SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]solaros - Na przekór stereotypom [Spis treści str. 1!]

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3845413

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
protokol?
isc i jesc!
1

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5123 Napisanych postów 13126 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 771230
Albo jak już stosować jakiś protokół to jest jeden dobry - nie żryj jak świnia.

"Wszystko co teraz potrzebujesz to odrobina wyobraźni...Wasza wyobraźnia czy w to wierzycie czy nie, jest zwiastunem szczęścia jakie zagości w waszym życiu. Jeśli nie jesteś w stanie wyobrazić sobie tego jak może być, to nie oczekuj, że kiedykolwiek to ujrzysz spoglądając w lustro"

Dziennik treningowy:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cayek__Road_to_Aesthetics_2015/16_-t1062933.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
a tak na powaznie - jesli chodzi o jakies dni typu wesele u kuzyna - to jest jest wiele rzeczy ktore mozesz zrobic
ale czasami ludzie robie wiele 'przed' kiedy zbytnio nie warto
tj. albo panikuja za bardzo 90% przypadkow
a pozostale 10% to nawet jakby i miesiac nie jedli nic to by im nie pomogło
nie obrazajac nikogo
ale np. majac bf25% [lub wiecej] to zadne sztuczki nic nie pomoga

ale jesli ktos ma przyzwoity bf lub jest w trakcie redu to
-musi pamietac ze im mniejszy bf tym na wiecej mozesz sobie pozowlic
tj. w rozumieniu 1 dzien odskoczni na 100% [bez ograniczen] kiedy pozostale / poprzednie dni
tez ciezko okreslic ile bo nikt badan nie przeprowadz\al i nigdy nie przeprowadzi ale tak chca uogolnic to mozna napisac nie mniej niz 10-14 [kiedy mowimy o poplynieciu n maxa]

-miniumum jeden dzien lc
to jest takie imo minimum
malo tego
jeden dzien minimum fatu i wegli ....bym dodal

czyli tracisz rezerwy jakie masz porobione

jesli to bedzie jeden kawalek pizzy i 100 czystej to nie ma co widziwiac i nic nie kombinowac wczesniej|

ale jesli to będzie wesele z poprawinami gdzie bedzie szlo pelno wszystkiego - to juz mozna


czyli:
-im dluzej zamierzasz isc w tango -> tym dłuższe restrykcje w diecie

co rozumiem przez restrykcje?
-brak ograniczeń w spożywanym bialku [chuda ryba,mieso,bialka jaj,procj etc - tj. bialko]
-brak ograniczeń w spożywanych warzywach
wyjątkiem sa strączkowe ktore maja sporo wegli
za to:
-wegle minimum
ale tez bez przesadyzmu jednej truskawki nie zjemy
tak 30-50g idealnie
-podobnie fat

Kolejnym wyjsciem - juz podczas imprezy - będzie,co jest w 99% niemożliwe:
-wybieranie chudych potraw!
A juz na pewno unikanie fatu.

Ale w sensie jesli masz wybor!
Nie ze nie ma wyboru i nic nie jesz bo jest 5gram tłuszczu i zaraz Cie zaleje.
Tak to nie działa na szczęście.

Pamiętaj - robiąc 1,2,3 lub więcej dni 'postu' robisz miejsce.
A gdzie idzie nadmiar zjedzonych kcal?
Najsampierw uzupełnia braki/rezerwy.

Wiec naprawdę trzeba sie postarać aby np. po 3dniowym LC i w trakcie 24h wyzerki i/lub wypitej sporej ilosci alko sie 'zalać'.
Zwlaszcza kiedy idzie sporo alko a wybory produktow pozostalych sa dobrze trafione - to efekt moze byc zgola inny niz myslelismy:
tj. zejscie wody/spadek wagi.
Wiadomo jak alkohol dziala.



....to tak w skrocie.

Czyli sumując tak w skrócie:
-jesli wiem ze czeka mnie obiadek u cioci i np. 100ml czystej - to nic nie robie tylko ide i jem i pije.
Ew. Możesz przyposcic w ten dzien.
Czyli ten odiad bedzie pierwszym posiłkiem.Jesli nie - nie ma opcji lub nie chcesz - to jest po prostu czit mil.
Ktory masz daleko w .......de.

-Jesli to bedzie grubsza impreza - np. cala noc.
To ten dzien [2 lub 3] mozesz zrobic o czym mowa wyzej.
LCLH -> low Carb + low fat

i próbować bardziej pic niz jesc a jesli jest to bardziej na chudo niz na tlusto.
albo wybierać alkohole inne niz piwo/drinki [gdzie juz na starcie masz sporo ww]
3

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1362 Napisanych postów 3570 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 55653
Jeśli mogę wtrącić to właśnie Sol zaproponował mi taką restrykcję przed planowanym wyjazdem, który jednak się nie odbył, ale mniejsza z tym, przez 5 pełnych dni jadłem 50 g ww i 30 g t, gdy dowiedziałem się, że wyjazd odwołany to zrobiłem czyste ładowanie ww w sobotę a na drugi dzień normalna micha dt 300 ww i 70 tł + 2 godzinny czit

Efekt? Żadnych negatywów, wszystko poszło w uzupełnienie rezerw tak jak pisze Solaros i tylko przez 1 dzień trzymała woda

Tak swoją drogą zapisałem sobie to co napisałeś do zakładek bo może się przydać na pewno się przyda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
wypiłbyś 100 na noc albo gliceryny to i wody by nie bylo pewnie
woda to nie problem

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 95256 Napisanych postów 365552 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1672240
Takie podejscie mi sie podoba

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 571 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7442
Nie no, fachura !
Takiego czegos sie spodziewalem :)
Co do mojej sylwetki/diety itp to zajrzyj do linka w moim podpisie.
Staram sie tam mniej wiecej ilustrowac co tworze

Ps. Alkoholu nie pije w ogole.
Mam zamiar jesc do podaja, wiadomo nie bedzie to 100% czysta micha ani tez 100% smieci.
Np jakis schabik z ziemniakami, zupa krem z pieczarek itp.
Jedyny syf to moze ciasta i jakies lody podjem ale nie w chorych ilosciach.


Zmieniony przez - mtzwrn w dniu 2016-07-18 07:48:42

Pomoglem w jakis sposob ? Daj soga :)

mtzwrn - road to rippedbody / aktualnie: IF:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_mtzwrn__road_to_ripped_body-t1122992.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Właśnie desery,lody ,ciasta etc. są gwoździem do formy. Tu też jest / może być spora różnica w jedzeniu takiej samej ilości kcal a różnego pochodzenia. Wiadomo że tylko osoba o chorym podejściu będzie starała się liczyc makro na weselu czy urlopie - zwłaszcza jeśli to 1-2 dni.

Jeśli nie ma alko i jest to jeden dzień - np. Cala noc (taki carbnite) to te 2-3 dni wcześniej na LCLF wystarczają w zupełności. Więc Idziesz i jesz w granicach zdrowego rozsądku.
Ale bardziej zamiast w slodycze celował bym w prawdziwe posiłki. A jakie to posiłki już nie ma znaczenia.
1 czy dwa kawałki jakiegoś ciasta nie zrobią krzywdy .
Byle by to nie było 2 talerze ciastka na posiłek a do tego jedna nitka makaronu :)

Tak jak napisałem wcześniej wiele zależy od tego co to ma być. Czy 1 posiłek/ czy cała noc / czy 2-3 dni a może cały tydzień (jedzenia).
Wówczas- jeśli nam zależy na formie- nadal sobie niczego nie odmawiamy ale rozkładamy to umiejętnie w czasie.Zarówno okres 'przygotowania ' jak i objętość i jakość wyzerki.

Jeden dzien/jedna noc = w sumie byle co i ile chcesz.
Jak zaszalekesz za bardzo to tylko woda podejdzie.
Więc waga jak wzrośnie to po 2-3 dniach spadnie.
Więc nawet bym się nie zastanawiał tylko jadł (po wcześniejszych dniach LCLF!)

2 dni - to pierwszy jak wyżej.
Drugi już bym bardziej uważał.
Może ilość jedzenia podobna ale bardziej jadł rzeczy mniej przetworzone.
Jeśli 5-7 dni to bez szaleństwa na maksa a po prostu w kazdy dzien i w każdym posiłku jesz ile chcesz (dobre źródło ww i białka) nie zważając zbytnio na to czy to pieczywa czy dziki ryż.
+1 -2 sztuki owoców.

Ale też sytuacja się zmienia jeśli ma się if podczas wyjazdu i nie je do tej 16-18.
Wówczas możemy zaryzykować i wrócić do punktu wyjścia.
Czyli jeść te 4-6h zbytnio.nie zważając na jakość.

No ale to wszystko zależy od tego jak się czujemy i widzimy na drugi dzień.
Czasami ciężko ocenić bo podejdzie woda i zaczyna się panika.
Woda jest mało na z zalaniem.
Kiedy po wodzie nie ma śladu po 2-3 dniach kiedy wrócimy do swojej diety.
A woda może podejść niekoniecznie tylko przez ilość wegli czy wegli i fatu ale zwykle przez ilość soli jaka jadamy w te dni!
Sól trzyma wodę.
Więc przez te dwa dni jemy posiłki nad którymi kontroli nie mamy a może być wielokrotnosc soli jaka używamy na codzień.
Więc podchodzi woda.




Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-07-18 09:39:10

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 571 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7442
No ogolnie mam nadzieje, ze to nie bedzie cala noc.
Zawine sie z zona jakos po kilku godzinach.
Niech to sie zacznei 17-18 to posiedzimy do 0:00, max do 02:00.

Wczesniej mam zamiar isc na silownie ok 12 to akurat wroce ok 15:00.
Zjem duzo białka, zeby sie nasycic i wbic w zapotrzebowanie i pozniej pojade.


Pojem ziemniakow + miesa normalnie a ciasta/desery zredukuje do minimum.
Pewnie po kawalku ciasta i pucharku lodow wejdzie ale nie powinno bc tragedii.
Potem zrobie keto niedziele +hiit/rower i w poniedzialek to samo jak bedzie bieda.

Pomoglem w jakis sposob ? Daj soga :)

mtzwrn - road to rippedbody / aktualnie: IF:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_mtzwrn__road_to_ripped_body-t1122992.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Przez dwa dni wpadło 1600g ww czyli około 17g/kgmc i.....Waga z 94.3 na magiczne 94.9.
Jakiś joke.

Coś muszę zmienić tj.dodać.
Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale gdy wypiłem gliceryne waga wzrosła o 2.6!
Więc albo to albo jeszcze zostaje sól.
Bo też mało wlatuje.

Tak więc pomimo pojedzenia i gazów- lekkie rozczarowanie jeśli chodzi o wagę.
Ale chociaż wiem że z tygodnia na tydzień leci.
Mam nadzieję że smalec.

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja do konca wakacji CKD + IF

Następny temat

Dziennik faftaqa

forma lato