SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]solaros - Na przekór stereotypom [Spis treści str. 1!]

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3817376

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21359 Napisanych postów 30668 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 868854
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Te mają też coś koło 8%. Na pake 25g całe 2.2g. A problem wrzucić do menu żaden. No chyba tylko taki ze dla części osób to jednak bed fùd.

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Sol, głupie pytanie ale - wliczasz leucynę? A jak nie masz to czy byś wliczał

Zakładam, że nie, ale wolę sie upewnić, bo ja np EAA którego jestem ogromnym entuzjastą ze względu na mój tryb życia i pracy wliczam bo jednak jakieś kalorie to ma. Jednak już nie jestem pewien co robić z leucyną
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93172 Napisanych postów 362593 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1663625
No popadasz w mega skrajnosc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Widzisz, ja to z jednej strony wiem. Z drugiej strony spożywając 50 g eaa nie mogę tego nie liczyć, tymbardziej jak nie jest to w stałej suplementacji, a w okresach kiedy mam bardzo dużo pracy. Teraz po prostu stwierdziłem że spróbuje dodać do każdej porcji eaa trochę leucyny - około 4 gramów.

To 12 gramów dziennie czyli około 50 kalorii - czyli w teorii można by to zignorować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
nie nie wliczam
kiedys wliczale, jako bialko
teraz nie wliczam
jak nie wliczam sporo innych nieistotnych rzeczy ktore nie maja zadnego przelozenia na to jak wygladamy

i tez bym tobie to proponowal

jak niby obliczyc ile kcal maja eaa czy bcaa albo jakis jeden aminokwas?
to nie kompletne bialko
z reszta rozne aminokwasy dostarczyć mogą różna wartość kcal
W teorii bo
aby dostarczyc energie z bialka tudiez aminokwasow organizm musi tez stracic energie [aby ja pozyskac]
suma sumarum wynik [teoria] bedzie na zero

pytanie retoryczne:
dlaczego zwiększając spozycie bialka ludzie chudna?
skoro bialko ma 4kcal/1g

powinni tyc!
a chudna/lub traca tkanke tluszczowa

juz dawno to stwierdziłem [bo sam popełnianem te bledy ale na szczescie wyszedlem z tego blednego kola]
tak jak napisalem na wstepie

ludzie licza i zaglebiaja sie niepotrzebnie w rzeczy ktore nie maja zadnego znaczenia
a taki m jest liczenie pojedynczych aminokwasow/bcaa/eaa do puli białka lub obliczanie kcal (choć to pierwsze jeszcze ma jakiś sens ,mały ale ma jeśli chodzi o eaa, bo to eaa ale nadal nie cała pula aminokwasów)
jesli nie ma tam ani weglowodanow ani tluszczy - ktore sa zrodlami energii!
a nie bialko/aminokwasy

bialko czy same pojedyncze aminokwasy to slabe zrodlo energii

biochemia sie nie znam
nie potrafie opisać wszytskich cykli czy ile energi uzyskamy
ale znam sie na praktyce
a praktyka jest taka ze nie wliczam os dawna rzeczy które mają znikomy wpływ/lub nie mają wcale- na nasz wygląd

Bo badania czy tabelki jedno.
Ale życie drugie.

I jak długo czytam nie znam przypadku aby ktoś przytyl że względu na białko a zwłaszcza aminokwasy.



Zmieniony przez - solaros w dniu 2017-01-12 12:53:12

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Sol, drugi raz się posłucham Ciebie i zmienie dotychczasowe nawyki;)

Tak jak przestałem wliczać warzywa ( i sie opłaciło), tak odpuszczę sobie to eaa, a tymbardziej leucynę;) zobaczymy co z tego będzie. Na pewno mniej pieprzenia w ciągu dnia;) WPC czy tam Izolaty dalej będę liczyć, ale to dość oczywista rzecz

Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź, nie sposób się z nią nie zgodzić.

pzdr!


Zmieniony przez - Dremor w dniu 2017-01-12 11:39:18
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Teraz sobie przypomniałem. Ty jesteś ten od wliczania herbaty i przypraw ?

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Przyprawy kiedyś chcialem, ale nie wliczałem. Herbatę owszem, ale to był krótki epizod, w którym dosłownie wszystko wliczałem

W tym roku tego nie robiłem , a nawet poszedłem za wskazówka i olałem warzywa (oprócz strączkowych), a teraz eaa/bcaa/leucyne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sol a Ty warzywa wliczasz ? Bo ostatnio rozmawiałem z pewbym zawodnikiem który mowil mi ze warzyw na redu je 300g na posilek i to roznych od pomidorów po marchew czy kukurydze. Gdzie taka marchewka czy kukurydza tych wegli maja troszje wiecej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja do konca wakacji CKD + IF

Następny temat

Dziennik faftaqa

Wiecej