SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]solaros - Na przekór stereotypom [Spis treści str. 1!]

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3831851

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 7513 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58469
Przy parówkach, jajkach i czekoladzie przy wskaźniku o6 przecinek jest na pewno w dobrym miejscu?

"Nie głaskało mnie życie po głowie
Nie pijałem ptasiego mleka
No, i dobrze! No - i na zdrowie!
Tak wyrasta się na człowieka!"

DZIENNIK http://www.sfd.pl/DT__Chudzi_moga_iśc_na_ryby__by_pilkaPN-t1006905.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 78 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7670
Dzięki Solaros! Spodziewałem się lakonicznej odpowiedzi w dwóch zdaniach a tu napełniłeś mnie informacjami po sam czubek,
a moje pytanie stąd, że mam problemy z refluksem(dlatego jestem na low carb) i zapijanie oliw mi nie służy(chyba). Będę musiał poszukać stronki coby mi ładnie podała proporcje kwasów. Dzięki, pzdr!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
mówisz masz - najwiecej fatu
http://nutritiondata.self.com/foods-000015000000000000000-w.html

tylko to po angielsku

albo wyszukiwarka
http://nutritiondata.self.com/tools/nutrient-search

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
pilkaPN
Przy parówkach, jajkach i czekoladzie przy wskaźniku o6 przecinek jest na pewno w dobrym miejscu?

nie do konca
nie ma przecinka - ale nie zdarzyłem edytować

dla ciekawostki często popijany
olej z pestek winogron:
Total Fat 100g
Saturated Fat 9.6g
Monounsaturated Fat 16.1g
Polyunsaturated Fat 69.9g
Total Omega-3 fatty acids 100mg
Total Omega-6 fatty acids 69591mg

czy podjadany

slonecznik,nasiona:
Total Fat 49.8g
Saturated Fat 5.2g
Monounsaturated Fat 9.5g
Polyunsaturated Fat 32.9g
Total Omega-3 fatty acids 690mg
Total Omega-6 fatty acids 32785mg

czego mamy w nadmiarze w diecie to 06
te dwa produkty często widziane w menu niekoniecznie są najlepszą opcję na podbicie tłuszczu w diecie!

mógłbym rzecz że w większości przypadków bardzo złą!

ratio 03:06 idealna jest róże według rożnych źródeł:

'Skład kwasów tłuszczowych w typowej diecie człowieka zmieniał się na przestrzeni dziejów. Dieta żyjących w paleolicie przodków zawierała nie tylko znacznie mniejsze ilości nasyconych kwasów tłuszczowych, w porównaniu z dietą obecną, ale zawartości WNKT z rodzin n-6 i n-3 były prawie równoważne (n-6 : n-3 ~1-2 :1).
W ciągu ostatnich 100 - 150 lat nastąpiło znaczne zwiększenie spożycia WNKT z rodziny n-6.
"Zachodnia" dieta jest niezwykle bogata w kwasy z rodziny n-6, a stosunek n-6 do n-3 wynosi około 20-30:1. Jest to również związane z ograniczeniem spożycia ryb w diecie oraz z przemysłową produkcją pasz zwierzęcych bogatych w ziarna zawierające kwasy n-6. Prowadzi to do uzyskania mięsa, w którym przeważają kwasy z rodziny n-6, a n-3 WNKT występują w niewielkich ilościach. Ta zmiana proporcji między n-6 i n-3 WNKT jest wiązana ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia wielu chorób m.in. nowotworów.'

dajmy na to że ktoś je standardowe menu kulturysty i zamiennie pije oliwe z olej z pestek winogrona

jakie ma ratio 06:03?

LA [06] i ALA [03] trzeba spozywać bo tych kwasów sam organizm sobie nie zrobi.

Te dwa kwasy muszą być dostarczone z pożywieniem i dlatego nazywają się „niezbędnymi nienasyconymi kwasami tłuszczowymi (NNKT).
Obydwa kwasy są niezbędne dla właściwego rozwoju i funkcjonowania organizmu, są też substratem dla wytwarzania innych kwasów tłuszczowych (np. kwas arachidonowy (AA) powstaje z LA). Jednak ich konwersja do takich kwasów linii omega-3, jak kwas eikozapentoinowy (EPA) i dokozaheksaenowy (DHA), przebiega w sposób ograniczony.


Kwasy linolowy i linolenowy dają początek rodzinom kwasów odpowiednio n-6 i n-3. Są one bowiem przekształcane w wielonienasycone kwasy tłuszczowe WNKT (ang. polyunsaturated fatty acids, PUFA) w wyniku zachodzących w retikulum plazmatycznym procesów desaturacji i elongacji łańcucha.

Jest to ważne dla zdrowia, ponieważ zbyt wysoka podaż LA zmniejsza ilość delta6-desaturazy dostępnej dla metabolizmu ALA, co z kolei może zwiększyć ryzyko chorób układu krążenia na tle miażdżycy. Koncepcje te wspierają wyniki badań epidemiologicznych, które wskazują, że przez ostatnie 150 lat podaż kwasów omega-6 wzrastała, podczas gdy podaż kwasów omega-3 zmniejszyła się, a równolegle doszło do wzrostu częstości występowania choroby niedokrwiennej serca.

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
....a u mnie waga spadła w porównaniu do początku grudnia.
jem więcej a trzyma sie na stałym poziomie od 2 tygodni.
czas wprowadzić zmiany.

chyba to co mogłem wypracować na krótkim oknie żywienie wypracowałem
okno zazwyczaj 8-9h
czasami 7
zazwyczaj około 8h.......chyba jednak za krótko

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
od nowego roku jadę na większych węglach - przez 10dni wyglądało to mniej więcej tak:


wcześniej tak:


ale zamiast powrót do wagi po wirusie nastąpił dalszy jej spadek - tak więc zmieniam odrobinę koncepcję na:

4posiłki w ciągu dnia
1 przed treningiem
3 po treningu


Posiłek przed treningiem:
Białko z prochu 30g
Mleko 200ml
Baton Passaka 40g


Zmniejszyłem proch w pozostałych po 10g
dodałem mlika i baton i jest mini posiłek.

Nie chce walić szamy prawdziwej bo chce zrobić dobry trening nie myśląc o bełcie.
Więc idzie smaczne białko z jeszcze smaczniejszym batonem na zimno.

Od następnego tygodnia - T15 będzie wyglądać to tak przez kolejne ~2tygodnie [w sumie jutro bedzie próba]:


jak do grudnia wszystko szło jak sobie zaplanowałem - tak od stycznia jedna wielka klapa.
Nie dość ze godziny treningu zmieniłem - teraz wpadam w godzinach szczytu.
Gimbaza rządzi.
Zestaw dyskotekowy [klata + biceps] 3x w tygodniu.
Oczywiście z nienaganną techniką.

Do tego sprzęt wywożą zastępując go innym - ostatnio suwnice wywieźli.
A na domiar złego waga zamiast iść do góry to spada pomimo 4000kcal+.

.....................cza sie dostosować i jechać dalej.

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
A okno zostawiasz ~8h??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
nie
+1-2h
zależy
planuje od ~15 do 24
z czego 24 zazwyczaj to jest 1,po pierwszej w nocy

14.30-15.00 posiłek
16.30 suple
17.oo-18.30 trening [+ dojazd]
18.30 suple
19.00 suple
20.00 posiłek
22.00 posiłek 2
24-01.00 posiłek 3

..oczywiście poślizg 30minut dopuszczalny


ps.
próbowałem znaleźć BTW z tamtego roku z masy - ostatnie jakie znalazłem to 4200kcal
niecałe 300g węgli
i ulany jak prosiak

teraz na 100% więcej jadam niż wtedy
bankowo więcej węgli
nie dość że waga mniejsza a kcal więcej,ulany az tak bardzo nie jestem - choc fatu zdeka jest

taki z tego morał że nic dwa razy się nie zdarza

Zmieniony przez - solaros w dniu 2015-01-13 23:39:39

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94455 Napisanych postów 364392 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1669003
Osobiscie mi IF uratowal treningi bo po posilku trening potrafil byc masakra.a zejscie na nisko z weglami tez ma zbawienny uklad na moje trawienie.nawet dwa dni ratuja sprawe.

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
Paradoksalnie u mnie podobnie, węgle w góre waga w dół, a kcal już jak dla mnie sporo bo 3k+.
Co prawda u mnie posiłek przed treningiem nie wchodzi w gre, ale sytuacja dość ciekawa i podobna, jak szło fajnie do nowego roku, tak teraz jakieś czary się dzieją.

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja do konca wakacji CKD + IF

Następny temat

Dziennik faftaqa

WHEY premium