SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta kopenhaska

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1481067

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 89
Hej:)ja dawno nie pisałam :) diete zrobiłam sobie w sierpniu wiec juz jakis czas temu, ile dokładnie schudłam nie wiem, ale powiem, ze jesli chodzi o ubrania to nosze teraz o 4 rozmiary mniejsze wiec cos w tym jest:) natomiast ostatnio zaobserwowałam u siebie straszne problemy z włosami - bardzo mi wypadają, zaczynam sie zatem zastanawiać, czy to przypadkiem nie jest jakiś efekt uboczny tej diety??? Czy ktoś ma/miał moze podobne problemy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć :) Jak zwykle z samego ranka tryskam energią - wykorzystam ją teraz na sprzątanie ;) Dzisiaj jest mój 10ty dzień i schudłam już 5kg :) Też obawiam się jojo ale na uczelni mam basen 2 razy w tygoniu i pływać chodzę jeszcze w weekendy no to myślę ze za dużo nie powinno wrócić ;) Poza tym moja dieta rozpoczęła się tak - wstałam w zeszły czwartek rano i stwierdziłam ze dziś jest dobry dzień na rozpoczęcie diety :) Dzieki temu uniknęłam tego podświadomego jedzenia "na zapas" jakie ma miejsce zazwyczaj kiedy się nastawiamy ze np za 3 dni zaczniemy. Na pewno wiecie o co mi chodzi - ostatnia pizza itd... No to lecę sprzątać, potem na basen i do babci na imieninki (oczywiście ze swoją kolacją w pojemniczku hihi) Najlepsze jest to że w ogóle nie rusza mnie to ze ktoś obok je jakieś przysmaki :) Pozdrawiam gorąco :) no i 3mam kciuki za Was bo wiem, ze ja wytrzymam :) Buziaki dla przyszłych "szprych" hihi, pa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej, no ja tez wiem ze wytrzymam wiec spoko i smakolyki tez w domu sa i mnie nie ruszaja, chociaz po zakonczeniu diety pokusa bedzie wieksza... W sumie chcialbym wam powiedziec ze mam takie dziwne wrazenie ze dzisiejszy kurczak gotowany (6 dzien) to bylo za duzo... Strasznie sie najadlem i wcale nie czuje glodu... w sumie ciezko mi powiedziec czy chudne bo sie nie waze, zarazem mam takie dziwne wrazenie, ze ta dieta na mnie nie dziala... zobaczymy jak bedzie, jeszcze tydzien (chyba przesadzam z marudzeniem:) )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy to tak ma być, że po kurczaku sobotnim, o 17 jajka i marchew wcina sie na przymus bo brzuch pelen jeszcze po lunchu??? Ja tak mam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Do ilości podchodzić trzeba zdroworozsądkowo: je się tyle, żeby zaspokoić głód, ani nie powinno się zapychać na siłę, ani kończyć posiłku na głodzie. Wiadomo, że facet 100kg musi zjeść dużo więcej niż kobieta 60kg.

Włosy, cera, paznokcie... z reguły przy odchudzaniu traci się krzem. Ja stosuję 'Wyciąg ze skrzypu z witaminam', ale są i inne - Silica bodajże Naturell'a etc

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Uff, nareszcie dobrnęłam do końca tych 107 stron, myślałam, że skończę to czytać równo z końcem diety, hehe. No ale jestem dopiero na półmetku, dziś ten najgorszy dzień (7). Zaczęłam stosować tę dietę dwa lata temu i potem po roku ja powtórzyłam, i pół roku temu też, no i teraz, znowu po pół roku. Za każdym razem chudne ok. 6 kg, niezależnie od tego, czy trzymam się wskazówek ściśle (jak za pierwszym razem) czy nie. To znaczy dalej się stosuję do zasad, ale do diety troszę innej, minimalnie zmienionej. Wiem, że warszawskie aktorki stosują ją z powodzeniem. Nie sądzę, żeby nie można jej było powtarzać co jakiś czas, chyba jedyne zastrzeżenia to ryzyko wrzodów na żołądku. Dlatego Jogger, jesteś skarbnicą wiedzy,ale to zachęcanie do kawy z grzanką rano na stałe chyba nie jest najlepszym pomysłem, szczególnie dla młodych dziewuszek. I tu druga sprawa, uważam, że niektóre z dziewczyn stosujących tę dietę są za młode (16,17 lat) a inne po prostu za szczupłe, hehe. Kiedy waga jest prawidłowa albo prawie prawidłowa, nie widzę powodu, by wlewać w siebie na czczo te litry kawy. To tyle. Jedyne co chcę w obecnym czasie zmienić, to sposób odżywiania się po diecie. Zwykle zaczynałam jeść normalnie, czyli duuużo i wszystko, dlatego po pół roku, kiedy już uzbierało sie kilka dodatkowych kilogramów powtarzałam dietę. Przyznam, że to wygodne, raz, dwa razy w roku przecierpieć te dwa tygodnie, by potem jeść co się chce przez rok:) Ale teraz to postanawiam zmienić, chcę po prostu na stałe zmienić zasady żywieniowe, ze względu na zdrówko. To tyle, pozdrawiam wszyskich i.. kto z Was jest tak jak ja w 7 dniu?? CMOK
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich wytrwałych.
Mam pytanie do Joggera i reszty która potrafi odpowiedzieć :)
Zasadniczo przerobiłem większosć z tych 107 stron i mam tylko jedno pytanie. Jakie suple zażywać po to aby nie "zjadło" mi mięśni razem z tłuszczykiem?? oraz czy można dostać cuś takowego w aptece ponieważ ostatnio mam problem z dotarciem do wiekszych sklepów sportowych. No i ewentualnie w jakich dawkach. Dodam tylko że po przerobieniu dietki mam zamiar przerzucić się na trening na rzeźbę i nie kciał bym drastycznie stracić na masie miesniowej :)

Z góry dziękuje za odpowiedź :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak mała sugestia w okresie budowania masy brałem Crea mass z HiTeca ale jak sądze to pewnie mie sie nie przyda juz teraz bo jeszcze troche mi zostało. Był nym zapomniał:) jeszcze jedno pytanie jak sie nazywają te paski do mieżenia poziomu ketozy co to je można w aptece kupić bo w ferworze czytania mi uciekło :) ??

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Paski - KetoDiastix
Antykatabole to HMB, BCAA, L-glutamina - w aptekach raczej tego nie ma, ale bywają w działach sportowych hipermarketów.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No tak... Dzisiaj 7 dzien. :) Jeszcze jestem przed herbata, dzisiaj wypije sobie czerwona czyli herbata w temacie :) Rowniez jak zaroweczka mam zamiar po diecie pozostac przy pewnych zasadach. Po pierwsze nie jesc po 18, po drugie unikac jak ognia slodyczy i tluszczy, po trzecie serki wiejskie, brokuly, pomidory itp. jedzonko, po czwarte kawa + 1-2 grzaneczki na sniadanie (kilka razy w tygodniu), po piate herbata czerwona trzy razy dziennie (tez jak kawe pic ja 2 godziny po i przed poosilkiem??), a po szoste kawa po kazdym treningu czy tez wysilku sportowym na pobudzenie tarczycy. No zrezygnowanie z niezdrowego jedzenia ogolnie, a takze zastapienie jogurtow serkami wiejskimi albo jogurtami naturalnymi, ewentualnie czasem kefir albo maslanka. Aha, oczywiscie ograniczyc ziemniaki i makaron, chleba maslem nie smaruje juz od 11 miesiecy wiec jest luz. No i chleb oczywiscie razowy. Duzo jarzyn - owoce z umiarem, ale po kazdym posilku warzywnym badz miesnym (mieso chude, jesli kurczak to bez skory) owoc wskazany. Mysle, ze sa to dobre wskazowki rowniez dla was... a jak ktos ma cos do dodania to z checia przeczytam.
PS. Zapomnialem jeszcze o jednym - raz w tygodniu glodowka, czyli tylko mineralna na przeczyszczenie. :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPALANIE TŁUSZCZÓW PODCZAS WYSIŁKU FIZYCZNEGO - artykuł

Następny temat

grube nogi

Wiecej