SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]solaros - Na przekór stereotypom [Spis treści str. 1!]

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3817541

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
broiche loaf
slodki chlebek tostowy
mi to chałke przypomina,w formie tostów

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Dremor
Dzięki za odpowiedź. Moje pytanie wzieło się z artu gdzie było napisane "Posiłki zawierające dużo węglowodanów, wraz z dużą ilością tłuszczów mogą właściwie wzajemnie potęgować wydzielanie insuliny, niż gdy są spożywane osobno"


'Niektórzy ludzie argumentują, że tłuszcz obniża indeks glikemiczny jedzenia i dlatego powinien być obecny w posiłkach z węglowodanami. Jednakże pamiętaj, indeks glikemiczny pokazuje mierzalną odpowiedź organizmu, ujawniającą się wzrostem ilości krążącej glukozy po spożyciu danego posiłku, a nie odpowiedź insulinową. Czasami wzrost stężenia glukozy nie jest skorelowany z tożsamym wzrostem stężenia insuliny. Więc możesz spowolnić ilość glukozy uwalnianej do krwi dodając tłuszcz do posiłków, co spowoduje podwyższone stężenie lipidów, węglowodanów i insuliny we krwi. A nie tędy droga!'

np. po białku czy samej leucynie nie ma praktycznie wzrostu glukozy
natomiast insuliny juz tak

czy takie mleko które ma niskie IG - powoduje bardzo wysoki wyrzut insuliny

zazwyczaj jest że wysokie IG powoduje wysoki wyrzyt insuliny
ale czasmi i niskie IG powoduje wysoki wyrzyt insuliny

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
na szybko

insulina a fruktoza/glukoza/glukoza + fat



high protein low carb vs high carb low protein



samo białko



wpływ na insuline [podnosi]



wpływ na glukoze we krwi [obniża!]


czy tez wpływ leucyny na insulinę\

solo nie podnosi
podana z węglami - potęguje działanie

Zmieniony przez - solaros w dniu 2014-11-10 16:12:32

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
tak więc na poziom insuliny największy wpływ ma:
podanie mixu białka/leucyny i węgli
większy niż samej glukozy
większy niz podanie glukozy z fatem
większy niż samego białka
większy niż samego fatu
[który nie ma wpływu]

....o!



Zmieniony przez - solaros w dniu 2014-11-10 16:18:51

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
Mówiąc krótko po treningu 90% wrzuca białko, bcaa (leucyna) i banan, ew carbo. Jeżeli komuś zależy na wyrzucie insulinowym wydawać by się mogło idealny mix.

Podłącze pod temat czy taki wyrzut budując mase jest potrzebny ? Czy nie lepiej wrzucić leucyne + białko, a następnie węgle + białko bez fatu ?

Zmieniony przez - WaCki w dniu 2014-11-10 16:46:17

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 4345 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 31239
a nie lepiej wrzucić gaine/bulk + ewentualnie wpc? ;>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Wow, Solaros dzięki za tak rozległą odpowiedź. Bóg zapłać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 7513 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58469
Jeśli uważasz że gainer czy bulk są lepszymi źródłami węgli niż banan...

Solar mógłbyś wrzucić jeszcze gdzieś indziej te wykresy? Zawierają mnóstwo pożytecznych informacji a boję się, że przepadną w dzienniku...

"Nie głaskało mnie życie po głowie
Nie pijałem ptasiego mleka
No, i dobrze! No - i na zdrowie!
Tak wyrasta się na człowieka!"

DZIENNIK http://www.sfd.pl/DT__Chudzi_moga_iśc_na_ryby__by_pilkaPN-t1006905.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
WaCki
Podłącze pod temat czy taki wyrzut budując mase jest potrzebny ? Czy nie lepiej wrzucić leucyne + białko, a następnie węgle + białko bez fatu ?


potrzebny
niepotrzebny

insulina ma dwa oblicza jak kazdy hormon - dobrze wiesz o tym
ale insulina działa anabolicznie i antykatabolicznie

więc nie tyle na masie ale nawet i na reduckji te 2-6h po treningu to idealny czas na wrzucanie wegli i białka

pewnie wiele osob sie nie zgodzi bo niby synteza po treningu jest nasilona do 48h
tak - prawda
ale po treningu jest m.in.:
a - nasilony katabolizm
b - usczuplone zaspoby glikogenu
c - wieksza wrazliwosc na samą insulinę
d - wiekszy przepływ krwi przez mięsnie
...nie wspominając o anabolizmie który jednak te kilka godzin po treningu inaczej wygląda niz 24 czy 48h po


dla na nas?
na IF?
kiedy 90% osób robi trening na czczo?

nie 15sekund po ostatniej serii - albo idąc do szatni co często widzę - ale te 15-30minut można zacząć cały rytuał

dlaczego nie 15sekund po ostatniej serii?
nie jest to do końca jasne ale wiele wskazuje na to że układ pokarmowy tuz po treningu nie działa jak należy
jak długo?
nie wiadomo ale coś jest na rzeczy

z reszta nie wyobrażam sobie zrobić cięzki trening i od razu cos zjeść
kuraka z ryżem i brokułem

dlatego do gry wchodzą płyny
jeśli nie płyny to lekkostrawne potrawy co by tego nieszczęsnego układu pokarmowego jeszcze bardziej nie obciążać

ale jest jeszcze E:
nie ma co sie napalac na super hiper efekty
tempo budowania nowych miesni jest małe
wiec zmian nie zauwazymy po tygodnu czy po 1 sesji treningowej

choć znam osoby które czują działanie supli na poziomie komórkowym - więc może zauważą te 5gram mięsni więcej co trening

ja jestem za optymalizacją korzystnych procesów które wywołał trening
i imo takie wyjście jest optymalne
ale to moje zdanie z którymi cześć osób sie nie zgadza


.............każdy robi co uważa za słuszne i co jemy służy

Zmieniony przez - solaros w dniu 2014-11-10 19:53:43

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
pilkaPN
Jeśli uważasz że gainer czy bulk są lepszymi źródłami węgli niż banan...

si
choc z braku laku dobry kit

wolałbym juz loda oyebać z owocami ale sam obecnie walę vitargo
ale vitargo to nie typowy gainer

dla osób które mają problemy ze strawieniem prawdziwego posiłku [jak ja] zawsze to jekieś wyjście

pilkaPN
Solar mógłbyś wrzucić jeszcze gdzieś indziej te wykresy? Zawierają mnóstwo pożytecznych informacji a boję się, że przepadną w dzienniku...


te wykresy wrzucone na szybko - to co znalazłem na gógle
obrazujące tylko mniej więcej jak to wygląda


Zmieniony przez - solaros w dniu 2014-11-10 20:03:09

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja do konca wakacji CKD + IF

Następny temat

Dziennik faftaqa

WHEY premium