Jeśli szukasz skutecznych i bezpiecznych suplementów to zdecydowanie lepiej omijać produkty Blackstone Labs. Nie jest to pierwsza firma z USA, która posądzona została o dosypywanie "lewą ręką" niebezpiecznych, nietestowanych wcześniej na ludziach analogów narkotyków i specjalnie projektowanych anabolików. Związki te, często są bardziej toksyczne niż apteczne sterydy. Oczywiście krajowi dystrybutorzy (małe sklepy, których sanepid nie śledzi z dużym zapałem) już oferują "wyjątkowo skuteczne" specyfiki, bo nieświadomy klient kupi... Producenci w takich przypadkach, chętnie wypychają zdemaskowane produkty za bezcen. Mniej świadoma Europa jest doskonałym ratunkiem dla wycofanych produktów z USA.

 

Aaron Singerman i Phillip „PJ” Braun są znanymi osobistościami w branży fitness. Singerman jest prezesem firmy suplementacyjnej Redcon 1, a PJ Braun jest właścicielem firmy Blackstone Labs. Niestety obecnie mają poważne problemy między innymi z zarzutami od federalnych za zaangażowanie się w nielegalną działalność. Grozi im kara pozbawienia wolności za produkcję i sprzedaż produktów, w których łączyli suplementy uważane za bezpieczne z nielegalnymi substancjami anabolicznymi. Zostały one sprzedane tysiącom klientów! Poza tym postawiono im zarzut za “pranie pieniędzy” i za nielegalną dystrybucję sterydów. Departament Sprawiedliwości wydał pełne oświadczenie dotyczące federalnego aktu oskarżenia przeciwko wszystkim zaangażowanym stronom i omawia bardziej szczegółowo dochodzenie.

Oto kilka pierwszych akapitów oświadczenia, ale możecie przeczytać pełną zawartość na stronie Departamentu Sprawiedliwości .

„Sześć osób i dwie korporacje z Florydy zostały oskarżone o dystrybucję nielegalnych suplementów diety. Phillip Braun 38 lat z Boca Raton, Aaron Singerman 39 lat z Delray Beach, Robert DiMaggio 49 lat z Henderson, Anthony Ventrella 41 lat z Boynton Beach, David Winsauer 32 lata z Boca Raton i James Boccuzzi 34 lata z Parkland zostali oskarżeni w Miami na Florydzie 7 marca 2019 roku. Akt oskarżenia dotyczył również Blackstone Labs i Ventech Labs, dwóch spółek z ograniczoną odpowiedzialnością na Florydzie w Palm Beach County na Florydzie. Akt oskarżenia wskazuje, że oskarżeni sprzedawali setki tysięcy nielegalnych produktów, w tym sterydy anaboliczne, w całym kraju i na całym świecie, podstępnie reprezentując, że te produkty i tabletki były wysokiej jakości, legalnymi suplementami diety. Zgodnie z aktem oskarżenia pozwani stworzyli nielegalną firmę produkcyjną i kierowali sprzedaż nielegalnych produktów przez zaufanych dystrybutorów, wiedząc, że produkty te są niebezpieczne lub nie mogą być legalnie sprzedawane konsumentom ”.

Braun i Singerman mogą szybko nie wyjść z więzienia, jeśli przegrają w sądzie.

„Maksymalna kara za spisek w celu oszustwa wynosi pięć lat więzienia i grzywnę w wysokości 250 000 USD lub dwukrotność zysku lub straty brutto z przestępstwa. Maksymalna kara za każdą z dwóch liczb wprowadzenia niezatwierdzonego nowego leku wynosi trzy lata więzienia i grzywnę w wysokości 250 000 USD lub dwukrotność zysku lub straty brutto z przestępstwa.”

Ponieważ steroidy są substancją kontrolowaną zgodną z harmonogramem III,

„Maksymalna kara za spisek w celu dystrybucji substancji kontrolowanych wynosi 15 lat pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości 500 000 USD lub dwukrotność zysku lub straty brutto z przestępstwa”.

Aby jeszcze lepiej zrozumieć, jak poważne są te opłaty…

„Maksymalna kara za każdą liczbę dystrybucji substancji kontrolowanej i za liczbę posiadania substancji kontrolowanej z zamiarem dystrybucji wynosi 10 lat więzienia i grzywnę w wysokości 500 000 USD”.

A za pranie brudnych pieniędzy…

„Maksymalna kara za każdą opłatę za pranie pieniędzy wynosi 10 lat więzienia i grzywnę w wysokości 250 000 USD lub dwukrotność kwoty nieruchomości zaangażowanej w transakcję prania pieniędzy”.

Aaron Singerman i PJ Braun są oskarżeni o wiele „domniemanych przestępstw”, a ich przyszłość jest niepewna, jeśli udowodni się ich winę. Trzeba poczekać, aż sąd wyda ostateczne oświadczenia dotyczące sprawy. Prawdopodobnie potrwa to kilka miesięcy, ze względu na powagę opłat federalnych.