SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]solaros - Na przekór stereotypom [Spis treści str. 1!]

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3817446

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
Tez później wlacze mimo ze i tak nie jem czysto tylko wedlug dziennej kaloryki i makro.

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Kanal Nortona to jeden z lepszych na youtube
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
gienus12
Tez później wlacze mimo ze i tak nie jem czysto tylko wedlug dziennej kaloryki i makro.


a co to znaczy jeść czysto? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
Miec dobrze umyta miche .
1

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
O. I to jest odpowiedź trafiona w punkt :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Micha jak micha ale ręce

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
i sztućce..

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 326 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7133
Oraz z zachowaniem podstaw BHP Dzięki Sol za ten filmik , na prawdę pokazuje ,że podejście to klucz do całej tej "zabawy" z bodybuild'ingiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Zdroworozsądkowe podejście.

Najlepsze albo najgorsze jest to ze to co on mówi to prawda.
Sam mam taki model odżywiania (iffym/flexible).
Ale beton na zawsze będzie betonem.
Nie ma żadnego wytłumaczenia dlaczego należy jeść ryż czy jaglaka (jak ktoś nie lubi) zamiast ziemniaków czy pieczywa (jeśli ktoś lubi).
No bo nie ma.
Nie ma żadnego badania nad wyższościa jednych rzeczy nad drugimi.
Jeśli mieści się w makro i dostarcza wszystkie mikro i makroelementy (+blonnik) to NIE ISTNIEJE ŻADNE WYTŁUMACZENIE.

Jak ktoś ma plus kcal to uleje się nawet na dzikim ryżu i suchej piersi z kurczaka.

Choć należy dać mala poprawkę.
Nic nie idzie w proznie.
Majac spory plus kcal i dostarczając sam cukier zaleje się odrobinę szybciej niż mając tego cukru mniej.

Z kolei mając spory minus kcal u zdrowej osoby (!) nie ma praktycznie możliwości aby nie stracić tkankę tłuszczowa.

Już nawet nie mówiąc o ilościach typu 100 czy 50g wegli.
Wiadomo że w grę może wchodzić objętość czy sytości danego produktu.
Czasami lepiej zjeść 10 chlebkow co mają po 5g ww każdy niż 200g loda.
Lecz jeśli chodzi o wpływ na wygląd- różnica żadna.
Nie przy takich ilościach ww.

Ja tylko pragnę zaznaczyć że sam na 3 i pół tygodnia przed pierwszym wyjściem na scenę byłem na urlopie w Polsce.
Co prawda nie obzeralem się każdego dnia ale jadłem co chciałem.
Do tego alko lalo się strumieniami każdego dnia.
Zrobiłem dokładnie inaczej niż robi to większość ( i wcale się nie chwale bo nie o to chodzi ).
I co ?

Efekt był taki.







Chodzi o to że większość stosuje utratę metody.
Low fat low carb .
Super clean.
Super food.

Rozumiem jeszcze wyjście na scenę t z pewnych rzeczy trezba zrezygnować (te które trzymają wodę) ale jeśli targetem jest 8 czy 10% a nie 5?

Z niczego nie trezba rezygnować.

JedynA rzecz z jakiej trezba zrezygnować to z ilości kcal jakie dostarczamy.
To prosta matematyka.


Jak ktoś lubię jeść te 5 worków ryżu dziennie to niech sobie je.
Ale niech nie wmawia innych - tym którzy na ryż się nie mogą patrzeć (czy jaglaka ) - że tylko nasz dojdą do celu.
Bo to prawdą nie jest.

Dojdą do celu o wiele szybciej i łagodniej jeśli będą słuchać się tego co im mówi organizm ,jedząc to co lubią (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku ciągle trzymając się założeń) a nie stresując się posiłkiem , tym co ma być przyjemne.



Zmieniony przez - solaros w dniu 2017-01-19 18:55:02

Zmieniony przez - solaros w dniu 2017-01-19 18:58:17
2

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
ja tez przed pierwszym wyjsciem z tydzien zlopalem piwko jadlem slodycze i reszte rzeczy nie mówiąc o tym ze ladowalem sie przez 4 dni wiadomo inna iloscia kcal ale nie bylem zmeczony. Gdzie moj byly pseudo trener 4 tyg przed debiutem kazal mi nie jesc bialka z prochu, nabialu, slodzika, nie pic napoi gazowanych i wywalic cale przetworzone jedzenie, noi od tamtego momentu gdzie nie mialem sily na nogach stac zaczalem robic po swojemu ale wiadomo organizmu po takim wyjalowieniu nie doprowadzilem do porzadku ale nie bylem styrany i zmeczony do samego wyjscia. Teraz na kanale ZT (zapytaj trenera) oglądałem 2 filmy z udzialem legend Polskiej kulturystyki którzy jawnie mówią ze sami nie trzymali czystej michy, ba nie trzymali diety, mozna sie bawic w to wszystko na stopniu Pro ale nie na naszym poziomie. Tu robimy forme dla siebie czy tam na jakies maloistotne zawody i grunt to zrobic to z głową a nie tak jak wciska nam to w łeb teraz internet i milion znawcow i trenerow ktorzy mowia

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja do konca wakacji CKD + IF

Następny temat

Dziennik faftaqa

Wiecej