardziej ze ich nastroj nie byl najlepszy (dolki). ja mam czasem takie napady wlasnie i bardzo sie tego boje bo nie chcialabym meczyc sie 13 dni na darmo:) pozdrowki!
ps jestem pod wrazeniem wiedzy ekspertow, szczegolnie Joggera; to trzeba biologie studiowac czy cos?;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPALANIE TŁUSZCZÓW PODCZAS WYSIŁKU FIZYCZNEGO - artykuł

Następny temat

grube nogi

Wiecej