SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265363

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
No widać że strażak nabrał ochoty na podciąganie, bo jak widać ma przyjechać gdzieś z nad morza do Pabianic, to i pewnie też odwiedzi Międzyzdroje.
Heh i takich ludzi na pewno jest więcej. Ja jak już pojadę do Międzyzdroji to też postaram się wypaść jak najlepiej i nie mam zamiaru popuścić nikomu.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Ten też bedzie dobry na konkursie, jeszcze nie wrzucił filmu, bo się czaii.


Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Mariusz-widziałem Go. Nie za bardzo mi się podoba ta próba.Podobne wykonanie jak Damien Longley-tylko szybciej.Moim zdaniem szybkie tempo i te wyprosty na ugiętych nogach bardzo pomagają.Czuję jednak że mu Tunafish po "kumpelsku" zaliczy takie powtórzenia.Nadal uważam że i tak pogodzi ich jakiś "drążkowiec ze wschodu"-aż Im szczeny opadną... :)

Zmieniony przez - lukix w dniu 2012-01-23 09:27:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1217
lukix

Jestem zdziwiony że zaliczają takie próby...Nogi zgięte i te podciąganie kolan do góry-jak to się ma do prób na zupełnie prostych nogach bez podciągania kolan takie jakie wykonali np. Marek i Mariusz?







W regulaminie nie ma nic o tym czy ma być na prostych czy na zgiętych nogach...

Jak tylko będzie poprawnie technicznie[pełny wyprost na dole >mówię 1sekunda> i broda nad drążek] to można sobie nawet z nogami w poziomce robić i też zaliczy jak nie będzie bujania.

konik506
I to co mówisz Łukasz to jest racja. Na powyższym filmie i na filmie Damiana Longleja ,robiąc w ten sposob ruch jest na pewno w 10% wykorzystany i nadrabiany kolankami.


Ale też trzeba nogi trzymać żeby nie dotknęły podłogi, a ten ruch kolankami to moim zdaniem nie jest podbijanie [przy ugiętych nogach kolana przeważnie idą minimalnie do góry bo jest inne rozłożenie masy ciała. Przecież przy prostych nogach też idą trcohę stopy do góry:)]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Ja wiem Jaruś że ten roch to nie jest podbijanie kolanami, to jest wszystko jak najbardziej prawidłowe, bo nawet oryginalne podciąganie się na drążku, powinno w ten sposob wyglądać że nogi z tyłu lekko zgięte i skrzyżowane.Właśnie te nogi same lecą od tyłu do wyprostu, a nie od wyprostu do góry i jescze raz powiem , nie ma tu zadnego podbijania kolan .I Ci goście co tylko się specjalizują w podciąganiu, własnie tak się podciągają, czyli Damian i Aron.
Zauważcie nawet że oni się tym specjalizują, czyli tylko w podciąganiu na drążku, a zmieżam do tego że nawet nie mają wysokich drązkow, a pomieszczenia mają wysokie ,,Dlaczego''??, hm , bo coś w tym jest??, a jest to, że do prawidłowego podciągania nie potrzebny jest wyższy drążek.
My mamy wysokie drążki i wiadomo bardziej elegancko to wygląda jeżeli nogi mamy calkiem wyprostowane gdy się podciągamy.
Tunafisch pokazał to na wysokim drążku, ale nie zmienia to faktu ze wszystkie podciągania są jak najbardziej oryginalne.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Jarek-no niby w regulaminie nie ma,ale ten filmik instruktażowy jest też chyba jakąś formą regulaminu.Tunafish62 podciąga się na nim z prostymi nogami a drugiego filmiku ze zgiętymi nogami brak.To jednak jego zawody i jak zalicza takie próby to ok. :)

Co do podciągania kolan,to nie jest to tak efektywne jak podbijanie,ale jednak ułatwia.Jak podciągasz się na prostych nogach,to one też pod koniec idą minimalnie do góry,ale nie aż w takim stopniu i tak jest moim zdaniem trochę trudniej.Poza tym jak podciągasz kolana razem z ruchem idąc w górę,to ten ruch trochę odciążasz.Ja teraz podciągam się na prostych a podciągałem się na zgiętych z lekkim podciąganiem kolan i różnica w wynikach jest u mnie kilka powtórzeń:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Łukasz jak obiecałem zmierzyłem odległość między poręczami i u mnie jest 59cm więc miałeś rację Twoje mają rozstaw dobry.
Dziś nakręciłem film z drążka,troszkę chaotycznie z filmowana waga krążków :)



no i proszę kolejne linki z poręczy
http://www.youtube.com/user/drazekmarek?feature=mhee#p/u/3/jR6mJNQtoe0
http://www.youtube.com/user/drazekmarek?feature=mhee#p/u/2/XQr9P5zaA_U
http://www.youtube.com/user/drazekmarek?feature=mhee#p/u/1/FRF3cvLFcG8 

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2012-01-23 18:29:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Marek-super filmiki-siła jest! Ładnie katujesz te stawy:) To na tej kreatynie tak bijesz te rekordy?

Ja zaraz wrzucę swoje siłowe podciąganie bez obciążenia i postaram się udowodnić na podstawie swoich filmików że na zgiętych nogach z podciąganiem kolan jest łatwiej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
To jest filmik z mojej dzisiejszej próby siłowego podciągania. 23-powt. ze strasznym bólem./ostatnie powtórzenie chyba nawet minimalnie niedociągnięte/ :)





A tutaj już filmik który wrzucałem wcześniej. 23-powt.,ale z 6kg.Na tym filmie nogi są zgięte i kolana podchodzą do góry.Na prostych nogach to z 6kg.może bym zrobił z 19-20 powt.Różnica jednak jest :)



Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium