SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta kopenhaska

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1481033

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26
hm , dieta jest niedroga dla jednej osoby
zalezy kto co skad dostaje, jajka sa niedrogie, salata kosztuje okolo 1zł, szpinak 1,45 mrozony (oczywiscie ceny z marketow) nie wiem ile kosztuje mieso no i ryby sa drogie ale sa tylko dwa razy podczas diety
zaoszczedzilam sporo napewno srednio na dwie osoby wydaje ok 150zl na jedzenie dodam ze gotowe produkty sojowe nie naleza do najtanszych

Osiagne to co chce :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
"Nie wiecie czy branie magnezu poprawia stan skory?, albo przynajmniej jakie preparaty maja na to wplyw?"
Na skórę, włosy i paznokcie pomaga krzem. Zawierają go preparaty ze skrzypu, których jest pełno i w aptekach, i 'zdrowych żywnościach'.

"jakbys o tym kompociku napisal to byloby wspaniale"
ten kompot, to można traktować raczej jako ciepły posiłek można zjeść i 'normalny' owoc
"czy mieso mozna usmazyc na oleju roSlinnym a nie na oliwie?"
oczywiście, byle na takim, co ma wysoką temp. zapłonu (raczej rzepakowy niż słonecznikowy ) no i jak najmniej -> pat. teflonowa

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 739 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 638
Witam!
Przeczytałam pierwsze 17 stron, i dwie ostatnie. Ponieważ zawsze zaczynam dzień od kawy, aśniadania nie zdążyłam zjeść czytając o diecie, to mam ochotę zacząć ją od dzisiaj. I ponowię pytania wcześniej zadane:
1. Czy szpinak mozna zastąpić brokułami lub sałatą czy kapustą pekińską?
2. Gdybym jednak ryby nie przełknęła, to może być kurak?
3. Ponad połwę tematów czytam jak czarną magie, te wszystkie ECA, aeroby,bycia na ketozie.... Czy mogę stosować tę dietę (jestem potwornie gruba, potrzebny mi "kop" na początek) bez tego całego mierzenia tłuszczu i wiedzy naukowej?

Precz z dietą!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 739 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 638
I co z solą, można troszkę czy nie?

Precz z dietą!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 227
... w koncu postanowilem takze cos napisac, glownie w celu zwiekszenia wlasnej i tak silnej motywacji do zrzucenia poteznej, meczacej, przygniatajacej i bedacej zrodlem wielu wielu moich zyciowych niepowodzen opony.
Taaa, nie pisze o zrzuceniu kilogramow, bo bez przesady, chlop swoja wage miec musi, ale dyc jedno z drugim idze w parze. Bylem juz na kopenhaskiej czy jak ja zwal, spadlem z wagi jakies 8 - 9 kg, bo zjezdzalem ze 102 . Bylo to jednak maaaase czasu temu i oczywiscie ja gupi uwierzylem ze efektu jojka nie bedzie. Ehhh, przenoszenie kilku lekkich mebelkow oraz krytyczne przyjzenie sie sobie uswiadomily mi, ze qrcze mam 36 latek, 105 kg, jestem nieruchawy (glownie mam otylosc brzuszna, po tatusiu ) niesprawny i w tym stanie nie spotka mnie juz nic dobrego. A tu mloda (huhuhuhu, napisalem tak, bo moze to odczytac ) zona no i inne panie oraz przyjemnosci czekaja mnie jeszcze daj Boze drugie tyle lat. Po prostu zeby dalej zyc, musze wszystko zmienic.
No i zmieniam - zaczynam od kopenhaskiej - dzisiaj 3 dzionek, zjade tym tyle, zeby moc normalnie sie poruszac, czyli ile sie da, a potem sie zobaczy. Oczywiscie planuje jakes cwiczenia, ale dopiero aczej po zakonczeniu kopenhaskiej, pamietam ze poprzednim razem tak jakos slabo mnie sie chcialo ruszac.
I tu prosba do szanownych grupowiczek/czow - co waszym zdaniem powinienem robic po kopenhaskiej? Chodzi mnie o propozycje diet i cwiczen, coby pozbyc sie duzego brzucha.
Aaaa... nie napisalem najwazniejszego dla potomnych i siebie za jakis czas - roznica pomiedzy obwodem w pasie (najwezsze mozliwe miejsce, a obwodem na pepku wynosi 30 cm. Niezle no nie?
Pozdrawiam wszystkie i wszystkich bedacych juz na kopenhaskiej, wszystkim watpiacym polecam, ale niestety z zastrzezeniem, ze nie jest to jednorazowy strzal - po zakonczeniu dietki niestetyz trzeba zmienic styl zycia .
Na jakiejs gupiej stronie ktos madry (jakis doktor czy cus) napisal, ze nie ma bata - jesli ktos ma tendencje do tycia, to sorry ale musi sie pilnowac cale zycie.
Ja zamierzam, a wy?
pzdr dla wszystkich
jarek

-----------
"Kazda chwila to szansa, zeby wszystko zmienic"
...to nie moje, ale tez fajne

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
1. Czy szpinak mozna zastąpić brokułami lub sałatą czy kapustą pekińską?
Można, ale zawsze to mniej żelaza
2. Gdybym jednak ryby nie przełknęła, to może być kurak?
Tak, ale dorzuć kilka kapsułek tranu
3. Ponad połwę tematów czytam jak czarną magie, te wszystkie ECA, aeroby,bycia na ketozie.... Czy mogę stosować tę dietę (jestem potwornie gruba, potrzebny mi "kop" na początek) bez tego całego mierzenia tłuszczu i wiedzy naukowej?
Tak
Btw trochę solić też trzeba, ale żeby zminimalizować zatrzymanie wody, dobrze jest stosować mixa potasowo-sodowego (sól potasowa Salvita)

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 739 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 638
jogger, jeszcze trochę, a te wszystkie odchudzające się osoby, którym pomogłeś wystawią Ci pomnik!!!! Aby mogło to szybciej nastąpić, mam jeszcze jedno pytanie. Hasło: L-karnityna. Oglądałam dzisiaj w aptecie, 30 tabletek (brane po jednej tabletce 3x dzienie starczy na 10 dni) kosztuje 30 zł. Czy warto kupić? i zażywać oczywiście, teraz czy później? Nie będę tu ukrywać, mam 47 lat, waga dobija do 90 kg przy wzroście 153 cm. Jestem zdrowa, ale leniwa :( I oczywiście popieram pytanie yarotma, co dalej?

yarotm, ja jestem drugi dzień, na razie bez problemu, choć myśl o czwartym i siódmym dniu jest smutna. Odezwij się czasem, jak Ci idzie, miło będzie mieć towarzystwo w niedoli /-D

Precz z dietą!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Przy dietach wysokokalorycznych L-karnityna jest przydatna tylko przed dłuższymi aerobami, ale przy kopenhaskiej jest na nią większe zapotrzebowanie (tłuszcz jest tu - a przynajmniej bywa - podstawowym źródłem energii), więc L-karn. jako transporter kw. tł. jest przydatny cały czas

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 739 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 638
Napisz jak krowie na pastwisku, iść do apteki i kupić? :)

Precz z dietą!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Jak cię stać, to kup na pewno nie zaszkodzi

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPALANIE TŁUSZCZÓW PODCZAS WYSIŁKU FIZYCZNEGO - artykuł

Następny temat

grube nogi

Wiecej