SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta kopenhaska

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1481059

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Montignac to dieta na całe życie, nie na 2tygodnie, więc jeśli Ci już służyła, możesz spokojnie do niej wrócić.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam :)
Wlasnie jestem na polmetku diety kopenhaskiej, wszystko idzie ok i obecnie zastanawiam sie jak zmienic swoje nawyki zywieniowe po diecie. Szkol jest duzo, wiec prosze Was o rade. Czy unikac tluszczow czy raczej weglowodanow? Czy i tego i tego? Czy, jak radzi dieta Montignac nie laczyc weglowodanow z tluszczami (o ile nie namieszalam :) )?
Poradzcie prosze.
pozdrawiam,
Pampinea
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 51
no moj pierwszy dzień na diecie k. jak na razie się trzymam- jakby o mnie świadczyło gdybym wymiękła:) piszę, bo podobno, trudniej się wycofać, kiedy wygłosi się deklarację przed innymi. Więc deklaruję: mam zamiar katować się przez 13 najbliższych dni! no!
Na pewno podzielę się moimi przeżyciami i zobaczymy jak mi pójdzie. Mam 175 wzrostu i ważę 75kg. Czas coś zmienić.
Teraz pare pytań:
jak zrobić befsztyk, żeby był zjadliwy? bo raczej smażenie odpada.
i jakie macie propozycje, co dalej? Lubię sobie dogadzać i mam nadzieję, że reszta życia nie będzie sałatkowymi torturami:)
jeszcze jedno- czy w czasie diety powinnam ćwiczyć? bo chodzę na boksing i nurkuję. Wolę nie zasłabnąć na 15 metrach!
pozdrawiam i trzymajcie kciuki
Red
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Mięso piekę w piekarniku w rękawie foliowym, można razem z warzywami. A co potem? dziś u mnie: śniadanie kawa, lunch schab (krojony w kostkę) z cebulką obtoczony w jajku na patelni teflonowej, brokuł i 2 pomidory, ostatni posiłek - odżywka po siłowni (będzie )

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2059
witam,
pytanie do joggera
obecnie jestem w 10 dniu i najwyzszy czas pomyslec co potem???
wczesniej bylam z jakies 2 miesiace na tradycyjnej redukcj ok 1600cal(5 posiłkow) i zastanawialam sie czy po 13 dniu moglabym do niej znowu wrocic bo w sumie to tesknie za moim "duzym" owsianym sniadankiem po rannych aerobach
A może to zbyt drastyczny powrot po Kopenhadze???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2059
Jogger,i jeszcze jedno dla usciślenia podaje jak mój dzień wyglądał na redukcji przed Kopenhagą:

Rano na czczo po 2 tabletach TFB Treca areoby ok 60min

I posilek - jakies 1h po areobach
- platki owsiane na wodzie+otręby pszenne+lyzka niesłodzonego musli crunch+serek chudy +odrobina orzechow i rodzynek

II posilek:
- 2 grzanki(pumpernikiel ze slonecznikiem) ze slonecznikiem,z poledwica z piersi kurczaka = 20b/40w/2tł
lub - kasza gryczana z tuńczykiem i oliwą z oliwek

III posilek:
- ryba(np. filet łososia) + slat zielona na oliwie z oliwek
lub np. - dziki ryż + stek z wołowiny

1tableta TFB Treca
trening ACT- 2,3 x w tygodniu- po łyżka miodu

IV posilek:
- salatka z cyca kurczaka+pomidore, papryka, kapusta pekinska, salata +oliwa

V posilek:
- odżywka białkowa Whey Isolate Treca z wodą 25gr
- tunafisz = 22bl =106kcal

RAZEM wychodzi ok 1700kcal zbilansowanego jedzonka, wszystkie wegle maja IG poniżej 50 a tłuszcze tylko w zdrowej postaci. Do tego jeszcze glukozamina(profilaktycznie po kontuzji kolana i witaminka C. Oczywiście mnostwo wody-z jakies 4litry i czerwona herbatka
Obecnie waże 56kg przy 168 wzrostu i na redukcji ladnie schodziło z obwodów, w biodrach i pasie poszło po ok10cm Chciałaby tak dojść do 51/52 kg tyle ważyłam w liceum
Bardzo dziekuje za cierpliwość i wszystkie porady do tej pory
Warto bylo zmienić nawyki zywieniow i wrocić do sportu po tylu latach - z 62kg na 56kg Cierpliwosć i wytrwałość to 90% sukcesu!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Po spadku wagi niższy jest automatycznie metabolizm spoczynkowy, więc nie można wrócić do kalorii sprzed diety. Ja obecnie po porannym bieganiu piję na śniadanie kawę w pracy i nie jem nic konkretnego przed 12tą (tylko aminokwasy - BCAA i HMB). Płatki na wodzie... hmmmm... ja wolałem z jogurtem 0% i odżywką białkową... zabierałem ze sobą gotowe w słoiku w pokrowcu termicznym .

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2059
Drogi, niesamowicie cierpliwy Joggerze
Jeszcze kilka pytań, takich raczej weryfikujących:

1. To raczej odradzałbyś jako pierwszy posiłek ok12 śniadanie z płatków owsianych, serka chudego, odrobiny musli crunch, orzechów i rodzynek?? W sumie po areobach metabolizm i tak jest jeszcze podkręcony o thermie Treca już nie wspominając
2. Biorąc wszystkie Twoje cenne wskazówki pod uwagę, tak zaplanowałam sobie jadłospis po Kopenhadze:

Ok. 7.30 Therma FB Treca 2 tabletki a potem aeroby od 8 do ok. 9.30

10.30 – 11.00
kawa + grzanka z pumpernikla ze słonecznikiem

13.30 – 14.00
I posiłek – ok. 400 cal
- 3 grzanki z tuńczykiem/makrela wędzona + pomidor
Lub
- sałata + 2 jajka +chuda wędlina + owoc
Lub
- sałata + tuńczyk/pierś z kurczaka +owoc
Lub
- omlet z białek + dżem bez cukru/ domowa konfitura jabłkowa

16.30 – 17.00
II posiłek – ok. 300 cal
- dziki ryż/ kasza gryczana + filet rybny/pierś/stek wołowy
Lub
- 3 grzanki z chudą wedliną + warzywa
Lub
- sałata+pomidor+papryka+oliwki+feta20% (ale to tylko na specjalne okazje

19.00 – 19.30
III posiłek – 100 cal
- Whey Isolate Treca 25gr

Dostępne warzywa: sałata, marchew, kapusta pekińska, papryka, pomidor
Dostępne owoce(1xdziennie!): jabłko, winogrono, brzoskwinia, cytrusy

Razem dziennie kaloryczność posiłków nie będzie przekraczać 1000cal!!! – Strasznie mało!!! – Moje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne uwzględniające aktywność fizyczną wynosi ok. 24000cal!!! –Troche się boje bo to nawet nie zaspokaja mojego podstawowego zapotrzebowania – 1400cal!!!

Masz jakieś zastrzeżenia, propozycje, uwagi, co byś ewentualnie zmienił– byłabym bardzo wdzięczna za pomoc
Aha, wyglądam już ok.(co prawde na Kopenhadze schudłam tylko niecałe 3 kg – nie było warto! – tak samo szło mi na redukcji – ta diete potraktowałam bardziej jako eksperyment) jednak chce jeszcze schudnąc z 55kg na 51/52kg – wzrost168 – co byś mi zaproponował – oczywiście oprucz aerobów które i tak robie 5x w tygodniu na czczo!
Z góry WIELKIE DZIEKI.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
13.30-14.00 płatki, reszta posiłków przesunięta o 1 w górę, białko na godzinę przed snem.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2059
1.Jogger - jestes koofany
Dzieki, dzieki, dzieki... za pomoc. i wsparcie teoretyczno-psychiczne

2.Wszystkim nadal katujacym sie tą dietą zycze powodzenia i wytrwałości... ale jak wspomnialam - w moim przypadku nie było warto Mam tylko nadzieje ze zgobione 3kg nie wroca w tempie expresssowym!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPALANIE TŁUSZCZÓW PODCZAS WYSIŁKU FIZYCZNEGO - artykuł

Następny temat

grube nogi

Wiecej