Aaron Singerman, współzałożyciel marki Blackstone Labs i Redcon1, został skazany na 4,5 roku więzienia za sprzedaż nielegalnych produktów sprzedawanych jako suplementy diety, w tym sterydów anabolicznych. Współzałożyciel Blackstone Labs, Phillip (PJ) Braun, również miał zostać skazany razem ze wspólnikiem, jednak jego rozprawa została przełożona. Wiadomość pojawiła się już jakiś czas temu na stronie Departamentu Sprawiedliwości USA, lecz dopiero teraz dotarliśmy do tej informacji. Już trzy lata temu pisaliśmy o produktach Blackstone Labs, które były sprzedawane na rynku europejskim. Założyciel Redcon1 przyznał się do celowego działania mającego na celu sprzedaż substancji niezatwierdzonych przez FDA za pośrednictwem Blackstone oznaczonych jako suplementy diety i oszukał FDA.

Polecamy również: Blackstone Labs zagraża zdrowiu i życiu!

„Sprzedaż produktów oznaczonych jako suplementy diety, które faktycznie zawierają substancje niezatwierdzone, jest nielegalna i potencjalnie niebezpieczna. Departament Sprawiedliwości będzie współpracował ze swoimi partnerami z organów ścigania, aby ścigać producentów suplementów diety, którzy ignorują prawo i lekceważą bezpieczeństwo publiczne dla korzyści finansowych”. – powiedział w komunikacie prasowym zastępca prokuratora generalnego Brian Boynton z Wydziału Cywilnego Departamentu Sprawiedliwości. 

Braun i Singerman przyznali się do popełnienia 4 z 14 zarzutów, które oskarżyły ich o wprowadzenie do handlu międzystanowego niezatwierdzonych nowych leków z zamiarem oszukania i wprowadzenia w błąd w celu dystrybucji niedozwolonych substancji. Singerman odszedł z Blackstone Labs w kwietniu 2016 r., a następnie założył RedCon1, która „szybko stała się najszybciej rozwijającą się firmą zajmującą się suplementami sportowymi w historii”. Firma zatrudniała prawie 200 pracowników, w tym ponad 100 w południowej Florydzie.

 

Produkty uznawane za środki dopingujące, które są zamaskowane pod szyldem suplementów diety, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Pozwany przyznał, że on i jego wspólnik okłamali konsumentów, określając produkty Blackstone jako bezpieczne i legalne suplementy diety. Ostrzegamy też przed nieuczciwymi dystrybutorami, którzy próbowali także w Polsce sprzedać felerny towar. Sprawdźcie lepiej, czy nie daliście się nabrać.

Komentarze (1)
lordknaga

Singerman juz wczesniej siedzial za jego 'wypadek' motorowka... szybko wyjdzie a pj braun ciagle jakos 'omija' dostanie wyroku, obaj pochodza z zamoznych zydowskich rodzin i obaj wiedza jak grac gre i bawic sie calym amerykanskim systemem.

0