SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BICEPS I TRICEPS WJEDNYM DNIU ?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19405

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 111
TRENUJĘ PÓŁTORA ROKU I ZACZĄŁEM ĆWICZYĆ BICEPS I TRICEPS PODCZAS JEDNEGO TRENINGU? CO O TYM SĄDZICIE?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 923 Napisanych postów 55280 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 336041
Duże, silne i wyrzeźbione bicepsy oraz tricepsy są celem każdego mężczyzny ćwiczącego na siłowni. Nie każdy jednak potrafi ćwiczyć te partie na tyle umiejętnie, aby efekty były co najmniej zadowalające. Poniżej zostały wymienione najbardziej efektywne ćwiczenia na mięśnie ramion.

  1. 1. Mięśnie ramion - biceps i triceps
  2. 2. Ćwiczenia na biceps
  3. 3. Ćwiczenia na triceps
  4. 4. Czy można trenować biceps i triceps na jednej sesji treningowej?
  5. 5. Do poczytania


1. Mięśnie ramion

Biceps - mięsień dwugłowy ramienia - należy do grupy przedniej mięśni ramienia. Jest podłużnym, wrzecionowatym mięśniem rozpiętym pomiędzy łopatką a kością promieniową. Składa się z dwóch głów - długiej i krótkiej. Odpowiada za zginanie i odwodzenie ramienia.

Triceps - mięsień trójgłowy ramienia - należy do grupy tylnej mięśni ramienia. Jest mięśniem rozpiętym pomiędzy łopatką i kością ramienną a kością łokciową, stanowiącym całą tylną powierzchnię ramienia.Składa się z trzech głów - przyśrodkowej, długiej i bocznej. Odpowiada za prostowanie ramienia.

2. Ćwiczenia na biceps

1. Uginanie ramion ze sztangielkami podchwytem - stojąc - sztangielkę chwytamy pewnie w dłoni, ręka wzdłuż ciała, łokieć “przyklejony” do tułowia, palce zaciśniętej dłoni skierowane przed siebie, całe ciało stabilne i napięte. Uginamy rękę w stawie łokciowym, jak najmocniej zbliżając dłoń do barku, napinając przy tym biceps. Następnie powoli prostujemy rękę po tym samym torze ruchu. Ćwiczenie te możemy wykonywać jednorącz lub oburącz - naprzemiennie bądź równocześnie uginając ramiona w łokciach. Zamiast sztangielek możemy użyć też sztangi.
2. Uginanie ramion ze sztangielkami chwytem młotkowym - stojąc - sztangielkę chwytamy pewnie w dłoni, ręka wzdłuż ciała, łokieć “przyklejony” do tułowia, palce zaciśniętej dłoni skierowane do ciała - nadgarstki w pozycji neutralnej, całe ciało stabilne i napięte. Uginamy rękę w stawie łokciowym, jak najmocniej zbliżając sztangielkę do barku, napinając przy tym biceps. Następnie powoli prostujemy rękę po tym samym torze ruchu. Ćwiczenie te możemy wykonywać jednorącz lub oburącz - naprzemiennie bądź równocześnie uginając ramiona w łokciach.
3. Uginanie ramion ze sztangielkami - na modlitewniku - siadamy na siedzisku w taki sposób, aby nogi zapewniały stabilność siedzenia. Sztangielkę chwytamy pewnie w dłoni podchwytem, ramiona przyklejamy do oparcia modlitewnika,ręka wzdłuż ciała, palce zaciśniętej dłoni skierowane przed siebie. Uginamy rękę w stawie łokciowym, jak najmocniej zbliżając dłoń do barku, napinając przy tym biceps. Następnie powoli prostujemy rękę po tym samym torze ruchu. Ramiona cały czas spoczywają cały czas na oparciu, nie odklejają się. Ćwiczenie te możemy wykonywać jednorącz lub oburącz - naprzemiennie bądź równocześnie uginając ramiona w łokciach. Zamiast sztangielek możemy użyć też sztangi.

3. Ćwiczenia na triceps

1. Odwrotne pompki - dłonie skierowane w stronę tułowia należy oprzeć na podwyższeniu, wyprostowane w kolanach nogi umieścić na podłożu lub na podwyższeniu. Reszta ciała nie powinna mieć żadnego podparcia. Ruch odbywa się tylko w stawie łokciowym - uginając łokcie tułów schodzi w dół, prostując - wraca do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie te można robić bez obciążenia lub z talerzami na udach.
2. Wyciskanie francuskie sztangielki - sztangielkę chwytamy wyprostowanymi rękoma nad głową. Uginamy ramiona w łokciach tak, żeby ruch był wykonany tylko w stawie łokciowym w górę i w dół, bez ruszania ramion w barkach czy przedramion w nadgarstkach.
Ćwiczenie to można wykonywać w wariantach: jednorącz, siedząc, stojąc, leżąc.

4. Czy można trenować biceps i triceps na jednej sesji treningowej?

Biceps i triceps stanowią parę mięśni antagonistycznych, czyli w momencie kiedy jeden się kurczy, drugi ulega wydłużeniu.
Bardzo powszechna jest metoda treningowa, w której podczas jednego treningu wykonuje się ćwiczenia pary antagonistów w superseriach. Uznaje się ją za jedną z najefektywniejszych.

5. Do poczytania

https://www.sfd.pl/najlepsze_ćwiczenia_na_biceps-t169013.html
https://www.sfd.pl/Ćwiczenia_na_biceps,_triceps__sztangielkami-t306813.html
https://www.sfd.pl/Pompki_na_poręczach__na_klatke_-t272105.html

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 241 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2047
Uważam że jest to dobry pomysł, ponieważ gdy trenuje się tricepsy i bicepsy w jednym dniu można osiągnąć niesamowitą pompę krwi. Ale pierwsze ćwicz zawsze bicepsy.
1

http://www.sfd.pl/temat198140/  .Jeżeli jakoś Ci pomogłem kliknij w prawym rogu-->>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 166 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1515
To swietny pomysl aby pobudzic ramiona do rozrostu..wiem bo sam tak robie

Wymagajcie od siebie choćby nikt od Was nie wymagał

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2482
Pierwszy ćwicz Triceps nie biceps, poniewaz jak najpierw napompujesz biceps to przy cwiczeniach na triceps będziesz miał mniejszy zakres ruchu, co za tym idzi słabsza stymulacja tricepsa
Następnie przy cwiczeniu bicepsa swietnie rozciagasz tricepsZmieniony przez - uncommon w dniu 2005-03-03 12:53:25

Zmieniony przez - uncommon w dniu 2005-03-03 13:35:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 316 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1092
Swietny pomysł jeszcze tra zrobić super serie , badz serie przeplatane jakieś zasady joe weidera to da maksymalne rezultaty a jak masz zwykły trening to najpierw ćwicz bica to zwieksza regeneracja
1

Kompletnie Zj**ałem =( ;-(
Przedemną jeszcze całe miechy nauki o dopingu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1112
jeśli ćwiczysz biceps i triceps jednego dnia to najpierw zawsze rób triceps, bo tak jak ci uncommon powiedział jeśli pierwsze napompujesz biceps to rzeczywiście nie będziesz mógł wykonać takiego zakresu ruchu na tricepsie, albo poprostu rób tak jak ja czyli na pszemian : 1 na trceps, 1 na biceps...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 494 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7963
Rob dokladnie tak jak Ci radzil -uncommon-..........Bedzie git!!!
Zdr!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 316 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1092
O tego nie wiedziałem ze tric pierwszy
ja słyszałem ze pierw bi potem tric podobno lepsza regeneracja
ale zrobie jak napisąłeś

Kompletnie Zj**ałem =( ;-(
Przedemną jeszcze całe miechy nauki o dopingu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 80
cwiczenie bic i tric na jednej sessi to dobry pomysl! i zgadzam sie z kolegami tez od jakiegos czas robie najpierw triceps bo pozniej przy spompowanych "baniakach" wyraznie one przeszkadzaja! chcociaz czesto robie tez najpierw biceps bo jestem zwolennikeim ciaglych zmina w treningu ! pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 961 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7155
Zdecydowanie najpierw triceps a potem biceps, osobiscie jak zrobil bym biceps najpierw, to nie dal bym rady juz trica na linkach robic. Proponuje kazdemu sprubowac. To jest uzaleznione stazem treningowym, dla poczatkujacych jest to bez znaczenia, jednak z czasem zbierania masy, czeba kolejnosc cwiczen zmienic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 878 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36744
Moim zdaniem to niezbyt dobry pomysł. Czytałem gdzieś że Ćwiczenie naprzecieległych parti mięśni nie jest zbyt dobre, ale to tylko moja sugestia. Oczywiście możecie mnie nie słuchać
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cwiczenie na "motyle" ?!

Następny temat

Potrzebny dobry plan na Barki!!!!!

nutloveb