SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta kopenhaska

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1481062

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Na diecie tłuszczowej, przy problemach z kobiecymi hormonami płciowymi ('nadprodukcja' jajników, pigułka), zdarza się nawet przybranie na wadze pomimo ketozy.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1885 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11823
jogger ale dlaczego tak jest?? jak sie ma tluszczowa do hormonow kobiecych? jak masz kfilke to mi to wytlumacz, plisio , bo interesuje mnie to bardzo.

treat people how you want to be treated
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Wprawdzie tłuszcz jest potrzebny do produkcji wszystkich hormonów, ale to kobiece decydują o odkładaniu tłuszczu na okres ciąży i karmienia, poza tym są magazynowane w tkance tłuszczowej. Zwiększenie tłuszczu w diecie u kobiet z i tak już dużą podażą hormonalną powoduje sprzężenie zwrotne (rośnie produkcja hormonów->rosną zapasy tłuszczu->poziom hormonów w organiźmie->nowe zapasy...). Na szczęście nie jest to regułą

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1885 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11823
thx

treat people how you want to be treated
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 35 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1151
Dziekuje jogger za odpowiedz,sog oczywiscie polecial. Mam jeszcze do Ciebie prosbe odnosnie tego calego kurczaka. Czy moge zamienic go na cos innego? 6 dzien nieubłagalnie mi sie zbliza !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jogger jest fenomenalnym zrodlem wiedzy! Dzieki za fachowe porady. Stosuje te (cholerna czasami) diete i musze przyznac, ze dla mnie dziala wysmienicie - 7kg mniej po pierwszym tygodniu, mniej tkanki tluszczowej i coraz wieksza swiadomosc dietetyczna (prawdopodobnie zamierzony "uboczny" efekt psychologiczny diety).

Dla wszystkich zmiartwionych obecnoscia tego, czy tamtego w tej diecie powiem krotko: albo to zjesz, albo daj sobie spokoj. Ja nienawidze ryb, a musialem "przyjac" ich dawke ktoregos dnia. Odbijala sie paskudnie, ale coz, albo dieta, albo (z diety) rybka...

Widze (w przeczytalem chyba wszystkie posty w tym watku) duza niechec do kawy. U mnie wrecz przeciwnie - jej niedobor byl i jest moim najwiekszym wrogiem, co ja bym dal za jeszcze jeden kubek...

Najwazniejsze w tej diecie to... cos robic. Nie nalezy zamykac sie w domu, wypic rano kawy, a potem caly dzien siedziec z zalozonymi rekami. Jak sie czyms zajmiesz, dzien szybko przeleci, kolejny posilek przyjmiesz z przyjemnoscia (nawet jezeli to ... - wpisz to czego w diecie nie znosisz), a potem okolo 23:00 ogarnie cie blogi nastroj sennosci i zapadniesz w zdrowy sen (tez ciekawe - zwykle siedze do 2-3:00, a tu 23:00 i spioch!).

Trzymam za wszystkich "na diecie" kciuki i obiecuje krotki raporcik za tydzien.

MPL
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 35 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1151
W takim razie jeszcze jeden wątek ale tym razem tak jakby od tyłu:) chodzi mi o to czy kazdy produkt tej diety musze zjesc?

Trzeciego dnia zamiast szpinaku zjadlam pomidorka (czyli na lunch zjadlam 2 pomidory i jabłko)a jutro chyba omine ten kompot z owoców i zjem sam jogurt naturalny. Czy to nie popsuje moich dotychczasowych staran o zgrabną sylwetke?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Moi Kochani tak sobie siedziałam i szukałam jakiejs diety aby troszkę schudnać. Jestem po operacji kręgosłupa i niestety naleciało mi tych zbędnych kilogramów w czasie gdy nie można było mi nawet siadć. I tak znalazłam dietę kopenhaską. Zaczęłam od poniedziałku było ciężko bo bardzo lubię owoce i mi ich brak no i kawka ale trudno. Dzisiaj sie ważyłam i aż nie wierzyłam spadło 2 KILOGRAMY czy nie za szybko? Mam pytanie czy kawa musi być słodzona ja nie słodzę ale czego sie nie robi dla zdrowia.

attka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Kawa nie musi być słodzona, ale trzeba uważać, czy nie dochodzi do niedocukrzeń (słabość, zawroty głowy, mdłości etc) i wtedy jednak słodzić (to paliwo dla mózgu)
Zmiany produktów w niewielkim zakresie nie powinny kłaść diety, ale np. pomidory nie są wskazane jako zamiennik ze względu na wyższy indeks glikemiczny. Opuszczenie np. kompotu - trzeba - podobnie j.w. - uważać na ew. niedocukrzenie, bo można nawet stracić przytomność.
Zamiast kurczaka może być choćby kolejny befsztyk.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 35 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1151
Witam
Cieszcie sie wszyscy którzy chudniecie na tej diecie. Ja jestem po czwartym dniu i jak na razie nie schudlam ani kilograma:(((((((((((( Czytalam w postach ze to moze byc wina mało wypijanej wody,ale ja staram sie pic conajmniej 1,5l wody mineralnej wiec chyba to nie to?
Jogger jak myslisz oplaca się męczyć dalej, bo moze ta dieta nie jest dla mnie. Jak slysze ze niektórzy chudną 2 kg w ciągu 3 dni to jestem zła ze ja tak nie chudne...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPALANIE TŁUSZCZÓW PODCZAS WYSIŁKU FIZYCZNEGO - artykuł

Następny temat

grube nogi

Wiecej