„Prawdziwa kulturystyka” to duże masywne mięśnie, kompleksowo rozwinięte w pełnym zakresie z zachowaniem proporcji, symetrii, do tego głęboka separacja, rzeźba, widoczne prążkowanie….. Kunszt wieloletniej pracy, determinacji, konsekwencji i wykorzystanie dostępnej wiedzy oraz doświadczenia w dążeniu do doskonałości. Niestety tak dużych zawodników nie mamy niewielu, tym bardziej czekamy na ich prezentacje i chciałoby się ich tylko chwalić …. nie wytykać niedoskonałości.

Michał Krzysztofik

Zawodnik, który przez kilka lat startował w kulturystyce klasycznej. Obecnie zwiększył na tyle masę mięśniową swojego ciała, że zdołał wygrać kategorie +100 kg na Mistrzostwach Wielkopolski.

Trenując przez szereg lat konsekwentnie i sukcesywnie zdołał uzyskać bardzo dobre proporcje przy już znaczącej masie. W pozach przodem prezentuje szerokie i duże mięśnie obręczy barkowej, pełną klatkę piersiową, a także proporcjonalne mięśnie ramion, biceps-triceps, wąską talię. Mięśnie nóg - duże objętościowo czworogłowe uda, wszystkie głowy widoczne, już od biodra charakterystycznie rozwinięte kompleksowo w części górnej, niestety brakło jeszcze ostatniego szlifu - separacja płytka, zwłaszcza w górnej części uda, słabo widoczne mięśnie biodrowo-lędźwiowe (prawdopodobnie przy głębszym odtłuszczeniu będą wyraźnie widoczne). Jego mięśnie są duże i rozbudowane na całej długości ”od przyczepu do przyczepu”, co może świadczyć o dużej świadomości treningowej, zresztą trenuje pod okiem jednego z najlepszych trenerów w Polsce.

W pozie bokiem górna część ciała jest pełna, duże barki, wysoka klatka piersiowa, kulisty biceps, widoczne prążkowanie. Duże mięśnie przedniej części nóg, mięśnie dwugłowe powinny być większe, bez widocznej głębokiej separacji, mięśnie dwugłowe uda - tylna część nóg powinny być większe w stosunku do czworogłowych.

W pozach tyłem mięśnie ramion, obręczy barkowej wszystkie duże i pełne. Plecy szerokie, mięśnie grzbietu wszechstronnie rozwinięte, najszersze obłe, czworoboczne - można pozazdrościć takiego „szczelnego” ich wypełnienia, łącznie ze środkiem pleców. Mięśnie tylnej części ud - dwugłowy, półbłoniasty, półścięgnisty oddzielają się, jednak są słabo wyrzeźbione. Niestety brak mięśni pośladkowych.

Prezentacja prawidłowa, trochę „sztywna”.

Źródło: shausha.pl

Komentarze (0)