SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]solaros - Na przekór stereotypom [Spis treści str. 1!]

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3840940

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
gienus12

wakor
no ale mięśnie przecież nie rosną powyżej 12 powtórzeń, to już tylko w wytrzymałość idzie


Nie wiem kto ci takich głupot nagadał, ale ja np nogi często atakuje 15 repów i powyżej, biceps i triceps też fajnie reaguje na dużą ilość powtórzeń, barki jako że jest to bardzo mocno ukrwiony mięsień też lubi być dowalony dużą ilością repów.
Klatkę poprawiłem właśnie tym że robiłem dużą ilość powtórzeń w niektórych ćwiczeniach, wiadomo w bazowych ciężkich 6-10 ale kiedy robie wyłącznie ciężko i mały zakres to progress nie jest aż tak widoczny, mięsień wygląda inaczej.

Co do wad , ja mam pogłębioną lordozę, tam tą przepukline i pewnie nie tylko to, bo sylwetka mi się nie rozrasta równomiernie, tzn barki przejmują większość ćwiczeń , potrafią się spinać przy wszystkim i pompować się przy każdym ćwiczeniu na inne partie oczywiscie procz nog, więc tam też napewno coś jest nie tak



Zmieniony przez - gienus12 w dniu 2017-04-04 14:14:57


No właśnie.
Trafić do ogarniętego fizjo.
Większość da się naprawić.
Potrzeba pracy , dużo pracy. Ale do zrobienia.

Ja mam jedna znajoma (nawet była na forum dawno dawno temu ) jak mi opowiadała przypadki co robiła z ludźmi to nie mogłem uwierzyć.
Ale nie 1 sesja czy dwie a wiele miesięcy pracy.
Ćwiczenia.
Masaże.
Ja wiem ze jestem pospinany.
Plecy i klatka.
Dlatego też większość pracy przejmują łapy.
Stąd prawie ich nie robie a rosną.

I tu z reguły problem nie leży w złej technice.
Albo inaczej.
Zła technika jest wynikiem wad postawy.
......o - tak jest prawidłowo.

Nawet jakbyśmy chcieli zrobić dobrze to nie zrobimy.
Bo nasze ciało/budowa/ rozciagniecie/ mobilność nam nie pozwoli.
Więc nadal większość będzie miała małe klatki a duże łapy.
Duże barki a brak łap czy klatki.

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 593 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 43371
solaros
Erszostka
Solaros,
Andrenacharge wrzucasz na noc?


A kiedy poziom kortyzolu jest największy?

jak sie budzisz z rana i zamiast Halle Berry lezy zona w łózku?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 378 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12412
Z tymi powtórzeniami to beka była heh choć nie ukrywam na tego typu reakcję liczyłem. Chodziło mi o to że schematy a praktyka to często 2 różne rzeczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
I tym sposobem Kuba rozwiązałes odwieczna zagadkę. Nie tam jakieś "ready for fight/run" a "kobiałki" są temu winne ;)

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 593 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 43371
zarty zartami ale nie ma co narzekac bo kobiety są potrzebne do naszej równowagi hormonalnej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 206 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15760
solaros
Erszostka
Solaros,
Andrenacharge wrzucasz na noc?


A kiedy poziom kortyzolu jest największy?


Teoretycznie rano ale czy rano jest dobra opcja aby go obnizac? Nie lepiej go zbic na noc, kiedy powinien byc niski - o ile jest zawyzony, a przy redukcji czesto sie tak dzieje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
No i Kuba ma racje. Ilość włókien szybko i wolnokurczliwych. Dlatego nie ma jednego planu na masę. Każdy może reagować inaczej na dany plan. Nie wiem jak teraz wyglądają te teorie z zamiana włókien ST na FTP, poprzez odpowiedni trening. Kuba ?

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Erszostka
solaros
Erszostka
Solaros,
Andrenacharge wrzucasz na noc?


A kiedy poziom kortyzolu jest największy?


Teoretycznie rano ale czy rano jest dobra opcja aby go obnizac? Nie lepiej go zbic na noc, kiedy powinien byc niski - o ile jest zawyzony, a przy redukcji czesto sie tak dzieje.

Kortyzol nisko jest w nocy.
Taki jest rytm naszego organizmu.
Jeśli wszytsko działa prawidłowo.
Wiadomo jak jest stres o 8 w nocy to i kortyzol będzie większy.

Ale poziom kortyzolu w ciągu dnia wygląda tak




To tak samo jakbyś brał niebieską tabletkę jak jesteś sam w domu i jest 24.



Zmieniony przez - solaros w dniu 2017-04-04 14:50:07

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 593 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 43371
solaros
No i Kuba ma racje. Ilość włókien szybko i wolnokurczliwych. Dlatego nie ma jednego planu na masę. Każdy może reagować inaczej na dany plan. Nie wiem jak teraz wyglądają te teorie z zamiana włókien ST na FTP, poprzez odpowiedni trening. Kuba ?


ja osobiście nie bawię sie w kategoryzajce slow twitch i fast twitch fibers podczas treningu bo robie to na wyczucie mieśniowe(pompe) ale chcąc w 100% rozwijac wszystkie wlókna tak jak powinnismy to robić to wiele form róznych treningów powinnismy robic a nie tylko oporowy ...
np.plyometryczny-ktos słyszał?
pewnie ze tak ale kto robi?
chyba nikt...
dobry własnie przykładem jest Thib on głósno mówi i sam robi od czasu do czasu (zreszta jak chyba wszyscy pro ale nie widac tego na ich reklamach) że trzeba czasem i poskakać a nie tylko dźwigać...
dlaczego tego nie robimy?
odp.jest prosta bo to głupio wygląda i nam sie nie chce..

jak ktos ma problemy z pompą np uda czy bicepsy polecam BFR -Blood Flow Restriction Training....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3328 Napisanych postów 8555 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 321811
ja robiłam plyo :P skakałam w zesżlym roku bardzo często na siłce. dziwnie wyglądało jak po serii przysiadów robiłam po 20skoków dwunóz z miejsca tam i spowrotem. nawet pytali co taka skoczna sie zrobilam... oczywiście miałam to gdzieś i dalej skakałam. tak samo na klatę pompki z odbiciem w wersji plyo też robilam i polecam. To już tak dziwnie nie wygląda :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja do konca wakacji CKD + IF

Następny temat

Dziennik faftaqa

WHEY premium