Mary Duffy to 73-letnia wyjątkowo silna kobieta, która zaskoczyła całą społeczność fitness, wykonując martwy ciąg z 2,5-krotną masą swojego ciała. Co prawda użyła do tego sztangi typu TRAP BAR, ale i tak jest to niesamowite, biorąc pod uwagę jej wiek. Podniosła 250 funtów (113,4 kg) plus dodatkowe 50 funtów (22,7 kg) łańcuchów. Użyła do tego pasa do podnoszenia i owijek na nadgarstki. Widać, że nie było to łatwe zadanie dla niej i już od jakiegoś czasu dążyła do tego, by podnieść taki ciężar, ale w końcu się udało. 

Mary Duffin startuje w trójboju siłowym i waży zaledwie 54 kg. Swoją przygodę ze sportem siłowym zaczęła mając 65 lat i od tego czasu brała udział w 11 zawodach. Tylko raz zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej, w pozostałych przypadkach zawsze wygrywała. 

 

Mary Duffin's personal records 

Przysiad: 67,5 kg

Wyciskanie na ławce: 60,1 kg 

Martwy ciąg: 117,9 kg

 

Patrząc na wyniki Mary w zawodach, widać wyraźnie, że z każdym konkursem jest coraz lepsza i silniejsza, więc życzymy jej kolejnych sukcesów, zdrowia i oczywiście dużo MOCY! Chciałoby się mieć taką hardkorową babcię.

Komentarze (0)