SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265335

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Nie wiem jak u Ciebie z regeneracją bo piszesz że codziennie będziesz próbował?,u mnie z tym kiepsko bo po wczorajszej próbie teraz nawet czuję lewe przedramię więc dla mnie takie codzienne próby były by tylko z gorszymi czasami.

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2012-04-11 09:19:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
dzień w dzień będę robił zwis, nie patrze czy się regeneruje czy nie, bo kiedyś tam, tak czy siak się wszystko zregeneruje, a kiedy to już mnie nie obchodzi, nie patrze co będzie na drugi dzień, interesuje mnie dłuższa perspektywa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1217
matkus1
"tak długo trzymałem dopóki ręka sama mi się nie otworzyła" - ja nie mam takiej psychiki, tylko 2 albo 3 próby w taki sposób wytrwałem do samego końca, próby te były w granicach 1,40 - 1,53



Po ok 90 sekundach już mnie tak bolą przedramiona i barki że mam ochotę puścić, ale żeby o tym nie mysleć podnoszę tułów, zwisam do góry nogami[można sobie jeszcze wyobrazić że się wisi nad przepaścią - wtedy jest większa motywacja by się utrzymać] i tak dochodzę do wyników między 2,00 a 2,30. Oczywiście jak już czuję że mi jakaś ręka puszcza to staram się wrócić do pozycji z nogami w dole
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
mnie tylko ciekawi jak ten rusek mógl 8 minut wisieć, ciekawe co on sobie wyobrażał :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1217
matkus1
dzień w dzień będę robił zwis, nie patrze czy się regeneruje czy nie, bo kiedyś tam, tak czy siak się wszystko zregeneruje, a kiedy to już mnie nie obchodzi, nie patrze co będzie na drugi dzień, interesuje mnie dłuższa perspektywa.

No przecież jak zrobisz 2-3 zwisy dziennie to nic się nie stanie... Jednego dnia jest lepszy ścisk drugiego gorszy(ja tak mam) zależy co się robiłe poprzedniego dnia.

matkus1
mnie tylko ciekawi jak ten rusek mógl 8 minut wisieć, ciekawe co on sobie wyobrażał :)

Kiedyś czytałem w komentarzach na yt(tylko nie jestem pewny czy to do tego filmiku) że podobno tam stali z bronią nad nim albo grozili zastrzeleniem rodziny... To motywację miał sporą.

Ciekawi mnie jaki jest rekord takiego zwisu... Może wspinacze by dali radę przekroczyć 10minut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
zapewne to ktoś sobie tak zażartował z takim komentarzem do filmiku. rekord to napewno ponad 10 minut. tylko wątpie by ktoś był w stanie przebić te 77 powtórzeń w takim stylu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
jarek2806

Po ok 90 sekundach już mnie tak bolą przedramiona i barki że mam ochotę puścić, ale żeby o tym nie mysleć podnoszę tułów, zwisam do góry nogami[można sobie jeszcze wyobrazić że się wisi nad przepaścią - wtedy jest większa motywacja by się utrzymać] i tak dochodzę do wyników między 2,00 a 2,30. Oczywiście jak już czuję że mi jakaś ręka puszcza to staram się wrócić do pozycji z nogami w dole

Jarek i o to chodzi mają Cię boleć przedramiona i barki i masz o tym myśleć i tylko wisieć bez kombinacji,reguły muszą być takie same dla wszystkich tylko zwis i nic więcej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1217
drazekm

Jarek i o to chodzi mają Cię boleć przedramiona i barki i masz o tym myśleć i tylko wisieć bez kombinacji,reguły muszą być takie same dla wszystkich tylko zwis i nic więcej.

Reguły sa niby takie same, ale i tak nie jest identycznie bo ja zwisam np. z ugiętymi/albo uniesionymi nogami a Mariusz i Ty na prostych nogach.[Mam niżej drążek więc teoretycznie tracę siły na trzymanie nóg]. Poza tym w regulaminie jest: można robić wygibasy, aby nie odrywać rąk...i tak robię.
To że sobie poruszam nogami czy się obrócę sprawy nie ułatwia [przecież do góry nogami to też jest zwis] a przedramiona i barki bolą czasami nawet bardziej...

P.S A myśleć to chyba mogę sobie o czymś przyjemniejszym a nie o bólu barków, no chyba że jest zakaz, ale i tak mi nie udowodnisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
pt; Można robić wygibasy, aby nie odrywać(przesować chwytu)

Ja wisząc na drążku zeby dłuzej powisieć - wyobrażam sobie że rucham , a ze wytrzymuje tylko 2 min - to muszę się s,,spuszczać''..... na dół. Ha, ha, ha.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
matkus1
Marek, jestem pełen uznania dla CIebie jest to wynik dla mnie nieosiągalny w tym momencie, ale ostro ćwicze zwis i może się uda przebić.
Leciutka dla mnie ta 50 kg, nie czułem, że się z obciążeniem podciągam, jutro będę pobijał swój rekord.





Zmieniony przez - matkus1 w dniu 2012-04-10 23:29:19

Mateusz - kurde szokujesz mnie tą piećdziesiątką, wydaje sie jak by to było piurko dla Ciebie.
Kurde - ty musisz wstawić się na jakieś zapisane rekordy Polski z 50 kg, tub większymi ciężarami.
U Ciebie te podciąganie jest , tak jak książka pisze ,,wszystko przejżyste''.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium