SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta kopenhaska

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1481053

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Być może emerte masz hiperinsulinemię (nadmierne wydzielanie insuliny w trakcie posiłku). Możesz spróbować np. rozdzielić 2 posiłki na 4 (każdy z białkiem i warzywem), każdy 'wzbogacić' otrębami owsianymi i łyżką oleju lnianego i pozostawić kawę na czczo b.z.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 598
Dziękuję Jogger!

Pomysł z rozdzieleniem posiłków bardzo mi się podoba i spróbuję tak zrobić. Dzięki temu nie będę musiała tak długo czekać na jedzonko!

Powiedz mi proszę jeszcze, co robić po zakończeniu diety? (jutro mam ostatni dzień) Dołożyć jeden posiłek i jego też podzielić na dwa? A czy kiedyś będę mogła zjeść chlebuś, albo ziemniaczka, albo inne warzywa?

Pozdrawiam!

Pozdrowienia dla wszystkich, którzy walczą ze swoimi słabościami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 598
O rany, Jogger!

Bo ja to nie za dobrze wiem, co to ta hiperinsulinemia...
Czy to coś bardzo niedobrego? A można się tego jakoś pozbyć?

Jeśli możesz, to wyjaśnij mi to jakoś, bo ja tu wyczytałam coś o cukrzycy, lipogenezie i lipolizie i nic z tego nie wiem, a oczy ze strachu robią się coraz większe .

Pozdrowienia dla wszystkich, którzy walczą ze swoimi słabościami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 145 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 661
Emerte, nie panikuj...
hiper zastap NAD (czyli po chlopsku: nadwyzka insuliny)
liza zastap Rozklad (lipoliza czyli rozklad tluszczy)
Geneza no to Geneza (lipogeneza czyli tluszczow powstawanie)
a jak to sie ma do diet i tak dalej, to trzeba poczekac az jogger sie odezwie (niedobrze jest miec hiperinsulinemie i lepiej miec podwyzszaona lipolize niz lipogeneze, szczegolnie w okolicach pupy i bioder )) ja musialabym siegac do podrecznikow biochemii...
JOgger, moze jest jakis link gdzie to trawienie i inne cuda sa wytlumaczone tak jakos przystepniej i lopatologicznie?

AngieB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 598
No proszę AngieB , widzisz, i już mi lepiej
Ślicznie dziękuję za dobre słowo! Nie wiem, co bym bez Ciebie zrobiła .

A swoją drogą, to dopiero teraz, po blisko 3 godzinach od posiłku zaczyna mi ustepować senność. Coś w tym chyba jest.

No dobrze, panikować już nie będę , dietę ciągnę dalej, chociaż może w niedzielę zrobię sobie jakąś małą przyjemność po tych 13 dniach.

Bardzo dziękuję za wsparcie i serdecznie wszystkich pozdrawiam!

Pozdrowienia dla wszystkich, którzy walczą ze swoimi słabościami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 99
No ok to teraz ja :/ Jestem teraz w 8 dniu. Najgorszy był dzień 4 i 5 - czułam się najsłabiej, kiepskie wyniki na treningach jednym słowem tragedia. Jak do teraz - 8 dzień a waga zwiększyła się juz około 4 dnia o 1 kg i trzyma się taka do teraz. 6 dnia mierzyłam się w udzie i zniknęło 2.5 cm. Dziwi mnie wzrost wagi :( ale zwalam to na kark cyklu i zatrzymywania wody. Ale wrócę do sprawy :
1.)
Jakieś poł h temu dostałam gorączki - teraz mam ok 38.00 nie czuję nic oprócz dreszczy bolą mnie mięśnie, czyżbym coś "złapała" z powodu osłabienia organizmu ?
2.)
W 5 dniu pojawiły się mi na twarzy drobne, niewidzialne prawie (tylko jak ostro światło świeci) krostki które wyczuwam ręką. Jest ich mnóstwo :( i robi się coraz więcej...
Dzisiaj kupiłam witaminy - wcześniej nie miałam pieniędzy i nie zażywałam witamin wogóle więc zobacze moze te krostki znikną jak zacznę je łykać :)
Przypomina mi to trochę bąble z awitaminozy ale ja się nie znam na tym a nie chcę latać z każdym kłopotem do lekarza <blee>.
Krostki są na czole, nosie, brodzie, nad ustami itd itp. Pieką jak je przemywam tonikiem. Może któraś z was coś takiego miała ?
Wymiary które się zmieniły podam pózniej bo ktoś życzliwy schował mi centymetr :D
P.S to że przytyłam ten kilogram to nie jest wina tego że nie dotrzymuję diety - mogę z ręką na sercu przysiąc że się jej trzymam...

Łyżwy kocham najbardziej na świecie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 598
Ice_Woman,
widzisz, to mnie też waga wzrosła o 1 kg . Najwięcej schudłam w ciągu pierwszych 4, 5 dni, potem wracało po trochę i w ciągu dwóch, trzech dni było 1 kg więcej. I tak stanęło. I nikt mi nie wyjaśnił, dlaczego ;-(. Też myślałam (pocieszałam się), ze to przez okres, ale ten się dawno skończył, a waga stoi.

A dzisiaj mój ostatni dzień. Od rana mam dużo energii, wypiłam kawkę, zjadłam tosta i jest ok. Tyle, że nie wiem, co będę jeść jutro. Może ktoś się zlituje i podzieli się swoim pomysłem na życie po diecie.

Pozdrawiam!!

Pozdrowienia dla wszystkich, którzy walczą ze swoimi słabościami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 116
Ice_Woman, emerte,
nie panikujcie - liczą się obwody, a nie waga! Tłuszcz waży mniej niż mięśnie! Czyli tracąc 1kg tłuszczu, a zyskując 1kg mięśni na wadze nic nie tracicie i martwicie się, ze nie chudniecie, ale objętościowo mięśnie zajmują mniej, więc obwody maleją :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 577
Witajcie!
dzisiaj tak naprawdę zakończyłam czytac wszystkie 128 stron o tej diecie.
Jestem pod wrażeniem ile mozna zadać pytań.....
Jutro zaczynam.....
Mam 13 dni na tą dietę i spróbuję wytrwać.
Pozdrawiam wszystkich i chciałam zapytać Ewe6 czy nie chciałaby się przyłączyć?
czekam na wspierające maila
pa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 61
Witajcie a szczególnie Shinaj!
Trzymam za Ciebie kciuki.Powodzenia.Mnie się tym razem nie udało i bardzo mi żal że się tak łatwo poddałam.Spróbuję jeszcze raz ale chyba nie od jutra.
Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPALANIE TŁUSZCZÓW PODCZAS WYSIŁKU FIZYCZNEGO - artykuł

Następny temat

grube nogi

Wiecej