SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]solaros - Na przekór stereotypom [Spis treści str. 1!]

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3817464

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Who knows...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12921
solaros
nie wytrzymał czego?
postu ?
czy iffym?
jedno nie wymaga drugiego
ja łącze jedno z drugim,a do tego obecnie jeszcze z inna metoda - CarbBackLoading
czyli
okresowy post [A] + flexible diet [B] + carb back loading[C]
a - nie jem te 12-16h w ciagu dnia
pierwszy posiłek po wieczornym treningu
b- nie tykam co 'pro' z lat 90ych każą jesc
kieruje sie tym na co mam ochote
ale dostarczając i mieszcząc sie w wszystkie makro [+ mikor i makro elementy + błonnik]
c
- mam dni podzielone kiedy jem duzo węglowodanów [dni treningu]
obecnie juz 400g
i dni kiedy jem ich bardzo malo - w dni kiedy nie trenuje - i zawsze ilosc ww wynosi 50g [około]







Jestem u Ciebie w dzienniku pierwszy raz .Już jakiś czas temu słyszałem o diecie flexible diet .
Od dawna na tym forum w dziale odżywianie czytałem o czystych dietach.Sam też od dawna
byłem przekonany że ten sport istnieje tylko i wyłącznie na czystym jedzeniu

Osobiście uważam że życie jest za krótkie żeby tak się poświęcać i trzymać takie restrykcyjne diety.
Bynajmniej w momencie kiedy nie jest się zawodowcem.

Nie znam się aż tak bardzo na tym modelu żywienia ale będę obserwował z zaciekawieniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12921
solaros
Tyle że biorąc 250k po 30latach bankowi płacisz dodatkowe 200k. Tak czy siak komuś płacisz.

Dokładnie jak CocCaine.

Fajnie wiadomo bo spalacasz swoje.
Ale koniec końców i tak płacisz 2x wartość.
A nie daj bóg jak coś pójdzie nie tak.
Mam obawy aby samochód wziąć w kredyt a co dopiero mieszkanie.



Zmieniony przez - solaros w dniu 2017-01-25 14:21:20


Ty się znasz na sporcie , ja bardziej na zabezpieczaniu majątków klientów. Powiem tak jeżeli chodzi o wypadki losowe związane z naszym zdrowiem to możemy się przed tym zabezpieczyć .Utrata dochodów również - tylko tutaj kwestia na ile czasu .Czytając wasze wpisy o kredytach i mieszkaniu .Zdecydowanie na początku lepiej oczywiście jeżeli jest możliwość zainwestować czas i kasę w siebie ,założyć firmę ,rozkręcić z czym idą wyższe dochody i wtedy możemy łatwiej kupić mieszkanie.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93172 Napisanych postów 362593 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1663625
Kolego tak to mysla miliony.
Udaje sie jednostka.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
PanOs
Osobiście uważam że życie jest za krótkie żeby tak się poświęcać i trzymać takie restrykcyjne diety.
Bynajmniej w momencie kiedy nie jest się zawodowcem.

Nie znam się aż tak bardzo na tym modelu żywienia ale będę obserwował z zaciekawieniem.


przewaznie o to sie rozchodzi
nalezy rozdzielic PRO a AMATOR
amator nie musi a nawet nie moze robic co pro
a wiekszosc niestety tak robi
trening
dieta
zycie po za silownia - jego brask tj. wszystko skupione na jednym

swego czasu na jednym z forum normalni ludzie musieli sie pytac swojego 'opiekuna' czy moga wyjsc na miasto

co do diety to zostaje niezmienne
prosta matematyka
nic wiecej

na kazdym mto by sie sprawdzilo ale nie kazdy umie powiedziec sobie dosyc po 1 batonie czy 100g lodow
zle rozumieja przeslanie o co chodzi w flexible diet/iifym

nie jest tylko 'jedz co chcesz'
jest jeszcze 'w granicach zdrowego rozsadku'
gdzie do tego wszytskie mikro,makro skladniki i blonnik sa na opowiednim poziomie

trzeba znalezc zloty srodek

a jeszcze nikt o snickersa,100g lodow i frytek nie przytyl
tyje sie od nadmiaru kcal
a czy ten nadmiar będzie z frytek czy z jaglaka - dla organizmu to bez znaczenia

mnie moja miska niesamowicie cieszy
nie moge sie doczekac kazdego kolejnego posilku
czy to masa czy redukcja
na wszytsko jest miejsce i zawsze
tylko ilosc kcal [btw] limituje ile moge zjesc

jem sobie ponad 10 snickersow tygodniowo
10 burgerow
6-8 hotdogow
kilo frytek
litr mleka dziennie praktycznie
pol kilo owocow ed
i waga stoi

a dlaczego stoi?

a stoi dlatego ze krece sie kolo swojego zera
ktore pewnie jeszcze dlugo nie przekrocze

a jak mozna przytyc bedac na swoim zero kcal/CZY LEKKIM MINUSIE?
kiedy jesz dokladnie tyle kcal/lub mniej - ile dziennie twoj organizm wykorzystuje?

MATEMATYKA

nie zadna magia
a tym bardziej bog wie jakie srodki, jak czesc osob mysli
2

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 861 Napisanych postów 13725 Wiek 51 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 125946
Święte słowa Sol

Bez przerwy ludzie mnie pytają o dietę, co mają robić itd, równocześnie mając w głowie utarte schematy i mity, typu nie jeść po 18-tej, koniecznie śniadanie itp. Nie ganię ich oczywiście, bo dopóki sam na sobie nie zacząłem eksperymentować i szukać złotego środka, sam tak myślałem.

Teraz im mówię i "wbijam" do głów, że nie zawsze liczy się jakość, że ważniejsza jest ilość. Pytam się: czy np pumprnikel jest odpowiedni na diecie redukcyjnej. Oczywiście pada odpowiedź: jak najbardziej. To wtedy im mówię, że jak zjedzą kilogram pumpernikla dziennie to i tak przytyją, a jak zjedzą tylko np 2 bułki białe dziennie to tłuszcz będzie leciał.

trochę namieszałem, ale mam nadzieję, że przekaz wyszedł jasny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Ja to będę powtarzał. Ja my byliśmy młodzi to mogliśmy popełniać takie błędy . Powiedz mi co mieliśmy 15lat temu ? Magazyn muscle i kif? I internet na łączach tpsa z modemu? Gdzie i tak nic nie było. Więc się jadło jak pro i ćwiczyło jak pro.

Ale ku#wa mac dzisiaj ? Za przeproszeniem. Na głupim insta czy fb masz setki osób które stosują jakąś odmianę flexible diet. Są też tacy oczywiście jak 1oo% albo idź do domu.

Ta różnica że jest wybor. My wtedy nie mieliśmy. Było tylko 100% albo idź do domu .

Teraz jest lenistwo. Wszytsko jest pod ręką. Wszytsko praktycznie za darmo. No ale trezba przeczytać kilka artykułów czy książek. A to jak wiadomo boli w dzisiejszych czasach najbardziej.
Lepiej przyjść i zadać pytanie typu lepiej 5g kreatyny czy 10.
A może 20 bo im więcej tym lepiej.

Ja się cieszę że kilka swoich lat poświęciłem na czytanie , wglebianie się i experymenty. Teraz z tego czerpie profity. Nie w postaci tego że mega super wyglądam czy mam kasę z tego.
Nie.
Mam spokój psychiczny bo wiem co robię, dlaczego robię i wiem że mogę to zrobić.Wiem tez czego nie mogę zrobić. Tego mi nikt nie zabierze. Zwlaszcza ludzie typu jaglak tim.

A jak ktoś się mnie pyta o dietę to z reguły odsyłam go najsampierw do artykułów.
Jak wraca i ma pytania - to wiem że przeczytał i mogę mu jakoś pomóc.
Jak nie wraca - to znaczy że olal temat.
Bo musi mieć pytania.
Każdy ma.
A ja z leniwymi osobami nie lubię mieć do czynienia.
Jak nie lubię tez tracić swojego czasu na bezowocne uświadamianie ludzi do których i tak nic nie trafi.



Zmieniony przez - solaros w dniu 2017-01-27 16:08:07

Zmieniony przez - solaros w dniu 2017-01-27 16:11:14
4

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Takie powroty do domu lubię







Zmieniony przez - solaros w dniu 2017-01-27 19:49:41
1

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lordknaga Doradca
Ekspert
Szacuny 5293 Napisanych postów 15303 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 387301
wiesz o co chodzi z ta witamina d3? boom na to jakis rok temu sie zaczal i ogladalem wiele filmow na youtubie szczegolnie stan efferding fajnie to opisal, jego problem z deficytem tej witaminy, a troche pozniej zaczely sie jazdy typu ' nie ma co brac d3 bez k2' itp. dalej se odpuscilem i sie nie zaglebialem w ten temat...

http://www.sfd.pl/Lordknaga_blogo_galeria-t1129580.html

LORDKNAGA - MOJA PRZYGODA Z CROSSFITEM - sponsored by reebok

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93172 Napisanych postów 362593 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1663625
lordknaga
wiesz o co chodzi z ta witamina d3? boom na to jakis rok temu sie zaczal i ogladalem wiele filmow na youtubie szczegolnie stan efferding fajnie to opisal, jego problem z deficytem tej witaminy, a troche pozniej zaczely sie jazdy typu ' nie ma co brac d3 bez k2' itp. dalej se odpuscilem i sie nie zaglebialem w ten temat...


ja się nie zagłębiam tylko suplementuję
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja do konca wakacji CKD + IF

Następny temat

Dziennik faftaqa

Wiecej