SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta kopenhaska

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1481114

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam nadzieje ze ktos tu jeszcze zaglada:) To moj 3 dzień kopenhaskiej, czuje sie bardzo dobrze, nie jestem glodna(pewnie wszystko przede mna) oczywiscie moj zoladek w glowie czesto sie odzywa o dziwo, na widok czegokolwiek czego NIE WOLNO :)
Przeczytałam wszystkie posty na wszystkich 44 stronach wiec mam nadzieje,że nie bede zadawala pytań na które ktoś juz odpowiedział.
A pytania mam takie:
1.czy moge jesc wiecej bialego sera, jesli tak, to zamiast czego? uwielbiam go i juz nie moge doczekac sie jutra bo jutro serek wiejski:)
2.rozumiem ze nie moge pic teraz mleka z powodu zawartego w nim cukru mlecznego, ale czy po diecie bede musiala tez bardzo na nie uwazac?bo ja tak kocham mleko:)
3.moze to pytanie jest niemadre, ale czy zamiast jajka na twardo moge zjesc je na miekko? czy to jest jakas roznica?
4. co to jest "mala puszka kompotu"? po prostu owoce w puszce? rozumiem ze owoce tez nalezy skonsumowac?
To na razie chyba wszystko:)
z gory dzieki za odpowiedz
pozdrawiam wszstkich kopenhaskich wariatow:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
1.czy moge jesc wiecej bialego sera, jesli tak, to zamiast czego? uwielbiam go i juz nie moge doczekac sie jutra bo jutro serek wiejski:)
Biały chudy ser to wymiennik białka, ale na diecie nie warto robić podmian, bo inne rodzaje białka też są ważne (różne kombinacje aminokwasów).

2.rozumiem ze nie moge pic teraz mleka z powodu zawartego w nim cukru mlecznego, ale czy po diecie bede musiala tez bardzo na nie uwazac?bo ja tak kocham mleko:)
Kazeina w mleku ma wpływ na odkładanie tłuszczu podskórnego

3.moze to pytanie jest niemadre, ale czy zamiast jajka na twardo moge zjesc je na miekko? czy to jest jakas roznica?
Na twardo jest ciężej strawne, a w tej diecie chodzi też o maksymalizację 'kalorii ujemnych', czyli zużytych na trawienie

4. co to jest "mala puszka kompotu"? po prostu owoce w puszce? rozumiem ze owoce tez nalezy skonsumowac?
Owoc, nie owoce ostrożnie z nimi, ze względu na cukier owocowy (fruktozę). Niewielka ilość jest OK, gdyż uzupełnia glikogen wątrobowy. Mała puszka=mały słoik, typu Bobofrut.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ja byłam na kopenhaskiej i zemdlałam po 5 dniach :/ Także wolę więcej nie próbować ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja nawet przez chwile nie czułam się oslabiona, nie mowiac juz o mdleniu...moze to rzeczywiscie jest dieta nie dla kazdego:)
7 dzień a w domu impreza) masakra...wychodze i wracam w nocy)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jogger napisales:
"Jeśli kryzys wystąpił 4go dnia, oznacza to, że dopiero wtedy glikogen zjechał na tyle, że zaczęło się lekkie niedocukrzenie. Trzeba teraz zwiększyć produkcję ketonów, żeby przyblokować uczucie głodu. Moja metoda jest prosta: poranne aeroby po pierwszej kawie, po zakończeniu jeszcze łyżeczka oleju lnianego i wtedy kawa 'śniadaniowa' wypada np. o 12tej. Wtedy uzyskujesz krótsze odstępy między kolejnymi posiłkami i nie dochodzi do uczucia głodu. "

Chcialam zapytac czy zamiast tej lyzeczki oleju lnianego mozna lyzke (ok.17g.) smietany 30%? W koncu bialka i wegli w tej lyzce jest naprawde minimum (BTW 0,4/5,6/0,5), a jest tluszczyk, ktory ma spowodowac wieksza produkcje ketonow. Wpadlam na ta smietane dlatego, ze przelkniecie samego oleju sprawi mi pewne trudnosci. Poza tym pomyslalam, ze do tej smietanki moznaby dodac tez otreby, bo same jesc, albo z olejem to nie bardzo sie da. No chyba, ze to polaczenie odpada, to czy mozna chociaz ta smietane zamiast oleju?
I jeszcze jedno. Z tego co zaobserwowalam dosc ciezko wchodze w ketoze, nie moge jesc wiecej niz 20g. wegli zeby ja zlapac, a w kopenchadze sa owoce i jakies serki wiejskie, wiec watpie zeby paski pokazaly ketoze na plusie. Czy w wypadku gdy nie jest sie w ketozie picie tego oleju aby zmniejszyc uczucie glodu bedzie skutkowac?
Z gory dziekuje za odp:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 413
czesc!
Czytam Was od rana i chyba przeczytalam juz wszystko na 45 stronach. Kopenhaskiej próbowałam już kilka razy, ale zwykle wytrzymywalam 6-7 dni. Jakos brakowalo mi motywacji. Przymierzam sie do niej od tygodnia. I jutro zaczynam- tak zeby koniecznie zdazyc przed swietami. Jedno pytanie- wiem, ze mieso czerwone jest najlepsze, L- karnityna, ujemne kalorie itd, ale czy duzym przestępstem byloby zastapienie go kilka razy wędzonym pstragiem, którego uwielbiam? Czy w ogóle wędzone jest w tej diecie ok? Czy nie ma za duzo soli?

z góry dzięki za odp. trzymam za Was i za siebie kciuki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 394
hm ja sie ta dieta odchudzalam i schudlam zaledwie 3 kg..ale musze powiedziec ze podczas stosowania tej diety super sie czulam:)hehe
polecam wszystkim:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Witam Ja zaczynam jutro...Mam nadzieję,ze wytrzymam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Wasa,
Olej lniany ma tę przewagę nad innymi dostępnymi tłuszczami, że zawiera kwasy tłuszcowe Omega3 niezbędne do właściwej pracy ukł. hormonalnego, zapobiega też wysuszeniu skóry. Ułatwia też utrzymanie ketozy. Śmietanę możesz oczywiście wypróbować, stosowałem ją na Atkinsie (kupowałem na bazarze prawdziwą - butelkową taką, że trzeba ja było przelewać do słoika, bo błyskawicznie gęstniała)
Kokosku,
oczywiście rybka może też być, często jest to przecież sposób wegetarian na białko.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4027
Hej SunAngel ja tez dzisiaj zaczynam /po raz kolejny- niestety / kopenhaska, mam nadzieje ze wytrwam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPALANIE TŁUSZCZÓW PODCZAS WYSIŁKU FIZYCZNEGO - artykuł

Następny temat

grube nogi

Wiecej