SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]solaros - Na przekór stereotypom [Spis treści str. 1!]

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3817382

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1180542
Wojtek, ale cytowane podsumowanie potwierdza to co ja napisałem . Oczywiście, że początkujący nie podejdzie na żywo do lokalnego karka bo będzie się go być może bał . Znajdzie sobie guru w internecie, takiego co ma wszystko obcykane, rzuca badaniami i dziwnymi nazwami, na każde pytanie ma odpowiedź i teorię, a później będzie robił dokładnie to co zaleca. A na dodatek jak taki dobrze jeszcze wygląda to dlaczego niby

WojtekA4

I chyba nikt przy zdrowych zmysłach, kto zaczyna przygodę z siłownię tak tego nie odczyta...



i jak ma odczytać? Skoro innej porady internetowego guru nie ma? Solaros napisał żeby nie robić brzuszków i cardio na masie to taki jeden z drugim nie zrobi pół brzuszka czy minuty cardio bo a nuż mu masa nie pójdzie .

Ja to tak widzę i nie jest to zarzut czy hejt w stronę solarosa. Jeżeli widzi po sobie, że takie coś działa to luz. Ja widzę po sobie coś innego więc wyrażam opinię przeciw uogólnianiu, że cardio na masie jest bez sensu w każdym przypadku. Kulturystyka to sport indywidualny i tak do niego należy podchodzić.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
dokładnie
ale zdanie swoje trzeba mieć

co do mojego brzucha - ja nigdy go nie robiłem
zawsze na redukcji i to na odyeb się
zacząłem na poważnie rok temu na redukcji dopiero

temat mięśni brzucha jak i kardio to temat rzeka

wiadomo że do sprawy należy podchodzić indywidualnie
osoba która ma siedzący tryb życia,słaby 'core', nigdy nie ćwiczyła i ogólnie wysiłek fizyczny jest jej obcy to skorzysta kiedy dołączy czy to trening mięśni brzucha czy kardio
z drugiej strony osoba z pewnym stażem na siłowni,z średnim umięśnieniem,nie unikająca ćwiczeń wielostawowych,do tego dla której aktywność fizyczna to chleb poprzedni - nie wydaje mi sie aby 'musiała' wykonywać trening dodatkowy mięśni brzucha czy tez kardio w okresie kiedy jego nie musi robić [!]

zawsze są wskazania kiedy cos należy robić
słaby korpus - należy go wzmocnić robiąc m.in. mięśnie brzucha
słaba kondycja/zbyt duże otłuszczenie/przeciwdziałanie chorobom układu krążenia - kardio pomoże
itd.


z reguły jak sie odnoszę do kogoś to piszę o takich osobach min. z kilkuletnim stażem,czy z 'średnim' umięśnieniem
osoba zaczynająca przygodę z siłownią z moich złotych myśli [jak to Wojtek nazwał] mało skorzysta albo nawet zrobi sobie kuku

z reszta w podpisie mam od kilkunastu miesięcy jasny przekaz



kto odrobinę myśli nigdy nie 'kopiuje' i stosuje na ślepo metod innych osób!
tym bardziej jeśli dzieli ich przepaść [głownie jeśli chodzi o staż/ilość %bf/ilość FFM/stosowane środki itd.]

ale to forum sportowe i dla mnie oczywiste jest jak ja nie korzystam z rad Cutlera czy Hardkorowego koxa tak samo osoba ważąca 60kg i zaczynająca przygodę na siłowni z tego co pisze mało skorzysta

nie chce używać epitetów ale dla mnie to oczywista oczywistość jak w każdej innej dziedzinie życia,że nie porywa się z motyka na słońce


wracają do wątku
zawsze będą dwie strony jeśli chodzi praktycznie o każdy nawet mały aspekt 'bodybuildingu'
robic cardio czy nie robić
a może zamiast cardio to hiit
rano czy po treningu
robic brzuch czy nie
pic kreatyne rano czy po treningu
jesc mono czy kreatyne HCL
pic wpc czy wph
pic vitargo czy carbo
itd.

tak to będzie juz na zawsze i o jeden dzień dłużej

no i zawsze,prawie zawsze - obie strony będą miały racje
bo zawsze znajdzie się ktoś na kogo dana metoda działa,zawsze znajdzie sie jakiś wyjątek

......ale też ważne aby swoje zdanie jednak mieć i jego sie trzymać

yol


Zmieniony przez - solaros w dniu 2015-03-18 19:01:18

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
kabo - luz :)
moze ja mam inne podejscie, dlatego inaczej interpretuje niektore fakty.
nie jest dla mnie istotne kto jak wyglada - ale jakie ma podejscie do tematu
i to nie jest kwestia tylko sportu, ale wielu innych dziedzin zycia

V
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
IMO bezsensowne dywagacje, a odpowiedź jest prosta, nic w tym sporcie nie jest czarno białe.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
A ja jestem innego zdania. Dobrze zaaranżowane i zinterpretowane badania naukowe mogą dać odpowiedzi na pytania :co jest optymalne? A o to właśnie chodzi. To jednak czy optymalne będzie najlepszym wyjściem dla jednostki zależy od tego w jakim stopniu może być to zaimplementowane i utrzymane w dłuższym okresie. Jeśli ktoś wybiera sobie system, który teoretycznie jest skuteczny w 80% w stosunku do rozwiązania optymalnego, ale będzie się go trzymał przez 2 lata, a system optymalny byłby dla niego uciążliwy i byłby się go w stanie trzymać tylko przez powiedzmy 6 miesięcy to oczywistym jest, że na tym pierwszym, nieoptymalnym, osiągnie lepsze rezultaty.

I wbrew pozorom sporo rzeczy w tym sporcie jest czarno-białych, ale gdy dołączymy do tego element ludzkiej psychiki oraz możliwość wprowadzenia pewnych systemów w życie (np praca na 2 zmiany, brak czasu na trening, brak czasu na przygotowanie 4 posiłków/jakichkolwiek posiłków, brak czasu na sen itp, itd), okazuje się, że nie zawsze wybór systemu optymalnego przyniesie najlepsze rezultaty.

____

Ale lepiej skończyć tę dyskusję, albo przenieść ją gdzieś indziej, bo śmiecimy tu strasznie, a nie od tego jest ten temat.

Zmieniony przez - Fryto w dniu 2015-03-18 19:57:39
1

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
zeby zmienic temat to ostatni trening w tym tygodniu za mną i trening nóg lekko po raz pierwszy od 3 czy może nawet 4tygodni?
na razie ok,ale zobaczymy jutro
minimalne ciężary ale maksymalny ROM

oczywiście spóźniony 2h dzisiaj
juz powinna byc kolacja a dopiero smażę steki
i jeszcze tylko 400g ww do wszamania

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Przy 5k kcal odczuwasz prawie przetrenowanie a myślisz że na redukcji będzie łatwiej? Chyba musisz jakiś okres regeneracji jeszcze wpleść.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
jest za 7 dni 11 dni SD
wszystko pod kontrolą
inny trening bedzie szedł
nawet pewnie zmiana treningu z maksymalnych ciężarów by juz pomogła bo problemy są ale po pół roku robienia praktycznie samych maksów [ciężar na poziomie 80-90%1RM]


Zmieniony przez - solaros w dniu 2015-03-18 23:49:14

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 206 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15760
Solarso widze z enie zwracasz uwagi na proporcje tłuszczy w posiłku, bardziej zwracasz aby dzienne proporcje tłuszczy sie zgadzały. Jest sens w bawienie sie w proporcje tłuszczy w posiłku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 688 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8921
Solaros teraz będzie się bał cokolwiek napisać, bo ktoś przeczyta i tak będzie robił nie zważając na nic a nie daj b...g przy wadze 60kg będzie tyle samo jadł fatu co on

Zmieniony przez - mjudu w dniu 2015-03-19 11:10:46

ból nie istnieje

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja do konca wakacji CKD + IF

Następny temat

Dziennik faftaqa

Wiecej