SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]solaros - Na przekór stereotypom [Spis treści str. 1!]

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3831247

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
solaros
nie więcej niż 10min
target był 10 x15/45
nie ma opcji
nogi tak napompowane że 10/30 to jest maks na co mnie stać
na dodatek 8x to jest męczarnia

zalezy jak z czasem ale
1-3minuty takie sobie cardio [więc,w sumie robie cardio]
8 interwałów 10/30 [zwykle po 5 muszę lekko pokręcić minutę,albo to albo paw]
potem zejście 1-3minuty
z reguły nie więcej niz 7minut [zawsze spóźniony]
optymalnie ok. 10



Czemu akurat taki rozkład? IMO interwał ma zajechać ale jeśli czas odpoczynku jest źle dobrany to wtedy interwał pracy nie jest wykonany na maxa (nie dajesz czasu na usunięcie kwasu mlekowego). Dlatego niby najlepszy rozkład to 1:5 choć ja stosuje 60/30 czyli 1:2 (wg running man od CT).
Oczywiście na Ciebie jak widać działa ale ciekawi mnie skąd wziąłeś taki schemat (jakiś art może?).

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
@Logan
Robisz 60 sec pracy i 30 sec odpoczynku?
Jest wiele sposobów robienia interwałów VO2max i wiele z nich jest skutecznych. Ja robię 20 sec pracy i 3-5 min przerwy (aż tętno wróci do normy i jestem w stanie kolejne 20 sek pojechać na maksa). W ten sposób robię tylko interwały biegowe, bo innych w takiej formule raczej nie ma sensu.
W tabacie natomiast 20 sek pracy i 10 sec przerwy robię przez 6-7 min i tutaj intensywność w porównaniu do sprintu (nieważne jakie ćwiczenia bym dobrał) jest, że tak powiem niewielka.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94363 Napisanych postów 364297 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668699
taka długa przerwa ??

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Tabate robi sie 4 min wg oryginalnej formuły (jest to jeden pełny cykl). Interwały biegowe robie tak samo jak na orbitreku czy rowerze, nie widze sensu tego rozgrzniczać.
Tak, robię 60s wolnego i 30s MAX.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
To jest podemnie.
15sekund to max ile jestem w stanie jechać na maksa.
30sekund wracam.
Nawet jak przerwa będzie trwała minutę czy dwie to 15sekund max i tak zostaje.
Nie wiem jakie tętno bo nie działa ta funkcja na rowerze.

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Chodzi bardziej o to żeby organizm miał czas na usuniecie kwasu mlekowego z mięsni i te 60s jest optymalne.
1

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 688 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8921
Kiedyś oglądałem jakiś program odnośnie HIIT. W nim właśnie było mówione, że HIIT to bardzo duży wysiłek połączony w przerwą tyle, że tam gość kręcił na rowerku 20 sekund, potem krótka przerwa (nie wiem ile sekund) i tak 3 razy. Miało to poprawić jego wrażliwość na insulinę. Ale już nie pamiętam dokładnie (dawno go oglądałem i w sumie nie wiem jak stary był ten program) Długie przerwy między ćwiczeniami to chyba bardziej np. ćwiczenie sprintów niż HIIT

ból nie istnieje

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5123 Napisanych postów 13126 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771230
Czasami się też zdarzają te 2-3 min przerwy między interwałami np. po 7 zaliczonych gdyż zmęczenie, brak możliwości złapania oddechu itp. uniemożliwia wykonanie reszty "serii" w sposób prawidłowy. Mi osobiście HIIT lepiej "wchodzi", gdy zrobię te 2 min przerwy po np. 8 skończonych. Wtedy ostatnie 2-3 mogę na maxa dociągnąć.

"Wszystko co teraz potrzebujesz to odrobina wyobraźni...Wasza wyobraźnia czy w to wierzycie czy nie, jest zwiastunem szczęścia jakie zagości w waszym życiu. Jeśli nie jesteś w stanie wyobrazić sobie tego jak może być, to nie oczekuj, że kiedykolwiek to ujrzysz spoglądając w lustro"

Dziennik treningowy:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cayek__Road_to_Aesthetics_2015/16_-t1062933.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 688 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8921
Jak tak to znaczy że 8 serii jest wystarczające. Idac tym tokiem myślenia to po 2-3 minutach odpoczynku zrobisz 3 kolejne serie i znowu można by zrobić 5-6 minut przerwy i znowu dasz radę zrobić jeszcze ze dwie serie, tylko dokąd można tak ciągnąć sprinty i kiedy to przestaje być HIIT a zaczyna być treningiem pod poprawę szybkości na krótkie dystanse jakim jest typowy trening pod ćwiczenie sprintow

ból nie istnieje

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja do konca wakacji CKD + IF

Następny temat

Dziennik faftaqa

WHEY premium