SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265364

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
lukix
Konik506-mocne te rozgrzewki u Ciebie:).Ja jakbym taką zrobił to bym miał 30% mocy na dalszy trening:)

Po takiej rozgrzewce odpoczywam jakieś 10 minut, gdy oddech mi się wyreguluje to przystępuje do treningu. Stawy i mięśnie mam dobrze rozgrzane. Robię te rozgrzewki w tych porach roku dosyć mocniejsze, a to przez to że jak już wiesz zaczynam na dworze. Jeszcze dodam do tego że po dobrej rozgrzewce trenuje się super i podczas treningu caly czas czuje niedosyt i zamiast być zmęczonym to ja bym mogł jeszcze trenować z godzinę.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1217
To ja też wrzucę mój dzisiejszy trening:

Rozgrzewka - brak

I.Podciąganie z obciążeniem (12):
1.Pull-ups(6serii): 30kg x11,10,9,9,9,8
[Przerwa=2min; Razem=56 w 13min] <<2min przerwy>>;
2.Chin-ups(6): 22kg x12,10,10,10,9,9
[Przerwa=2min; Razem=62 w 11min](26m);
3.Przybloki[+4kg]Pull/chin(4): 4x25-23sek.(30m)<<2min przerwy>>;

II.Dragon flags(6): 6x14-10[50-45sekund](43m)<<2min przerwy>>;

III.Pompki(5): 5x40niezbyt dokładne bo szybkie
[Przerwy=30sec; Razem=200 w 5minut](50m);

Zmieniony przez - jarek2806 w dniu 2011-12-15 22:54:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
jarek2806
To ja też wrzucę mój dzisiejszy trening:

Rozgrzewka - brak

I.Podciąganie z obciążeniem (12):
1.Pull-ups(6serii): 30kg x11,10,9,9,9,8
[Przerwa=2min; Razem=56 w 13min] <<2min przerwy>>;
2.Chin-ups(6): 22kg x12,10,10,10,9,9
[Przerwa=2min; Razem=62 w 11min](26m);
3.Przybloki[+4kg]Pull/chin(4): 4x25-23sek.(30m)<<2min przerwy>>;

II.Dragon flags(6): 6x14-10[50-45sekund](43m)<<2min przerwy>>;

III.Pompki(5): 5x40niezbyt dokładne bo szybkie
[Przerwy=30sec; Razem=200 w 5minut](50m);

Zmieniony przez - jarek2806 w dniu 2011-12-15 22:54:56

Kurde Jaruś, tak sobie czytam twój trening i aż jestem godzien podziwu za te wielkie ilości podciągania - najpierw Pull-ups 6 seri z wielkim obciążeniem, później Chin-ups 6 seri z wielkim obciążeniem i jeszcze do tego przybloki, aż podziw mnie bieże ile te twoje rece mogą wytrzymać, przecież to tylko podciąganie róźnymi chwytami i z tak dużym obciążeniem.
Jaruś weź to może rozdziel co drugi dzień , raz podciąganie podchwytem, raz podciąganie nachwytem np z przyblokami, piszę to wszystko bo martwię się że Ci ręce wysiądą.
Ogólnie ja myślałem że ja przesadzam na treningach, ale mój trening do twojego treningu to jest pestka.
Masz bardzo wyczerpujący trening bo jeszcze robiłeś pompki i też duże ilości.

Zmieniony przez - konik506 w dniu 2011-12-16 16:47:16

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1217
konik506

Kurde Jaruś, tak sobie czytam twój trening i aż jestem godzien podziwu za te wielkie ilości podciągania - najpierw Pull-ups 6 seri z wielkim obciążeniem, później Chin-ups 6 seri z wielkim obciążeniem i jeszcze do tego przybloki, aż podziw mnie bieże ile te twoje rece mogą wytrzymać, przecież to tylko podciąganie róźnymi chwytami i z tak dużym obciążeniem.
Jaruś weź to może rozdziel co drugi dzień , raz podciąganie podchwytem, raz podciąganie nachwytem np z przyblokami, piszę to wszystko bo martwię się że Ci ręce wysiądą.
Ogólnie ja myślałem że ja przesadzam na treningach, ale mój trening do twojego treningu to jest pestka.
Masz bardzo wyczerpujący trening bo jeszcze robiłeś pompki i też duże ilości.

Zmieniony przez - konik506 w dniu 2011-12-16 16:47:16


Dla jedengo będzie to bardzo wyczerpujący trening, dla drugiego normalny a dla trzeciego pewnie rozgrzewka[myślę o matkusie tutaj].

Nie myślę o rozdzielaniu tego na 2 treningi. Po pierwsze po nachwycie zmiejszam obciążenie o 8kg i robię taki sam zakres ruchów, więc czemu na tym poprzestać??, po drugie chcę mniej więcej równo poćwiczyć różne chwyty, bo ostatnio trochę podchwyt zaniedbałem.

Praktycznie mógłbym jeszcze zrobić następne 6 serii nachwytem z 14kg i kolejne 6 podchwytem z 6kg...ooo to jest plan na następny tydzień

Fajnie że ktoś się o moje ręce martwi Narazie spisują się dobrze i mam nadzieję że nie wysiądą tak szybko.
Zakwasów dziś prawie nie mam więc jedyny problem to pewnie byłaby duża ilości powtórzeń w seriach, więc będę próbował pobić rekord burpee-push-ups/pull-ups z poprzedniego tygodnia [108 w 10minut]...
bo to jest tylko po 1powtórzeniu to może się uda, zobaczymy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
No to może i ja podam mój dzisiejszy skromniutki trening

Przed każdym treningiem rozgrzewam staw kolanowy,biodrowy,barkowy,łokciowy,nadgarstek oraz kark.Robię trochę ćwiczeń rozciągających.

8:00-3-serie pompek na poręczach-każda na max.

17:00
1-seria-nachwyt-max
2-seria-nachwyt-max
3- to samo
4-podchwyt-max
5-dziś zrobiłem chwyt młotkowy-max
6-nachwyt z 3-przyblokami w powtórzeniu.-max
7-zwis na drążku-max czas

Po treningu kilka ćwiczeń rozciągających.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
no jarek ekstremalne treningi zapodajesz, wiadomo szybko będziesz poprawiał swoje rekordy, wyniki, ale troche ryzykujesz, bo troche tego za dużo, mogą siąśc stawy czy coś, ja już nieraz przeciążyłem łokcie swoimi szaleńczymi treningami, także wiem w czym rzecz, chyba że kilka dni odpoczynku po takim treningu, ale jakbyś tak codziennie cwiczyl to niepodoła się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
a te przybloki to na 1 rece robicie czy na dwóch?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Jednak każdy z nas trenuje po swojemu, ale w sumie jest to konto żeby sobie pogadać i doradzić.
No to jak lecimy plany treningowe (mówię teraz o swoim do wiosny), to ja na przykład podciąganie rozdzieliłem na dwa etapy - podciąganie nachwytem, następny trening - podciąganie podchwytem, oczywiście są do tego dodane przyboki i tak w koło. Do tych ćwiczeń dodaję tez różne ćwiczenia.
Powyższy mój plan jest jednym z wielu z całego tygodnia.
A to drugi plan który wykonuję w tygodniu.
Rozgrzewka.
1. Muscle ups 5x + podciąganie nachwytem 2 serie max powtórzeń w jednym ciągu nie schodząc z drążka.
2. Podciąganie nachwytem 2 serie max powt.
3. Podciąganie nachwytem 2 serie z różnym ciężarem przy pasie lub plecak.
4. Wyciąg - ściąganie drążka górnego wyciągu do klatki i karku 2 serie po 12 powtórzeń (ciężar dopasowany).
5. Wyciąg - prostowanie ramion na wyciągu nachwytem 3 serie (triceps).
6. Pompki wąsko 3 serie (triceps)
7. Wyciskanie sztangi wąsko na ławce 3 serie(triceps)
8. Brzuszki wszelkiego rodzaju.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Co do intensywności treningu to uważam że należy znależć swój złoty środek.Każdy z nas ma już trochę doświadczenia i wie jak na jego organizm działa odpowiednia ilość serii.Na jednego lepiej 5-a na drugiego 15.Ja jednak raczej nie jestem zwolennikiem robienia bardzo dużej ilości serii na treningu,bo można się przetrenować lub nabawić urazu.To też jest kwestia diety,regeneracji i odpowiedniej suplementacji.Uważam że lepiej zrobić 2-serie mniej niż 2-za dużo.

Matkus-co do przybloków to ja robię zdecydowanie na dwóch.Robię 3-przybloki w powtórzeniu i nie wyobrażam sobie tego robić na jednym ręku.Może Zakaveli,Etherr zrobiliby tą metodą kilka powt,ale nie ja

Zmieniony przez - lukix w dniu 2011-12-16 21:13:10

Zmieniony przez - lukix w dniu 2011-12-16 21:13:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1217
matkus1
no jarek ekstremalne treningi zapodajesz, wiadomo szybko będziesz poprawiał swoje rekordy, wyniki, ale troche ryzykujesz, bo troche tego za dużo, mogą siąśc stawy czy coś, ja już nieraz przeciążyłem łokcie swoimi szaleńczymi treningami, także wiem w czym rzecz, chyba że kilka dni odpoczynku po takim treningu, ale jakbyś tak codziennie cwiczyl to niepodoła się


Kiedyś ćwiczyłem podciąganie codziennie bez obciążenia, a obecnie z obciażeniem robie co drugi dzień. Na stawy nie narzekam a kilka dni odpoczynku od podciągania to nie miałem od 4 lat chyba...więc jutro albo bedzie z małym obciazeniem 5-10kg dużo powtórzeń[ponad 100] albo z większym 40-50kg [około 30łącznie]. No pain no gain!!!

Widać wczoraj nie za bardzo się przemęczyłem bo dziś padł rekord w burpee push-ups+pull/chin-ups...120 w 10 minut[wychodzi 12/min, żeby jeszcze 1 powtórzenie/min dołożyć to ciężko będzie bo tu już miałem zero odpoczynku i tlenu brakuje].

Co do przybloków to po podciąganiu z obciążeniem robię oczywiście na dwóch rękach bo na jednej bym się utrzymał bardzo krótko

Gdy się nie podciągam to sobie w domu nieraz zrobię na jednej ręce przybloki, ale bardziej chodzi o to żeby po treningu jeszcze na maxa wytężyć mięśnie, bo podobno wtedy idzie siła i wytrzymałość
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium