SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]solaros - Na przekór stereotypom [Spis treści str. 1!]

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3840149

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 549 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12768
Tak, czysta miska wcale nie jest droga, sporo produktów odpada. Słodycze, serki, napoje, słodkie wypieki - dużo oszczędności. To jest chyba wymówka poprostu, że jem czokapiki zamiast owsiane bo mnie nie stać heh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 6280 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 53732
ja sobie kiedyś policzyłem swoją "czystą" miskę 4000 kcal i wyszło mi ok 450 zł zakładając że np. mięso kupowałbym na promocjach po 10z/kg, oprócz tego źródło białka to białko na mleku, serki wiejskiei jaja - warzywa mrożone paczka/dziennie a źródła węgli proste wiadomo ryż/kasza/makarony a no i zamiast orzechów to oleje.

Przy diecie IIFYM największa różnica jest w kosztach węglowodanów, białka też jeżeli ktoś czerpie więcej z nabiału niż mięsa.


Najdroższe są i tak ładowania/cheat daya/refeedy i tym podobne. Człowiek nawet sobie nie zdaje sprawy ale jednego dnia może wydać lekką ręką 100 zł = tu pizza za 30, tu kebab za 15, tu lody za 10, tu chipsy wafelki ciastka i bach.

Uwaga, moje wypowiedzi zawierają dozę ironii i proszę nie brać ich na poważnie, ponieważ nie odpowiadam za krzywdy moralne.


They see me rollin...
They hatin...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
A taki Janusz ma to daleko w de i codziennie wali taki czit mil.
Dopóki rodzina na tym nie cierpi i ma się na rachunki - tyle nam zostaje aby smacznie zjeść.

Z resztą idąc w tą stronę można dojść do wniosku że samochód nie potrzebny bo paliwo, opłaty - lepiej jeździć komunikacją miejską. Po co jechać na wakacje skoro można namiot koło lasu za domem rozbić albo obok kałuży i udawać że jesteśmy nad morzem.
Itd.
Po to się pracuje aby mieć tą odrobinę przyjemności. Dla jednych to alko i dragi dla innych dobre i smaczne jedzenie,a dla innych cotygodniowa wizyta w burdelu.

W.sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałem bo dla mnie to oczywistość. Dopóki syn /dzieci ma wszystko co chce, nie chodzi w podartych ubraniach, ma zabawek pełno a nie jednego resoraka bez dwóch kółek, słodycze w.kontrolowanej ilości, do tego komornik nie puka do drzwi za nieuregulowane rachunki - doputy dla siebie mogę zrobić czy kupić albo zjeść to na co mam ochotę.
Są sprawy ważne i ważniejsze. Jeśli ważniejsze nie są zaniedbane - a dla mnie to dom i rodzina - kolej na sprawy ważne, czyli co mi sprawia przyjemność.



Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-03-07 15:36:13

Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-03-07 16:45:27
5

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Bardzo słuszne podejście. W pełni popieram. Ja tez nie oszczędzam na przyjemnościach - ale nie oznacza to tez, ze bezmyślnie pakuje wszystko do koszyka. Czasami cos co jest tańsze i gorzej zapakowane, jest smaczniejsze i lepsze jakościowo niz analogiczny droższy produkt ktory kusi sreberkiem. Na warzywach, mięsie i nabiale nie oszczędzam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Wojtek bardziej chodzilo mi o to ze na niektórych rzeczach sie nie oszczędza.Nie kupuje bezmyślnie,im drozej tym lepiej - ale akurat dieta to taki aspekt zycia na ktorym ciezko oszczędzić albo nawet nie wolno oszczędzać [przesadnie].Trzeba kupować rozsądnie ale nie byc dusigroszem bo to moze wyjść szybciej bokiem niz można sie spodziewać.
Dieta ma byc zdrowa,smaczna i życiowa.
Kropka.

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Podpisuje sie pod tym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
nie bez powodu są powiedzenia

skąpy 2 razy traci
oraz
żeby oszczędzać trzeba być bogatym

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Jakbysmy fat podobijali wędzonym lososiem czy szynka Iberico,białko kawiorem czy wolowina z Kobe,weglowodany ziemniakami La Bonnotte a to wszystko popijali szampanem - mozna wtedy podyskutowac czy da sie taniej.

Zawsze,średnio co kilka miesiecy pojawia sie pytanie 'ile kosztuje dieta'.
Nie tylko u mnie ale czesto sie przewija takie pytanie.
Kazda dieta kosztuje!
No moze typowa studencka kosztuje malo.
Ale to taki sport ze musisz zjesc,zjesc dobrze,zdrowo i podczas robienia masy DUZO..
A nie da sie jesc duzo,smacznie,zdrowo i oszczędzać na tym albo wybierać produkty z niższej polki/gorszej jakości.
Jak sie włącza tryb oszczędzania -w przypadku kiedy oszczędzać nie musimy! - to albo psycha siadzie,albo ciało.
A bazujac na produktach najtańszych,do tego menu tylko na kilku produktach,przy braku owocow i warzyw - zycie wiele razy to udowodniło - daleko sie nie zajedzie.
Niestety albo na szczęście.


Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-03-08 00:03:35

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Plan na ostatnie 8tygodni zapowiada się ciekawie

1

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Ale ten czas leci. Pamietam jak rozkminialem ta rozpiskę. Btw ilośc jedzenia bedzie ogromna
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja do konca wakacji CKD + IF

Następny temat

Dziennik faftaqa

WHEY premium