SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta kopenhaska

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1481081

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sarimathko a czemu nie chcesz pociagnac kopenhaskiej?
Chcesz schudnac jeszcze 5 kg, na zadnej nie schudniesz tyle co na tej..
Wystarczy troche ja zmodfikowac aby bardzij smakowala i wprowadzic kolacje i bedziesz dalej chudla, moze wolniej ale jednak.
Wejdziesz na grapefriutowa i jesli przytyjesz to co?
Przeciez tam jest fruktoza - roznie twoj organizm moze zareagowac po kopenhaskeij, w ktorej nie bylo weglowodanow.
Po co ryzykowac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nowiutka, myślisz że można wyrzucić sałate i szpinak i zamiast tego włączyć tam brokuły, kalafior,paprykę, rzodkiewki? moze masz rację? a jak jest u ciebie, bo ja na tej diecie b.dobrze się czuję chociaż coś mi już się robi na widok sałaty i szpinaku , z miła chęcią wprowadziłabym jakies płatki kukurydziane i od czasu do czas bakalie (tzn śliwka albo morelka po jogurcie, lub pestki słonecznika i dyni do wewnątrz) marzy mi się też coś ciepłego, jak zupa myślę żeby w niedziele zrobić sobie mini rozołek tz. zagotowac pierś kurczaka z marchwią, kapusta pekinską i papryczką i cebulką i miec wywar i kure za jednym zamachem tylko jedno na lunch a drugie na obiad. A jakie Ty wprowadziłas modyfikacje, mozesz mi podac przykładowy dzień i co proponujecie na kolecję
?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sarimatha!

Dieta kopenhaska jest dieta ubogoweglowodanowa.
Zeby przejsc na normalne jedzenie potrzeba czasu i bardzo wolnego wprowadzania weglowodanow i tluszczy.
Jesli chodzi o warzywa zielone to nie ma problemu to jest zawsze dozwolone!
Juz w kopenhaskiej moglas zamienicac salate na brokuly.
Jesli chodzi o papryke, pomidora, rzoidkiewke.. jak najbardziej! A nawet trzeba bo inaczej wykonczysz swoj organizm!
Jesli chodzi o platki kukurydziane to uwazaj - zobacz undeks glikemiczny, chyba kukurydza przetworzona ma bardzo wysoki!
Pozatym uwazaj jak kupujesz, zeby nie bylo cukru. Lepiej musli zrobic samemu.
Bakalie - oczywiiscie (oprocz rodzynek - zobacz indeks)
ale orzechy, pestki dyni warto przegryzac - w rozsadnych ilosciach.
Ugotowana piers w rosolku - czemu nie - tylko zostaw marchew na talerzu.

Przkladowy jadlospis..
hmm
Ja chce jeszzce schudnac 5 kg, wiec za wiele nie zmienilam..
tak jak pisalam. Trzymam sie zasad. Dzis moj drugi dzien.
Wczoraj (pierwszy dzien) bylam z corka na ciachu i lodach w porze lunchu, wiec do wieczora juz nic nie jadlam.. wystarczylo :)
Dzis na lunch mam wczorajszy lunch czyli szpinak (z czosnkiem), 2 jaja i pomidor.
Na obiad mam schab upieczony we wlasnym sosie (lekko zaciagniety maka ziemniaczana) Rodzince podam z ziemniaczkami a sama zjem z brokulami podsmazonymi na oliwie (tak jak lubie)
Na kolacje? jesczze nei wiem, zalezy na co bede miala ochote, moze jakies warzywa ugotowane na parze albo podsmazone na oliwie z wbitym w nie jajkiem .. Nie wiem czy bede glodna.
Wiesz ja chce jeszcze schudnac 5 kg, dlatego to ciagne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sarunia,

patrz jeszcze co mam)
http://misiczka.com/monti/lista.html

pozdrawiam wsjech!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 119 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1437
witam, chce sprobowac tej dietki, co prawda nie wiem czy dam rade ja pociagnac razem z treningami+ nienawidze szpinku -czym to dranstwo mozna zastapic.
Jogger, czy ty biegales przy tej diecie? jesli tak to ile km/tydzien i ile razy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja mam do zrzucenia conajmniej 9 kilo zauważyłam ze od poniedziałku waga stoi w miejscu

trace ochoty do dalszej walki grrrr juz mi sie zaczyna to jedzenie nudzić , dziś miałam fakultety z historii i czekałam z dziewczynami godzine i oczywiscie poszłyśmy na rundkę po sklepach spożywczych i cukierniach , one się obkupiły a ja wyszłam z mineralną niegazowaną...ale dam radę... chociaz wolałabym prostrze posiłki niz dzwiganie pojemniczków z jedzonkiem ehhh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sarimathko!

Nie zrazaj sie!!! Ja ostatnie 3 dni diety tylam!
A teraz znow chudne.. mimo lodow i ciastek w pierszy dzien po diecie.

trzymanj sie i nie poddawaj!
Szkoda zmarnoac tych 6 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rzabba Instruktor
Ekspert
Szacuny 492 Napisanych postów 6557 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 132702
Dziewczyny! Pełnia za 4 dni, wiec to normalne, że nabieramy wody
Zobaczycie jak wszystko ruszy kilka dni po pełni

>>życie zaczyna się po trzydziestce<<
leniwa efka
trzeba mieć silne barki, żeby udźwignąć skrzydła anioła

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1335 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8969
powiedzcie mi, ile wam wagi zeszło po pierwszym dniu. Bardzo mnie to ciekawi, bo jutro wyjezdzam na zawody a wagi wole miec nizsza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Aga2002,
Biegam codziennie 8-10km w zakresie tlenowym ok 10km/godz, na kopenhaskiej oczywiście tempo spada, bo nie włączają się mięśnie glikolityczne (pracujące na glikogenie, którego poziom musi się obniżyć).
Isia,
Nie ma reguły na 1szy dzień, po 48godz przeciętny spadek wynosi 2-2.5kg

Zmieniony przez - jogger w dniu 2004-05-01 00:53:04

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPALANIE TŁUSZCZÓW PODCZAS WYSIŁKU FIZYCZNEGO - artykuł

Następny temat

grube nogi

Wiecej