[...] wystarczy do odżywki dodac np. 10g kreatyny na 100g i już na badaniu oficjalnie wychodzi 14g białka więcej!!! To jest zgodne z prawem takie oznaczenie (czyli każda odżywka białkowa która ma dodatek kreatyny jest zgodnie z prawem przeszacowana). Okazuje się jednak że producent może np. zwałować białko na surowcu, albo też na jego jakości. I to [...]
A propos owoców, których u autora dziennika niemało. Ostatnio robię sobie wieczorem shake typu: owoce (banan, jabłko, gruszka, kiwi - najczęściej), białko wpc, woda (rzadziej mleko), czasem też twaróg/serek wiejski. Wszystko blenduje. Daje do lodówy, na drugi dzień z rana mieszam i wypijam. Pytanie: czy w jakikolwiek sposób taka "obróbka" owoców i [...]
[...] dobrego samopoczucia i wysokiej wydolnosci na treningach A co do makro to srednio wypada to zgodnie z rekomednacjami dla osób trenujących siłowo pod kątem poprawy sylwetki - białko: 3g / kg LBM - tłuszcz nie mniej niż 20% dziennej podazy energii, - weglowodany: reszta (czyli wychodzi od 3 do 4g / kg całkowitej masy ciała) Z pewnością jednak [...]
najpierw wpada białko + owoc jakis (wczoraj akurat nie wpisałem w rospisce, ale były truskawki 150g, nieraz wpada kiwi, banan), a za 30 min daję argininę, kofeinę i johę i BCAA. Czasem argininę i BCAA dosypuję do białka - zależy jak się rozpędzę. 20g białka i 15g węgli to przeciez prawie pusty żołądek ;-)
Fendik2001 - Haya chyba to się nazywa ;-) vvv - jesli móimy o konwencjonalnym posiłku to warto z nim poczekać przynajmniej z 15 - 20 min od zakońćzenia treningu. Jak chodzi o aminokwasy , wheya etc to mozna nawet szybciej. Ja zazwyczja mam siłówke, po tym około 10 - 15 min rozciągania, a białko piję po wyjściu z szatni ;-)
...a białko piję po wyjściu z szatni ;-) Zaznacz, że po wyjściu z szatni, ale już nie po wyjściu z siłowni. Bo jakbyś dopiero po wyjściu z siłki to zrobił to istny katabolizm i cały trening na marne %-)
[...] antykataboliczne to prawdopodobnie BCAA w trakcie treningu można zastąpić glukozą. Ja sugeruję BCAA przed / w trakcie treningu wtedy gdy posiłek przedtreningowy był ubogi w białko lub był spożyty kilka godzin przed wysiłkiem. I nie do końca zgadzam sięz treścią cytatu z posta nade mną ;-) Poza tym to aktualnie: - ważę 91,4kg (od poczatku [...]
gateway93 - wbrew temu co zacytowałeś są duże różnice czy dostarczysz BCAA czy EAA (lub białko) przed treningiem. I nie jest prawdą, że anabolizm zaczyna się po treningu. Nie. Trwa takze przed treningiem.
[...] jednak kaloryka była trzymana (w tyg +/- 3000kcal dziennie, od piątku do niedzieli natomiast +/- 2000 - 2500kcal dziennie, w tygodniu cały czas dieta z przewagą węgli, białko około 200 - 260g dziennie, tłuszcz około 70 - 80g dziennie, ale niekiedy liczone "na oko". Spożycie węglowodanów spadło mi natomiast w weekend do około 150 - 200g [...]
Najwazniejsze ze czujesz sie dobrze i redukcja idzie w dobrym kierunku :). Zuwazylem ze przed treningiem wpada u Cb w sumie tylko bialko i troche ww z mleka. Zawsze to wpadaly owoce i cos tam jeszcze. Celowo uciales prze treningiem wegle?
Podbija inse ale tez glukagon o ktorym wspomniales ze jest istotny podczas brania joszki,zreszta tutaj tez spora role chyba odgrywa poziom cukru,sprostuj cos tadziu.poza tym samo bialko podbija ,a tu ta insa ma byc w miare nisko wiec zawsze bedzie nizej po 30wpc niz po 30wpc i paczce ryzu
Tu nie ma co prostować. Dla mnie jak bilans jest ujemny to fat tez będzie sie palił. Nie będę się nawet zastanawiał na ile białko podnosi insulinę a na ile glukagon i czy cos zmieni dodatek np. 30g węglowodanów. Poza tym w trakcie siłowego bazujemy nie na spalaniu kwasów tłuszczowych tylko glukozy ;-) Jak ktoś chce spalać procentowo więcej fatu na [...]
tanieodzywianie - no ja rozumiem i w tym kontekscie o tym napisałem. Tzn inaczje - napisałem w kontekscie tego co ja robię. A ja piję białko, spozywam też węglowodany (czasem mniej czasm więcej), potem biorę johimbinę i idę na trening (gdzie piję dalej węgle). ;-) bartosz M - sok zawsze będzie duzo gorsza opcją niż cały owoc. Zmieniony przez - [...]
brakuje czasu ewidentnie i wygoda. Ale aktualnie założeniem diety jest wysoka częstotliwość posiłków pozwalajaca wykorzystać pewne walory białka o których mówi koncepcja progu leucynowego. BIałko serwatkowe ma to do siebie że wystarczy go stosunkowo niewiele by owy próg osiągnąć. oza tym wczorajszy dzień był trochę wyjątkowy jeśli chodzi o ilosc [...]
Delikatus - ja nigdzie nie napisałem, zę słodziki są OK. Osobiście staram się ich nie używać (białko mam bezsmakowe, carbo - natural, AAKG , ctrulinę i kreatynę - to samo, a jedynie BCAA z dodatkiem słodzików, a zamiast coli zero piję zwykła z cukrem). Słodziki mają kilkawad i ja nie jestem ich entuzjastą. NIe uważam jednak że podbijają poziom [...]
[...] w preparatach takich jak przedtreningówki, BCAA, EAA i im podobne niekiedy dawka słodzików na rekomednowaną porcje jest większa niż w 1 - 2l coli zero... Jak mam smakowe białko i mieszam je pół na pół z naturalnym - to jeszcze mi siewydaje za słodkie. PO takiej ekspozycji receptoró na działąnie słodkiego smaku, jak zdarzy się dopaśc [...]
[...] insulinową, wody mineralne jako źródło wapnia Strona nr 72: cd wody mineralne jako źródło wapnia, wpływ Mg na tolerancję węglowodanową Strona nr 74: cd o wit D i K2; białko zwierzęce i roślinne – sumować czy nie. Strona nr 75: cd o białkach, Strona nr 76: przeliczanie na kg mc czy lbm Strona nr 77: wzmianka o aminowrażliwości, Protein [...]
[...] niż przy częściej zjadanych, małych dawkach białka o szybkiej kinetyce. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale z tego chyba wynika, że jedzenie porcji odżywki zaraz po treningu może być gorszym wyjściem, niż zjedzenie trochę później obfitującego w białko, np. w mięso, posiłku? Bo odżywka ma szybką kinetykę... Ogólnie to bardzo ciekawe czasopismo.
[...] Co wiecej podesłane przeze mnie badania świadczą, że - węglwoodany po wysiłku nie osłabiaja produkcji GH - miks węglwoodanó i białka daje leposzą odpowiedź GH niżsamo białko i niż post - proponowany w temacie posiłek B+T może być opcją gorszą niż posiłek B+W - węglowodany po wysiłku nic nie wnoszą gdy trening jest słaby, przy bartdzo [...]
[...] jest zjawiskiem marginalnym i występuje praktycznie wyłącznie przy ogromnej nadkonsumpcji węglowodanów. Nie bój się węglowodanów, ale uważaj na nadmiar kalorii. Czyli co, białko i węgle w ogóle nie odłożą się w postaci tłuszczu? Mogę jeść dużo ponad zapotrzebowanie tylko z białek i węgli i nic się nie odłoży? Obecnie raczej częściej się [...]