SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Michał Jekiel road to super heavyweight

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3189444

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Siemka Tak kupiłem jakoś na początku grudnia w sensie jak było to Black week chłopaki tutaj właśnie pisali żeby kupić warto zainwestować najpierw Mariusz przysłał mi swoje żebym sobie zobaczył w ogóle jaka jest różnica No a później zdecydowałem się na zakup swoich.

Co do przysiadu No to na pewno zauważalne dużo lepsze czucie, lepsza stabilność nogi to jakby były po prostu zabetonowane w podłodze, No i zupełnie jakoś pewnie się czuję w tych butach zakładając sztangę na plecy według mnie bardzo dobra inwestycja No i teraz nie wyobrażam sobie już siadać na boso.

Co do wyników no to mi jakoś te buty nie podciągnęły wyników żeby też nie było że zaraz więcej zacząłem siadać ale na pewno dużo większy ten komfort psychiczny co na bank też się przełoży na większy klamot.

Ogólnie każdemu z czystym sumieniem mogę polecić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 29423 Napisanych postów 62866 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 902284
Level relacje zdawaliśmy jak go namawialiśmy na buty.Mariusz mu nawet podesłał swoje stare na test i po jednym treningu postanowił kupić.lepszej rekomendacji chyba być nie może.
Kolejna sprawa włącz filmiki bez butów i w butach i zobacz co się dzieje.
Był dramat, tańczące stopy i różne wygibasyteraz jest o niebo lepiej co wyraźnie widać na filmikach,jedynie minimalnie brakuje mobilności w skokowych bo lekko widać pięta drga ale to już detal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 900 Napisanych postów 2260 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 174890
ja miałem podobnie, trener mnie namówił, żebym używał butów do siadów, bo wcześniej bez butów - no i fajnie to wpłynę na więskzą stabilnośc i w moim przypadku na odciążenie w okolicy zginaczy bioder - za to 4ki pracują mocniej wyraźnie.

a tak na marginesie - 0 śladu po tej przepuklinie - ogólnie biorąc wszystko pod uwagę dobra robota w 2022 :)!


Zmieniony przez - kwachor w dniu 2022-12-20 09:16:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 29423 Napisanych postów 62866 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 902284
Razem w jednej chwili napisaliśmy Winter
Zapomniałeś o najważniejszym.profilaktyka kontuzji.siadanie w tych butach jest zwyczajnie znacznie zdrowsze dla całego aparatu ruchu.
Wg mnie kto lubi i dużo(w sensie często bo nie o ciężar tu chodzi) siada musi mieć takie buty dla komfortu i zdrowia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 653 Napisanych postów 1077 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 39810
No i dzieki za opinie panowie ;) masz powerlifty? 4/5? Jest jakaś różnica? Jedne i drugie można później 300 wylapac więc znowu to jakiś majątek nie jest. A jak wytrzymałość? Co rok trzeba nowe czy dłużej posłużą? ;) A właśnie i jak z rozmiarem? Na styk czy lepiej z lekkim luzem kupić?


Zmieniony przez - LevelPl w dniu 2022-12-20 09:24:50

S ex
A lkohol
A naboliki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151014
Mumin22
siadanie w tych butach jest zwyczajnie znacznie zdrowsze dla całego aparatu ruchu.

Na jakiej podstawie wyciągasz taki mocny wniosek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 29423 Napisanych postów 62866 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 902284
Bro wystarczy zobaczyć filmiki jak zachowuje się organizm podczas przysiadów w i bez butów.
Druga sprawa choć to być może kwestia komfortu ew wyników to nie przypadek ze wszyscy ciężarowcy i dwuboisci na całym swiecie stosują dedykowane buty.

Kolejna sprawa wygoda i technika.w tych butach dużo łatwiej o wykonanie siadu z prawidłową technika.90% osób źle siada przez słaba mobilność stawów skokowych biodrowych, "podwijają ogon" robią jakieś polruchy, pływają w adidasach itp.takie buty poprzez podbicie pięty i twarda podeszwę wybaczają sporo.

Tak z grubsza ja jestem zwykłym pakierem i wiedza nie dorastam Ci do pięt ale takie mam wnioski i 9sob8ste doświadczenia po ponad 20 latach trenowania.


Zmieniony przez - Mumin222 w dniu 2022-12-20 09:44:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151014
Zachowanie ciała w przestrzeni nie jest uwarunkowane stricte od butów ciężarowych, one u osób typu Winter dają poczucie lepszej stabilizacji przez nacisk na receptory równowagi w stopie („stabilne” podłoże, blokada nadmiernej supinacji w st. skokowym przez cholewkę buta). U osoby typu ja czy inny Jaś, którzy nie mają aż takich braków w kwestii propriocepcji taki but nie spowoduje zmiany o 180st. Wiec to jest pierwsze błędne założenie, że u każdego but zawsze pomoże - pomoże jak są duże braki.

Ciężarowcy/dwuboiści mają w nosie zdrowie aparatu ruchu tylko szukają każdego jednego procenta aby wspomóc się w walce o kilogramy To prawda, że skrócenie zginaczy podeszwowych przez taki but doda kilka stopni ruchomości w st. kolanowych, idąc dalej w st. biodrowych, idąc dalej w miednicy itd. Robienie przysiadów na 8 powtórzeń to nie jest żyłowanie możliwości biomechanicznych, tutaj jak już coś puszcza to pierwsza przyczyna jest brak tlenu, bo przez brak tlenu nie ma dopływu krwi, przez to głowa odpływa bo walczy tylko i wyłącznie z ciężarem a nie z myślami jak ustawić stopę żeby kolano nie bolało przez zbyt duże przeciążenia związane z naciskiem osiowym na powierzchnie stawowe

Tak, jw. taki but pozwoli na optymalizacje techniki siadu bo z obserwacji spokojnie 80% problemów wychodzi z patologii st. skokowego. Tylko wtedy robimy z tego zamknięte koło: mamy słabe prostowniki stopy (a co za tym idzie właśnie leży stabilizacja stopy), bierzemy mocno „stabilnego” buta aby sobie pomóc powodując jednocześnie pogłębianie tej patologii. Dlaczego nie można robić dwóch rzeczy na raz - używać buta i jednocześnie dążyć do tego, aby robić to samo bez tego buta? Analogicznie - uczysz sie prowadzić auto z instruktorem, ale jeździć uczysz sie już sam później ;)

Bardzo dobrze, że w głowie sobie tworzysz takie nauki tylko warto zapamiętać, żeby patrzeć przez pryzmat nie tylko najbliższych drzwi a także przejść przez kolejne siedem by zobaczyć jak to wyglada na początku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Ja jestem za cienki w uszach żeby tutaj z wami dyskutować:D
Ale podsumowując mogę podziękować tylko za doradzenie kupna tych butów


Kwachor ja jestem nawet zadowolony z tego roku, może pod względem sylwetkowym za dużo nie zrobiłem ale właśnie dwa mankamenty usunięte czyli przepuklina pępkowa i ginekomastia to mnie cieszy najbardziej bo to jest dla mnie taka cegiełka do rozwoju.

Co do butow to ja mam piątki, czy jest różnica między nimi, siadałem w czwórkach od Mariusza tylko że przyciasnawych to tylko tyle że uwierały ;p żadnej różnicy ja nie widziałem.
Co do rozmiaru ja miałem długość wkładki jak zmierzyłem 28,1cm wiec zamówiłem 45 i 1/3 to są idealne, nie lata noga w nich ani nic.
Co do wytrzymałości to nic nie powiem bo mam je z 3tyg i trzeci raz w sumie w nich siadałem, ale Mati tutaj pisał że żeby nie skłamać 3-4lata je ma tak? I są ok dalej a Mariusza z tego co widzę to gdyby palec mu nie wyszedł to też nic innego nie widać na nich, w sensie nigdzie się nie rozlatują a też pewnie kilka dobrych lat je miał ;)

Ale to o wytrzymałości niech się jeszcze ktoś inny wypowie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Wyciskanie sztangi siedząc
115x7 95x9 80x9
115x6 100x8 80x9

Wznosy na boki hantli
28x14 28x12 28x10
28x15 28x13 28x11

Wyciskanie sztangi zza głowy z martwego punktu
65x12 x10 x8
67x11 x9 x8

Unoszenie sztangi do mostka/brody, klatka oparta o ławkę
60x14 x12 x12
62x15 x13 x12

Unoszenie hanli na boki w oparciu
22x12 22x10 22x11
22x12 22x10 22x10

Wiosło na tył barku
115x9 100x11 x10
115x10 100x12 x11

Unoszenie hantli na boki leżąc na ławce
28x12 x11 x10
28x13 x12 x12

Hej, bareczki poszły w ruch ;)
Trening spoko niby nie z progresem a lekki nawet regres można powiedzieć w niektórych ćwiczeniach ale i tak siadło super wg mnie, czucie, pompka, skupienie, wszystko dzisiaj grało jak trzeba ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kamil Nosal - klasycznie 2021

Następny temat

DT ZUKOW PIERWSZY SEZON

WHEY premium