SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta kopenhaska

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1481117

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 138
Hmm! A ja mam pytanie... Czy zamiast miesa można w diecie typu kopenhaskiego zjesc kotleta sojowego w panierce z otreb? czy w ogole mieso mozna zastapic w wiekszosci produktami sojowymi?

Do IN_ nie powiem jak mi idzie, bo nie ma o czym mówic ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23
Dziekuje bardzo za odpowiedz, tak chyba bede robic. Jeszcze tylko walcze z soba czy nie zaczac odchudzanioa po "tlustym czwartku" :P

A czemu glodowanie = tycie?

Pozdrawiam :)

Zmieniony przez - avena w dniu 2005-01-30 19:23:51

wcinaj ziemie bo grunt to zdrowie :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3608 Napisanych postów 36527 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260866
glodowanie = tryb oszczednosciowy = odkladanie energii = tycie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
głodowanie =

insulina -> w dół
testosteron -> w dół
IGF-1 -> w dół
hormony tarczycy -> w dół
leptyna (ponad 50% spadek w pierwszym tygodniu ostrej diety) -> w dół (polecam gorąco lekturę https://www.sfd.pl/temat122369/ )
synteza białek -> w dół
LBM -> w dół
funkcje seksualne -> w dół

oraz

kortyzol -> w górę
grelina -> w górę
katecholaminy -> w górę

czyli krótko mówiąć - katabolizm, utrata tkanki mięśniowej, spowolnienie metabolizmu, napady głodu, niekontrolowany apetyt i skłonność do gwałtownego tycia po przerwaniu głodówki (polecam lekturę https://www.sfd.pl/temat60467) 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21
ja dietkę zaczelam w ferie..tak sobie to ladnie rozplanowałam...nie czekaj na tlusty czwartek,,,w naszych czasach to pączka mozesz sobie kupic codziennie po co zaraz zjesc kilka tysiecy kalorii?? ... powiedzcie mi co mogę zrobic na to ze bardzo jestem zmeczona...wlasnie wróciłam do domciu po 15 minutowym odsniezaniu chodnika i prawie nie umiem rekami ruszać...zaraz mam jedzonko wiec pewnie teraz przejdzie ale co jezeli stanie sie tak np. wieczorkiem??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23
No i zaczelam, eh mam gdzies ten tlusty czwartek, masz racje :)
1 dzien kopenhaskiej minal mi zadziwiajaco dobrze, i co najwazniejsze, a troche dziwne nie jestem glodna, jak to mialo miejsce w DSB.
Jedyne co zrobilam chyba nie tak, to zamiast befsztyku zjadlam piers z kurczaka, bo nie moglam go nigdzie dostac...
Jestem pelna optymizmu!
Jedyne co mnie przeraza to fakt, ze w srode przylatuje z Anglii moj brat i moja mama piecze mu sernik, robi salate, truskawki i inne smakolyki, takze bedzie to dla mnie niezly sprawdzian (jakies 3-4 dni-tyle bedzie u nas moj brat+ potem to,co zostanie) takze prosze trzymajcie za mnie kciuki zebym nie ulegla...
Pozdrawiam!

wcinaj ziemie bo grunt to zdrowie :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
"bardzo jestem zmeczona...wlasnie wróciłam do domciu po 15 minutowym odsniezaniu chodnika i prawie nie umiem rekami ruszać"
Przy wysiłku 'siłowym' odczuwa się wyraźnie niski poziom węglowodanów w diecie. Wysiłek musi być umiarkowany, w zakresie tlenowym, tzn. nie może być zadyszki i łapania powietrza.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 64
A moja dietam poszla dzis... na spacer?
Wlasciwie wczoraj ja zlamalam bo spadl mi poziom cukru (mam koszmarne wahania, od dziecka, ale nie jest to cukrzyca). Zrobilam glupio bo zamiast np. zjesc lyzke cukru, albo napic sie slodkiej herbaty to zzarlam wafelka... Diete mialam kontynuowac i to olac, stwierdzilam ze z jednym malym przewinieniem i tak cos schudne. Ale dzisiejszy dzien mnie wykonczyl. Mam bardzo stresujaca prace a akurat oddajemy system i od jutra mam szkolenia. Dzis wszystko szlo pod gore - komp mi pozarl ostatnie zmiany w podreczniku, zaczely niewaidomo skad pojawiac sie bledy w systemie - oczywiscie nie wyrobilam i wypilam hektolitry kawy, zjadajac przy tym kromke razowego i jedno jajko. Pod koniec dobil mnie skrypt ktory rozwalil baze... oczywiscie naprawilam innym ale... Ja w stresie dzialam na najwyzszych obrotach, moje tempo pracy wzrasta o 300% ... po prostu cacy. Tylko ze potem, jak juz sie wszystko skonczy to czuje sie gorzej. Ale dzis na maxa nerwy mnie zjadly. Wyszlam z pracy i omalo sie nie wywalilam, z trudem powstrzymywalam sie przed zwymiotowaniem, chwilami nie moglam oddychac. A zoladek do tej pory mnie kluje.
Juz jestem po kabanosku, soczku buraczkowym, kaszce z cynamonem i powoli sie podnosze...
Chyba jednak zaczne uprawiac codziennie jakies wysilki fizyczne... na sters mi to na pewno lepiej zrobi... Co jest dobre dla osob bez kondycji, ktore nie lubia pozostawac w tyle za innymi, gdzie stopniowo mozna podnosic poprzeczke?? Moze sa organizowane jakies zajecia dla osob z nadwaga - na takich na pewno nie czula bym "stresu"...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Spróbuj pilates

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 138
JA z takimi pytaniami, kto moze niech pomoze! Chodzi mi o to,zeby uscislic to czy,:
1. nasniadankomoze byc grzanka razowa + kawa
2. na obiad miesko i warzywa (te z niskim IG)
3. na kolacje jogrt i owoc
4. Czy moge to stosowac do swiat?

Czy efekty beda takie same jak po kopenchadze?

IN_ ty sie nie martw. Trzeba słuchać swego organizmu. Nic za wszelka cene! Chodz, bedziemy tak jesc jak napisalam. Niby te same zasady, ale rygor jednak mniejszy! tylko zanim tak zrobimy, to niech sie ktos wypowie czy to tak samo bedzie...

Pochwale sie dzisaij ze dzisiaj juz drugi dzien cwiczylam Aerobiczną 6 kogos na W, jest w dziale treningi. Bede sie tym wspomagac rano przed jedzonkiem.

Luudzie! ile to człowiek sie musi nakombinowac, zeby jako tako wygladac ...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPALANIE TŁUSZCZÓW PODCZAS WYSIŁKU FIZYCZNEGO - artykuł

Następny temat

grube nogi

Wiecej