SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]solaros - Na przekór stereotypom [Spis treści str. 1!]

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3817394

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2519 Napisanych postów 5069 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77908
Solaros extra forma, chciałbym tak kiedyś wyglądać.
To kiedy Ty jesz te wszystkie "frykasy"?
Dziennie, jako cheat co jakiś czas czy masz rotację węglowodanów i ładowanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 646 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 81600
tomaszS
Solaros extra forma, chciałbym tak kiedyś wyglądać.
To kiedy Ty jesz te wszystkie "frykasy"?
Dziennie, jako cheat co jakiś czas czy masz rotację węglowodanów i ładowanie?


kolego wysil się trochę i przeczytaj kilka stron wstecz a znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
Wystarczy spojrzec ze to sa poprostu posilki. Użyć mozgu troche.

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Codziennie. Nie mam założenia że kcal to kcal - bo ono jest błędne. Bo nigdy 100kcal z białka nie będzie równe 100kcal z wegli. Ale do pewnego momentu # im niższy %bf i lub niej wegli w makro- tym to pochodzenie wegli/ rodzaj schodzi na drugi plan. Jest kilka zmiennych ale podstawowa to tak ze jeśli spożywamy dana ilość kcal i ta ilość jest poniżej naszego zapotrzebowania (jemy mniej lub nawet tyle samo ile spalamy) to jakim.cudem możemy przytyć? Na minjsie ię kcal ? Lub nawet na lekkim plusie kcal . Jak ja mam.teraz. Jak mam 500g wegli to dla ciała nie będzie żadnej różnicy czy Jem 500g wegli z z ryżu makaronu czy jaglaka- czy może wybiorę bardziej życiowe rozwiązania typu pieczywo,Ziemniaki i jakieś batony czy lody. O to da mi też 500g .

I teraz pytanie za 100pkt.
Co ma więcej kcal :
500g wegli z kaszy/ ryżu czy 500g wegli z pieczywa/frytek/lodów i batonow ?

Jak.sobie każdy z osobna sam odpowie na to pytanie to może zrozumie idee iffym.
Bo to nie magia.
To nie tona koxu.

To zrozumienie podstawowej zasady.
1600kcal z wegli to 1600kcal z wegli.
Majac plus kcal to można się zalać jedząc nawet ryż dziki.
Bo tu o kcal.się rozchodzi.
Nie o to czy zjemy ryż dziki zamiast biały albo pieczywa czy lodów.

Ja już sobie odpowiedziałem na to pytanie.





Zmieniony przez - solaros w dniu 2017-02-12 01:11:28

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem dla mnie jedzenia ryżu itp jest to że niektóre osoby źle się czują jedząc przetworzone mocno jedzenie. I to jest tylko tyle, reszty tłumaczenia osób że wolą wafle ryżowe no bo to są wafle ryżowe a nie bułka czy baton uznaje za osoby które jeszcze powinny poczytać trochę, pouczyć się, tym bardziej że nie startują lub są na długiej masie.

Jedyny moment kiedy zaczynam jeść czyściej to okres przed zawodami, ale to pare dni dosłownie a wynika to z tego że wtedy jest bardzo mała pula węglowodanów ;P. Gdybym miał się w późniejszym okresie ładować samym ryżem n oto sorry, musiałbym upaść na głowę. Także twierdzenie że jak załadujesz 12 worków ryżu co daje 4tyś kcal kalorii i 900g węgli to sie nie ulejesz jest głupotą, jak będę się cieszył jedząc krakersy, wafle z miodem, z dżemem, paluszki, ciastka , czy zjem 900g cukru i dobije troche kalorii np masłem orzechowym. bo 900g cukru to również 920 g wegli ale kcal 3600 bo w ryzu jest tłuszcz i też sie nie uleje


Zmieniony przez - gienus12 w dniu 2017-02-12 01:32:24
1

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Kolejnym powodem jest to że nie ma - NIE MA! - ani je demo badania pokazujące wyższość powiedzmy na to ryżu brązowego czy kaszy jaglanej nie tyle naD samym ryżem białym czy makaronem ale nawet pieczywem,ziemniakami czy (olaboga) słodyczami.
No nie ma.
To jest wymysł jakieś tam grupy osób ileś lat temu.
A teraz jest podtrzymywany przez stara gwardie która szkoli nowa "starą" gwardia dla której jedyna różnica między masa a redukcja jest ilość torebek ryżu jakie zje.

Wiadomo że dochodzi gęstość odżywcza ,podaż witamin i minerałów czy samego błonnika.
Dlatego też nie da się jeść w 100% śmieci.
Choć z drugiej strony wybór "batonika" czy ciasteczka w dzisiejszych czasach wcale nie oznacza że jemy tylko sam cukier z tłuszczem nasyconym.
W obecnych czasach mamy takie "slodycze" która nie tylko smakiem i wyglądem pokonują jaglaka czy ryż ale również składem.
Bo i mają witaminy.
I jakieś tam.minerały.
Kilka gram błonnika.
Kilka gram białka.
I kilka % cukrów.

Więc nie każdy Batonik czy Burger czy hot dog to zuuuuo.
Junk food czy żywność w 100% przetworzona.

No ale bądźmy szczerzy- osobiście do nich nic nie mam ze y była jasność- preferujące zasada 100% albo nic typu ......(edit - nazwisk nie bede podawal ).
czy próbowali kiedyś iffym?
Zakładając że iffym to nie jest obżarstwo?
No nie wydaje mi się.
Krytykować coś łatwo.
Ale udowodnić to podając jakieś racjonalne dowody - juz ciężej.

A naprawdę ciężko jest obalić IIFYM kiedy stosujemy ta metodę z głową, wersję rozsądna,wybór produktów też przemyślany.
Nie na zasadzie- mogę zjeść wszytsko to siadam i wpierd#lam.

Ja akurat mam taką dietę.
Taki rodzaj produktów.
A zwłaszcza taka kompozycje posiłków że ciężko podać nawet jeden powód (poparty w badaniach?) dlaczego nie mogę stosować takiej metody albo tym bardziej że jest np. Szkodliwa.



Zmieniony przez - solaros w dniu 2017-02-12 01:52:37

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
podstawowym minusem IIFYM jest to że traci sie głowę podczas jedzenia, jak ktoś nie potrafi sobie policzyć kalorii i je na oko, to wiadomo że efekty będą takie ile dostarczył kcal.
Ja np tak mam, lubie słodycze, chipsy,chrupki,lody itp itd. Na masie tego nie licze, podleje mnei to zbijam i tylko patrze na lustro, jedyne co licze to białko . Ktos mnie wola na pizze no to pójde na pizze. A nie jak patrze w dziennik i ktoś na imprezie, wigilii czy czymkolwiek siedzi miedzy ludźmi i wpyerdala wafle ryżowe bo wszystko co na stole to zuo i go zaleje.

Ja jestem ekto mi wystarczy obserwacja, mała ingerencja w kcal i waga leci, endo muszą sobie to policzyć i mezo. Proste

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Jaka jest różnica między zjedzeniem
Torebki ryżu,suchej piersi z grilla,20ml oliwy i zjedzeniem 200g brokuł.
Vs
Zjedzenie 100g makaronu,z mięsem mielonym z wieprzowiny (czy nawet z drobiu czy woła) w sosie warzywnym?


Jeśli w jednym i drugim przypadku będziemy mieście
OK 90g wegli
40g białka
I 20g fatu

Jaka jest różnica?
No pewnie żadna.
To dlaczego 90% pseudo trenerów nigdy nie je spaghetti?
czy burgera
Czy steka z frytkami
I innych potraw?


Albo co złego w płatkach snaidaniowychyba na mleku?
W odróżnieniu do owsianych na wodzie.
Heh

Nie wiem.
Może samo mleko?
czy może kukurydza?



Zmieniony przez - solaros w dniu 2017-02-12 01:51:39

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
No wlasnie nie wiem u mnie np kolacja wygladala tak

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Heheheh akurat jedynym ograniczeniem powinna być ilość kcal a dokładnie ilość węglowodanów bo one mają największy wpływ na to jak wyglądamy. Po dużej ilości fatu ciezko przytyć- samego fatu. Po dużej ilości Wegli + dużej ilości fatu łatwiej wiadomo. Ale rozpatrując składnikim osobno to nie Fat a zwłaszcza nie białko tylko węgle mają największy wpływ. Tak więc IMO tylko ilość węglowodanów jest ograniczeniem. Jakość? Hmmm mm no nie da się jeść 100% śmieci i myśleć że się dostarcza wszytskie witaminy i minerały czy błonnik. Bo się nie dostarczy. Ale przecież można zjeść zdrowy posiłek (mięso + ww złożone + warzywa/owoce ) a do tego zjeść te dwa batoniki,chrupki i loda.

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja do konca wakacji CKD + IF

Następny temat

Dziennik faftaqa

Wiecej