SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]solaros - Na przekór stereotypom [Spis treści str. 1!]

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3838010

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Rafał,malo tego - ja bym napisal ze moze byc tylko gorzej

steel - nie
wole nie jesc wegli nic przez 6 dni czy 5 a potem ladowac 24-36h i byc nabitym przez kolejne 2 dni - niz jechac na 1/5 baku,bez nabicia,24/7

ale te kilka tygodni musze sie pomeczyc




Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-05-14 21:18:44

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 230 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7103
ja ciagle jechalem z dieta ciagle tak samo, teraz robiie w dnt lc i podnosze tluszcz. zobaczymy jak orgaznim zareaguje na to. poki co nie widze roznicy czy jestem nabity czy nie. w pozniejszych fazach pomysle o takich porzadnych ladowaniach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 593 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 43371
sorka za "poślizg" ale musiałem wyprowadzić żonę na spacer by się spokojnie wysikała bo zaczęła mi skomleć pod drzwiami

solaros
tak,w tym tygodniu zauważyłem
heh
bodajze 2 cwiczenia w poprzednim zrobilem z rozbiegu drop



Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-05-14 20:27:46


Nie to miałem na myśli...
chodzi tu bardziej o przerwy w dropsetach które odgrywają kluczowe znaczenie w tej fazie treningu by zerwać jak najwięcej włókien mięśniowych...(Low-volume/high intensity (4 weeks) which uses
intensive methods such as extended sets and drop sets to cause a lot of
muscle fiber damage but a low volume of work to avoid excessive energy
deprivation)
np.
-w ćwiczeniach na maszynach czy z linkami wyciągu ważne jest jak najszybsze przełożenie pina na ciężar mniejszy o 25%i wykonaniu 2-3 repsów do upadku bo raczej więcej nie zrobisz i gwarantuje że jak dobierzesz poprawnie ciężar pod pirwszą serie to nie zrobisz więcej jak max 20 repsów w całejj serii.
-w ćwiczeniach z wolnym ciężarem (np.uginanie sztangi na biceps) masz tylko "extended" a raczej zwyczajny podwójny 10-15 sekundowy "rest pause"
Pamiętaj że ma być Low-volume/high intensity a takie są założenia tej fazy.
Pisze to nie po to aby się czepiać ale dlatego że właśnie wielu ludzi "kopiuje" to co robisz i niektórzy skorzystają a niektórym odbije się to negatywnymi skutkami dlatego warto wspomnieć że jest to faza treningu W PRZEJŚCIU Z WYSOKICH KALORII NA SREDNIE bo trening do upadku mięśniowego na niskich kcal to samobójstwo.

aha jeszcze jedno ...nie zmieniaj ćwiczeń na inne jak jest wyciskanie na barki na maszynie to tak zrób-utrzymując przerwy pomiędzy w ryzach zobaczysz co mam na myśli... (max 20 reps)


Jakie plany na potem-masz już coś w zanadrzu ?



solaros
Bo brakuje co to Extented drop....
...
Nigdy nie robiłem,czego żałuję.

Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-05-13 21:09:05


próbowałeś może stutter reps- bez pampersa nie próbuj




Zmieniony przez - kuba1110 w dniu 2016-05-14 23:35:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Kuba,w Extented drop wychodzi zazwyczaj np. 8/4/7/5/7/4.Mniej więcej koło 30-35eps.Właśnie napisałem wcześniej że to 'low volume' mi nie pasuje ;)
Faktycznie trzeba zmniejszyć odpoczynek.

Ed.
Jeśli chodzi o zmianę cwiczen - faktycznie zmniejszając do minimum przerwy inaczej zaczynają wyglądać.


Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-05-15 01:09:01

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Cayek
O tyle dobrze, że redukcja w chwili obecnej będzie dla Ciebie sprawą kosmetyczną. Masz bardzo mało fatu jak na takie makro i długość masy.


na nogach siedzi mało,a nawet bardzo mało smalcu
falda na masie wzrosła o 1mm?
choc nogi specjalnie wielkością nie grzeszą


szkoda ze nie mam takiego genu do pleców/klaty/barkow jak do lapy
kiedy przez 2/3 masy robilem moze po kilka serii na tydzień a wymiarowo nadal partia najlepsza


....ale w tym roku tne do kości,moze nie do poziomu startowego [bo nie wiem na ile mozna sie 'wysuszyc' bez diuretykow]
lecz ze 4-5% smalcu jest do zrzucenia



Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-05-15 03:23:05

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 593 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 43371
Przeglądając ostatnie video z treningu mam kilka sugestii zechcesz to skorzystasz nie zechcesz nie skorzystasz:
A. Shoulder press / 2 x Start at 8RM / Extended drop
-zmień na Seated machine shoulder press o czy wcześniej wspominałem

B. Standing lateral raise / 2 x Start at 10RM / Extended drop / 2 x Start at 10RM / Extended drop
-tutaj pewny nie jestem ale spotkałem się już kilka krotnie z błędnymi tłumaczeniami treningów kristiana i bardziej celowałbym w Standing cable lateral raise / 2 x Start at 10RM / Extended drop dlatego że to extended drop a zwróć uwagę że każde ćwiczenie na wolnych ciężarach jest tylko extended dlatego pokusiłbym o dolny wyciąg i myślę że autor gdyby chciał użyć DB dałby o tym znać.

C. Standing cable lateral (1 arm at a time) / 1 x Start at 12RM / Normal + eccentrics
-ewidentnie za szybki negatyw ..ma być ..."as slowly as possible… perform 3-4 eccentric reps" i spróbuj prowadzić linkę z tyłu ciała bardziej wyizolujesz środkowa głowę.

D. Barbell triceps extension/press /2 x Start at 8RM / Combo
-pod tym kątem kamery na 100we nie widzę ale na 99%wydaję mi się że łokcie Ci się rozchodzą za bardzo(zbytnio flarowane) spróbuj trzymać je bardziej do środka a gwarantuje że tym samym ciężarem 8rp nie zrobisz

E. Cable triceps pushdown / 2 x Start at 10RM / Extended drop
- spróbuj tego (mi łapy rozrywa)



wg. mnie Jeff to jednym słowem przehooj jeśli chodzi o niektóre ćwiczenia i warto co nieco podpatrzeć.



Zmieniony przez - kuba1110 w dniu 2016-05-15 03:35:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
lodzianin1
Sol tego już nie wyleczysz


święta prawda...

sol jesteś nabity b. dobrze to wygląda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94902 Napisanych postów 364898 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670403
MARIAN 17
lodzianin1
Sol tego już nie wyleczysz


święta prawda...

sol jesteś nabity b. dobrze to wygląda


nic dodać nic ująć
1

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 519 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12224
Ten trening wymiata :). Mialem dylemat ktory wybrac ale dobrze ze na tym sie skonczylo.Sol forma mega, nic tylko wziasc sie za robote i ZAp*****LAC :). Wgl te cwiczenie na triceps ciekawie wyglada, tylko ciezkie technicznie sie wydaje, sprobujemy za tydzien :). Sol A jak robisz fly/press combo ? Bo tlumacz tak tlumaczy, a nie wiem czy dobrze skumalem..



Zmieniony przez - sebaMarsz w dniu 2016-05-15 11:28:41

Zmieniony przez - sebaMarsz w dniu 2016-05-15 11:29:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Dziś pewnie pojawi się zaległa wyPiska całościowa z tygodnia 2.
Dieta na tip-top.
100% albo nic.
Od tego tygodnia węglem na poziomie 400g.Więc coraz ciężej......choć ze wczoraj do dziś znowu skok w wyglądzie. Pasek o kolejną dziurkę down.mile zaskoczenie na początku tygodnia. Chyba już z 5cm zleciłem heh


Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-05-16 12:58:17

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja do konca wakacji CKD + IF

Następny temat

Dziennik faftaqa

WHEY premium