SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]solaros - Na przekór stereotypom [Spis treści str. 1!]

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3831340

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1121 Napisanych postów 3774 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68413
wakor - nie ma co porównywać farelki do pieca, czy może dla lepszego porównania - domowego piecyka węglowego do pieca hutniczego, ale: jak masz świadomość tego, że dysponujesz małym piecykiem i wrzucasz paliwo na szufelki, a nie na wagoniki, to w zasadzie operowanie jednym i drugim niczym się nie różni. Kwestia pewnej wprawy. solaros ma taką formę, że wrzuca dwa batony i loda, ja mam taką , że wrzucam dwie małe galaretki w czekoladzie - grunt by mieścić się w swoich potrzebach i możliwościach.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 378 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12412
dokładnie grunt to umiar i zdrowy rozsądek bez popadania ze skrajności w skrajność
tak jak grubas przechodzi "na dietę" i z obżerania się od rana do wieczora czym tylko się da i w ilościach jakich tylko się da nagle czepia się np. frutkozy w owocach albo substancji antyodżywczych w owsiance...

swoją drogą chyba niezły bajzel tu u Solarosa zrobiliśmy bo to jest jednak dziennik
ostatnia wypiska nie wiem ile stron temu znaleźć nie mogę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1121 Napisanych postów 3774 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68413
Bajzel, ale twórczy . Ja się już nie odzywam; podziwiam cierpliwość solarosa do odpowiadania na pytania, jak i chęć do dzielenia się z innymi swoimi doświadczeniami i podejściem, więc lepiej żeby mu się nie odechciało ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Zobaczcie na numer strony bieżącej ;)


Zmieniony przez - WojtekA4 w dniu 2016-02-02 17:55:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Ostatnia wypiska była 10 dni temu, nawet nie szukam.

Po za tym dwiema ręcami się mogę podpisać pod tym co pisze M-ka.

Jak ktoś wygląda może więc wpływ np.na tolerowanie węglowodanów, ich ilości czy jakości. Ale warzywa? - bo chyba o nich nadal mowa (no chyba że się zgubiłem) każdy trawi tak samo (porównywalnie).

Ilość mięśni czy poziom (niski) %bf głównie ma wpływ na ile możemy sobie pozwolić, ale jak liczymy - dokładnie jak porównanie pieców - czy jest różnica czy piec jest mały czy duży?

Podaż białka, węgli i fatu dobiera się indywidualnie - tu zgoda - ale jak obserwujemy reakcje organizmu, tutaj wszędzie obowiązuje ta sama zasada. Najważniejsze aby od początku do końca była ta sama metoda, tylko wówczas jesteśmy w stanie w.odpowiednim czasie skorygować dietę /założenia (dodać /uciąć).

Kalkulatory są zwłaszcza po to aby mieć punkt zaczepienia.
Potem mamy metodę jaką się będziemy posługiwać.
Potem ją wykorzystujemy.
Zapominamy o zmianach typu 5g fatu czy 10g węgli (znowu to o czym M-ka i ja piszemy).
Dzienne zapotrzebowanie (realne) różni się każdego dnia.
Jeśli zrobimy 138kroków więcej to czy zjemy odpowiednio więcej kcal aby pokryć zapotrzebowanie na tą dodatkową ilość kroków?
Raczej nie.

Zmiany rzędu ~200kcal będą zauważalne, być może.


Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-02-02 18:21:14
1

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94386 Napisanych postów 364315 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668759
M-ka
wakor - nie ma co porównywać farelki do pieca, czy może dla lepszego porównania - domowego piecyka węglowego do pieca hutniczego, ale: jak masz świadomość tego, że dysponujesz małym piecykiem i wrzucasz paliwo na szufelki, a nie na wagoniki, to w zasadzie operowanie jednym i drugim niczym się nie różni. Kwestia pewnej wprawy. solaros ma taką formę, że wrzuca dwa batony i loda, ja mam taką , że wrzucam dwie małe galaretki w czekoladzie - grunt by mieścić się w swoich potrzebach i możliwościach.


bardzo dobrze ujęte

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Właśnie na TVP 2 leci jakiś program o poście. Tylko nie wiem jaki jest temat przewodni, w.każdym bądź razie jest post ;)

Ed.
Wychodzi na to - to co wiemy już od dawna - że post poprawia wiele parametrów krwi, z glukoza i cholesterolem na czele.

Ale pokazali coś czego nie wiedziałem.
Podczas postu mózg produkuje więcej neuronów, co prowadzi m.in..do polepszenia procesów uczenia się i zapamiętywania.


Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-02-03 03:08:11

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Wszystkie wyniki mu sie poprawiły stosując okresowy post. Szkoda ze nie puścili tego w porze kiedy najwiecej ludzi ogłada TV. Teraz komuś powiesz: okresowy post i ma Cie za świra ktory sie głodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94386 Napisanych postów 364315 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668759
jakiś tytuł macie?? co to za program był ??

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja do konca wakacji CKD + IF

Następny temat

Dziennik faftaqa

WHEY premium