SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265217

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
No tak te 50-powt. to już sporo.Jednak są to już Mistrzostwa Polski.Poziom bardzo skoczył.Odnośnie Tadeusza Skowrońskiego to zawodnik ten zajął 4-miejsce z wynikiem 46-powt.Mogę powiedzieć że 5-ty był Mateusz Grabowiec z 45-powtórzeniami a 6-ty zawodnik osiągnął 44-powt.Pierwsza 6-ka turnieju głównego zamknęła się w przedziale 50-44powt.Nie napisałem wszystkich wyników ponieważ nie pamiętam wszystkich nazwisk...mimo że uczestniczyłem w tych zawodachPełne podam za kilka dni jak pojawią się na stronie organizatora.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
lukix no nie wiem czy poziom skoczył ja słyszałem co innego,że można było technicznie nawet sam o tym pisałeś na poprzedniej stronie cyt."Dozwolone wybijanie z nóg bez bujania",wiesz dobrze że jak ktoś potrafi to takim sposobem wyciągnie więcej.A jak Tobie poszło?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Pisząc poziom skoczył miałem na myśli znaczny progres wyników pierwszej 3-ki-odnosząc się do zeszłorocznej rywalizacji.W zeszłym roku podium MP było-35-32-17...a w tym 50-47-47-różnica jest.Też uważam że umiejętnym podbijaniem nogami można zyskać kilka powtórzeń.Ja muszę się tego jeszcze nauczyć i jest kogo gonić.Ćwiczę podciąganie pod starty w zawodach dopiero od kwietnia.W PP byłem 6-ty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
44 to też bardzo dobry wynik,no i jeżeli pasuje Ci ta technika z podbijaniem nogami to rozumiem dlaczego piszesz o progresie bo w zeszłym roku tego nie było i jeżeli porównałbyś wyniki np.dwóch zawodników to wychodzi tak
Tadeusz Skowroński 35 teraz 46
Mateusz Grabowiec(Matkus)32 teraz 45
Faktycznie jest progres,tylko czy dopuszczanie takiej techniki to krok w dobrą stronę?
Masz może jakieś filmiki ze swojego podciągania?,widziałem taką technikę na innych filmach i przyznam nie bardzo mi się to podoba choć i tak podziwiam wykonaną ilość


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Ja byłem 6-ty na PP a nie MP.Na 44-to trzeba jeszcze popracowaćZ czołówki to tylko Mateusz został wierny swojej technice i nie rzucał nogami.Jednak będzie mu chyba ciężko rywalizować z "podrzucaczami"Wiem że chłopak ma dylemat,ale jak chce rywalizować to musi się chyba dostosować.Smutne,ale prawdziwe.No ten koleś to niezły taniec uskutecznił.Chłopaki aż tak nie rzucali i te nogi blisko siebie a nie w takim rozkroku...Trochę to ładniej dla oka wyglądało.Wydaje mi się że broda była momentami za nisko i kilka powtórzeń by odpadło.Jeśli chodzi o tą technikę to nie jest za ładna,ale tak chyba wygląda "wyczynowe podciąganie na ilość".Tu nie liczy się styl a skuteczność.Ja swoich filmików nie zamieszczam,bo nie ma czego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Łukasz jak nie ma czego-27x to już też wynik że mało kto zrobi,mam pytanie czy masz już jakąś taktykę aby poprawić się przez rok i czy możesz ją zdradzić lub ewentualnie jak trenowałeś aby dojść do obecnego poziomu?.Nie wiem czy też ma to jakieś znaczenie ale ile ważysz i przy jakim wzroście?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Moja taktyka to intuicyjny,regularny trening,bo to chyba jest najważniejsze.Ważne jest żeby nie ćwiczyć za dużo.Najlepiej co drugi dzień.Moje "wymiary"...są w profilu.Co do wagi to muszę schudnąć do około 75-kg.Na zawodach byli zawodnicy którzy ważyli po 65-67kg...a im mniej ważysz tym mniej dżwigasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
W sumie też podobnie trenuję i nie mam specjalnego planu :),ciekawie piszesz w swoim profilu "tylko rower,pompki,drążek to już chyba ze starości...... " a dalej wyniki siłowe,przecież wiadomo że takich wyników na płaskiej i przysiadzie bez siłki się nie uzyska :).Dalej czy podciągasz się z obciążeniem i jakim? i jak myślisz może takie podciąganie na zawodach byłoby uczciwsze bo tu raczej trudniej pomóc sobie nogami przy dużym ciężarze?

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2011-08-04 14:29:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Jeśli chodzi o moje wyniki siłowe to uzyskiwałem takie jak ćwiczyłem na siłowni.Teraz obecnie już nie uczęszczam,ale wpisałem.Trening z obciążeniem też wykonuję.Jest to jednak maksymalnie 6-8kg.podwieszone do pasa.Skupiam się na podciąganiu wytrzymałościowym.Można podpiąć sobie 20-30kg,ale wtedy budujemy siłę maksymalną a nie wytrzymałość.Takie siłowe podciąganie jest sprawiedliwsze,bo ciężko w nim o takie "wygibasy"-ale ja jednak go unikam.Uważam że jest bardzo przeciążające i kontuzjogenne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Łukasz no nie wiem czy jest tak jak piszesz?,czy masz dowód na swój patent treningu podciągania np.jaki postęp zrobiłeś przez rok tak trenując? i najważniejsze jaki uchwyt stosujesz na zawodach.Ja nie ćwicząc w ogóle drążka na okres jesień zima poprawiłem wynik o 6x robiąc tylko górny wyciąg z przodu progresją kończąc na jednym ruchu i robiąc to raz w tygodniu.
Po za tym jeśli chodzi o drążek nie widzę przeszkody w budowaniu siły a ilością powtórzeń.Moim zdaniem większa siła zaprocentuje ilością to samo mam na poręczach przy dipsach,nie twierdzę że mam rację bo nigdy nie ćwiczyłem wytrzymałości w podciąganiu ale przecież możemy podyskutować tylko szkoda że sami we dwójkę.Co do kontuzji masz rację.I jeszcze jedno weź np. Matkusa podciąga się z dużym obciążeniem i ma bardzo dobre wyniki.

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2011-08-05 15:56:03
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium