SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]solaros - Na przekór stereotypom [Spis treści str. 1!]

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3817379

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Przecież to, że waga nie rośnie w tempie 2 kg na miesiąc nie oznacza, że nie przybywa mięśni. Poza tym na co tu narzekać? Jesz dużo, wyglądasz zaje**ście, trenujesz tak jak lubisz, redukować nie trzeba. Żyć nie umierać .
W ogóle ostatnio usłyszałem o całkiem przyjemnym systemie na robienie czystej masy dla ludzi, którzy mają wiedzę i znają swoje ciało i nie zależy im na jakichś kosmicznych rezultatach oraz mają sporo cierpliwości.
Otóż robimy jak najczystszą masę zaczynając od powiedzmy 8% bf i przy 12-14%bf robimy rekompozycję/minimalną redukcę i powtarzamy cykl. Dzięki temu omijamy etap ostrzejszej redukcji i cały czas jest miło i przyjemnie i można sporo podjeść .

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5123 Napisanych postów 13126 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771230
Znajomy z mojej siłowni tak robi - masa/redu/masa/redu/rekomp/redu/masa itp. i jego kumpel gada, że stoi w miejscu cały czas, chociaż stawiam, że to bardziej przez to, że ma już 50 lat - teścia niewiele, więc w ogóle dziwie się, że bez towaru trzyma nadal tak dobrą formę.

Btw. - takie przeplatanki to robi większość zawodowców na towarze co widać gołym okiem jak się ich śledzi - chociażby Tavi Castro, ale oni to mogą. U zwykłych amatorów z tego co ludzie mówią/piszą "przeplatanki" kiepsko się sprawdzają. Już lepiej ciągnąć masę stosunkowo długo, ale pilnować tego by nie zmienić się w prosiaka, to i hard redukcji się uniknie.

"Wszystko co teraz potrzebujesz to odrobina wyobraźni...Wasza wyobraźnia czy w to wierzycie czy nie, jest zwiastunem szczęścia jakie zagości w waszym życiu. Jeśli nie jesteś w stanie wyobrazić sobie tego jak może być, to nie oczekuj, że kiedykolwiek to ujrzysz spoglądając w lustro"

Dziennik treningowy:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cayek__Road_to_Aesthetics_2015/16_-t1062933.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Fryto
Otóż robimy jak najczystszą masę zaczynając od powiedzmy 8% bf i przy 12-14%bf robimy rekompozycję/minimalną redukcę i powtarzamy cykl. Dzięki temu omijamy etap ostrzejszej redukcji i cały czas jest miło i przyjemnie i można sporo podjeść .


Wysłano 30 września 2014
solaros

Napisze może tak:
Jak dobije do 100kg przy %bf <15% - będę mega zadowolony.
Jeśli nie to wezmę to co życie da.
Nie chcę się blokować trzymając się wygórowanych liczb.
Ale masa to masa - na wzrost masy liczę [bardziej mięśniowej].

Jeśli chodzi o poziom tkanki tłuszczowej to ustawiłem sobie limit:
15%
wskakuje 15%BF i ciach
redukcja nawet w grudniu


przeplatanki krótkie i szybkie nigdy dobre nie będą
ile tego mięsa się zbuduje w miesiąc
kilo?
zalezy jeszcze kto i kiedy
im dalej w las tym ciemniej = im dłuzej ćwiczysz i wiecej masz miecha tym ciężej o wzrost

początkowe tygodnie zarówno masy i redukcji to skoki wody i glikogenu

ani krótka masa
ani agresywna masa

krótka masa nie bo nic nie zbudujesz
a agresywna nie bo zbudujesz ale pod koniec sam smalec
a nie o to chodzi

~9miechów masa
~3miechy okres rekompu/redukcji
dla mnie perfekt

a głownie chodzi o to aby robiąc masę nie ulac sie do 20%+ coby potem kolejne 9 miechów nie ciąć....albo i dłużej



Fryto
Poza tym na co tu narzekać? Jesz dużo, wyglądasz zaje**ście, trenujesz tak jak lubisz, redukować nie trzeba. Żyć nie umierać .

wiem
ale kazda strata boli
zwlaszcza u osoby ktora wie ze waga nie do konca mowi prawde - ale wskazania bierze sobie do serca

Zmieniony przez - solaros w dniu 2015-01-15 02:29:53

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
Fryto
Otóż robimy jak najczystszą masę zaczynając od powiedzmy 8% bf i przy 12-14%bf robimy rekompozycję/minimalną redukcę i powtarzamy cykl. Dzięki temu omijamy etap ostrzejszej redukcji i cały czas jest miło i przyjemnie i można sporo podjeść .


Jak to bez ostrzejszej redukcji ? nie widziałbym sensu w robieniu redu gdybym nie planował ciąć na maxa

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Dla niektorych brak opony to juz redukcja

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1013 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27082
chyba jeszcze nie było tego pytania do Ciebie, ale:
co motywuje Cię do treningów Solaros i do trzymania takiego trybu życia?
nie dość, że robisz dobrąrobotę DLASIEBIE i ZDROWIAto jeszcze dzielisz się ze wszystkim tym tutaj, co Ty tu robisz chłopie


Zmieniony przez - K3NJI w dniu 2015-01-16 13:44:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
solaros
Dla niektorych brak opony to juz redukcja



Chyba przy 1 redukcji, apetyt rośnie w miare jedzenia. Jak już coś robić to na 100 pro ;)

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Chce dobrze wygladac.
A motywuje mnie podnoszenie poprzeczki i szukanie coraz to lepszej drogi aby ten wyglad poprawic.

Tak jak pisze Wacki.
Jak cos robic to na 100%.

Bloga mam po to bo byc moze ktos cos dla siebie wyciagnie.
Mi nikt nie pokazywal jak jesc.
Wiele lat powielalem utarte schematy.
Wiadomo jakie.

A mozna inaczej!

Sam metoda prob i bledow czy eksperymentow dochodzulem do tego co wiem i mam.

Jesli komus to co robie czy pisze sie przyda to cel osiagne kolejny.
Choc nie mam misji zbawiania swiata czy zmieniania pogladow.
1

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
WaCki
Fryto
Otóż robimy jak najczystszą masę zaczynając od powiedzmy 8% bf i przy 12-14%bf robimy rekompozycję/minimalną redukcę i powtarzamy cykl. Dzięki temu omijamy etap ostrzejszej redukcji i cały czas jest miło i przyjemnie i można sporo podjeść .


Jak to bez ostrzejszej redukcji ? nie widziałbym sensu w robieniu redu gdybym nie planował ciąć na maxa


Mi nie chodziło o to, żeby się nie wyciąć 'do końca', tylko ciąć na wysokich kaloriach, ale dłużej, czyli bardziej podchodziłoby to pod rekomp niż pod redukcję z dużym cięciem kcal.

Poza tym ktoś pod wspomniany przeze mnie schemat podpiął przeplatanie krótkich okresów masy i redukcji, podczas gdy ja napisałem o czymś innym. O czystej masie i lekkiej redukcji/rekompie nie wspominając nic o ograniczeniach czasowych.

I nie mówię, że ten schemat jest lepszy od innego, broń Boże. Najlepszy schemat to taki, którego dana osoba będzie się w stanie trzymać najdłużej, bo tylko wtedy osiągnie najlepsze rezultaty. Na pewno dla solarosa schemat, o którym wspomniałem nie byłby zadowalający, bo nie pasowałby mu od strony psychologicznej.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
środa - 14.I - DT



Czas postu: ~14h
Czas uczty: ~10h
+/-1h

Posiłek przed treningiem:

Białko z prochu 30g
Mleko 200ml
Baton Passaka 40g


Przed treningiem:
War Machine 10g / Attack 2.0 10g
Beta alanina 2g
Cytrulina 2g
BCAA XPRESS 10g


Na treningu:
BCAA XPRESS 10g

Zaraz po treningu:
VITARGO 40g
Protein Essence 15g
Super Natural 12g
Leucyna 5g
Beta alanina 2g


Po treningu (~45min później):
Białko z prochu 40g
Mleko 200ml


Przed posiłkami:
GlucozeneRx 2x1kap.

I Posiłek potreningowy:


kurak 250g
makaron
sos
owoce
Olej rybi 23% 20ml


II posiłek:



karkówka 250g
frytki
owoce


III posiłek:
Ser żółty 60g
Jogurt 0% 125g
Czekolada 85% 25g
Białko z prochu 40g
Mleko spożywcze 3,2% tłuszczu 200ml

Olej rybi 23% 20ml


Suma całodzienna = ~350g ww

Na noc:
ZMB6 1kap.


"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja do konca wakacji CKD + IF

Następny temat

Dziennik faftaqa

Wiecej