Tyle, że mi zależy na nabraniu masy. Teraz ustaliłem ostatecznie i proszę o ocenę: Maksymalne zapotrzebowanie na białko to 3g na 1kg masy ciała 58kg x 3g = 174g białka co równe jest 696kcal (19,25% całości). 3614kcal - 696kcal = 2918kcal na węgle i tłuszcze (80,75%): W postach pisano, że tłuszcze u ektomorfików muszą wynosić co najmniej 25% [...]
Razem - podsumowanie- białko 214 g - tłuszcz 99 g - węglowodany 448 g - kalorie 3331 kcal Udział procentowy - białko 2,43 g/kg - tłuszcz 1,13 g/kg - węglowodany 5, 16 g/kg - kalorie 38,50kcal/kg podbij białko bo zwierzęcego jest tu niewiele i dodaj tłuszczu. Wszystko to oczywiście kosztem węglowodanów, których jest u Ciebie zdecydowanie za dużo [...]
[...] formie ;) 8. WRAŻLIWOŚĆ NA KAWĘ/NAPOJE ENERGETYCZNE?: kawy nie pijam, ale mogę wypić litr Tigera i nie odczuwam jakiejś dużej różnicy 9. STOSOWANE WCZEŚNIEJ PREPARATY: białko (braki w diecie) 10. STOSOWANE AKTUALNIE SUPLEMENTY: białko (j/w) 11. STAZ TRENINGOWY: rok 12. BUDŻET: 150-200 zł 13. TREŚ ZAPYTANIA / OPIS PROBLEMU: Póki co fat [...]
[...] tlucz reszta wegle 7. STAN ZDROWIA( choroby, problemy z ciśnieniem, leki etc. ): ASTMA 8. WRAŻLIWOŚĆ NA KAWĘ/NAPOJE ENERGETYCZNE?: 9. STOSOWANE WCZEŚNIEJ PREPARATY: tylko białko i to od tygodnia. 10. STOSOWANE AKTUALNIE SUPLEMENTY: białko NITRO PRO GEN 11. STAZ TRENINGOWY: 6 miesiecy 12. BUDŻET: 140 pln 13. TREŚ ZAPYTANIA / OPIS PROBLEMU: [...]
[...] po treningu aero 20-30 minut, w dni nie treningowe 20-30 minut biegu po lesie lub HIIT. Dieta: dieta z minimalną ilością węglowodanów, oparta na pełnowartościowym białku. białko - staram się nie przekraczać 2,5g. na kg. beztłuszczowej masy ciała (jajka, pierś z kurczaka, karkówka, łopatka wieprzowa, schab, szynka, łosoś, odzywka białkowa) [...]
[...] 4. SZACOWANY POZIOM TŁUSZCZU (fotka sylwetki) : sporo, myślę, że powyżej 20% 5. POZIOM TŁUSZCZU W JAKI CELUJEMY: około 15% 6. ZARYS DIETY I TRENINGU: 9 Odżywka białkowa żeby było 44 białka z wodą+ 50g płatków owsianych na wodzie+ 10g masła orzechowego 11:30 200g piersi z kurczaka + 40g ryżu basmati+ 5g oleju lnianego+ [...]
[...] bialko http://www.sfd.pl/sklep/Trec_Whey_100-opis600.html omega3 http://www.sfd.pl/sklep/Olimp_Gold_Omega_3_sport_edition-opis3562.html tyle wystarczy na ten moment Czy zamiast osobno kupować białko i BCAA można kupić: http://www.sfd.pl/sklep/Scitec_nutrition_100_Whey_protein_professional-opis27011.html Czy działanie będzie takie samo?
[...] węgle bardziej będą się odkładać w tłuszcz u osoby otyłej. mniej węgli.. białka za mało, powinno być 2g na 1kg około 120 g. wtedy sam efekt termiczny pożywienia jaki wywiera białko na organizmie będzie palił około 10% dziennych spożytych kalorii. czy warto zwiększać białko kosztem reszty? oczywiście, rezultatem będzie większa ilośc spalonych [...]
[...] (mozna sie z tym nie zgadzać ale trzeba za soba miec lata własnych badan i doświadczeń na tysiącach pacjentów by zanegować to z czystym sumieniem) Opowiadanie o tym ze białko stymuluje hormon wzrostu jest zauważaniem tylko jednej reakcji z łańcucha jakie następują po sobie po zjedzeniu białka. Jak juz o stymulacji hormonalnej mówimy białko [...]
jak widac kolega zakladajacy post jest ektomorfikiem , w jego przypadku na 60kg wagi powinien jesc 1,5 g do 2 g bialka na kg wagi, czylo przy 60kg wyjdzie mu 90 do 120g bialka. co niezwykle wazne na ten 1 g bialka ( jak koledzy podali liczymy tylko bialko z prod. zwierzecych nie z roslinnych) powinien spzyc 4 g wegli i 1 g tluszczu. przy tych [...]
Zgadzam sie z Markiem, a pytanie - dlaczego liczysz tylko bialko zwierzece skoro aminokwasy sie uzupelniaja ? Ja tez jestem ekto (ekto-mezo z przewaga ekto), mam 2g bialka na kg masy ciala, wliczam rowniez roslinne, ok. 6 g ww i 1,3g tluszczy, masa idzie ladnie, wcale nie narzekam, przez 8-9 miesiecy poszlo na sucho blisko 10 kg. przy czym [...]
Witam! Czytam tak sobie ten temat i jestem w wielkim szoku. Na początku myślałem, że to jakiś żart Cały czas było mi wpajane, że ektomorficy mają żreć białko, białko i jeszcze raz białko a tutaj zupełnie inna teoria! Nie ukrywam, że sceptycznie patrzę na "porost" mięśni po 1.5g białka na kmc Ale spróbuję tego i nasuwa mi się pytanie: [...]
2g to maks ze wzgledu na to ze wiekszosc osob nie podchodzi do tego profesjonalnie i ze wzgledu na to szkoda zdrowia. Warto zauwazyc iz duze dawki bialka niszcza nieodwracalnie nerki. Z tego tez wzgledu nie powinno stosowac sie wiecej niz 2g bialka na kilogram masy ciala. No chyba ze jestesmy na towarze, wtedy mozemy pozwolic sobie na inne [...]
[...] No właśnie wiele słyszałem o przereklamowaniu i znikomych efektach hmb tak więc sobie odpuszczę. Czyli jeśli chodzi o 1 zestaw odżywek to miałbym wziąć monohydrat+ bcaa+ białko czy już bez białka? Skoro mam odpuścić MStaka to nie mam więcej pytań co do drugiej opcji. Do 3 opcji i tak nie byłem przekonany bo boję się, że mutant za mocno [...]
"Mala lekko czubata lyzeczka to okolo 5g. Ja bym bral glute na noc i z rana a bialko przed i po treningu." a bialko przed i po treningu z kreatyna i jak to wziazc w dni wolne?
rano potrzeba szybkowchłanialnego białka żeby zatrzymać nocny katabolizm.a ani w mleku ani tym bardziej w owsiance go nie ma;p (tzn jest ale slabej jakosci)to w czym mozna znalezc te szybkowchlanialne bialko?? 100gram miesa to przeciez malutko;p ladnie bys pokroił i by poszło tak to malutko ale jak wstaje do pracy to nie bede gotowal piekl [...]
[...] się z wyrka. Zakwas...jeden wielki zakwas dupno-udowy mam...na kiblu ciążko było mi usiąść dziś aż tak było ciężko;p Dziś dieta leciutko kulała. Oto ona: 1)owies jaja oliwa białko 2)ryż pierś odrobina sosu 3)Gainer 4)ziemniaki i wieprzowina, sałatka 5)kluchy śląskie z sosem grzybowym i kostka twarogu 6)serek wiejski oliwa i białko a że siostra [...]
dobra czas zaczac mase przez ostatnie 3 tyg(liczac czity itd%) lecialo srednio 4200 kcal ed od pon cwicze i przy podobnej ilosci kcal spadlo 3kg wody %-) aktualnie bedzie szlo tak w dt: 4500-600kcal bialko 3,3-3,5g ww 6,3-6,5g fat 0,3g w dnt obcinam troche ww i dodaje tluszczy dzisiejsza miska: 1. -skrobia ziemniaczana 120g -banan 160g -100g [...]
[...] do sniadanie. byle bylo te 3000-3200 kcal *każdy kalulator jest słaby bo każdy organizm jest inny. on wskazuje mniej wiecej, pozniej do swoich potrzeb go dostosowujesz. *białko z nabiału jest jakie? białko z pizzy masz takie samo jak białko z kurczaka i takie samo jak białko serwatkowe. Zmieniony przez - marecki1990 w dniu 2013-09-10 15:44:22 [...]