SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265253

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Przede wszystkim nie widać wagi ciężaru i tak z pierwszym ciężarem ?kg 3x a z drugim ?kg 1x

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2012-03-06 10:43:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Teoria cdn;
Teraz jak już mamy przejście z podciągania siłowego na techniczne podciąganie to dało nam wykres taki ;
22 Siłowe + 70% Technicznych = 37 powtórzeń.
Kolejna teoria;
Jezeli do tego powyzszego podciągania technicznego, damy brodę do góry to mozemy jeszcze dodatkowo uzyskać znowu 15%.
Kolejną rzeczą która nam poprawi podciąganie techniczne jest , jeszcze dodanie szerokiego rozstawu rąk , i to nam powinno dać kolejne 15%.
Łącznie znowu uzyskujemy dodatkowo 15% + 15% = 30%.
Czyli wychodzi nam wykres;
22 Siłowe + 70% Technicznych = 37 powtórzeń + 30% = 48 powtórzeń.
Praktyka będzie na filmie w swoim czasie...

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ułozylem sobie znowu plan na poprawe podciągania na drązku na ilosc ,mozecie zerknąc??? porecze zaliczylem tak jak mialo byc w 30 p. to czas znowu z drązkiem powalczyc

https://www.sfd.pl/ZABAWA_W_TRENING_,czyli_cd.Dziwnego_Dziennika-t828952-s10.html#post3 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Mariusz z tą brodą to mi się nie podoba zostańmy jednak przy zasadzie głowa nad drążkiem,bo z tym wyciąganiem brody i głową pod to jest pół ruchu a chyba nie o to nam chodzi.Dalej szeroki uchwyt to bardzo dobry pomysł już wczoraj miałem w głowie Mateusza i jego pnd w ten sposób jest znacznie krótszy i szybszy ruch przez co teoretycznie mniej siły tracimy na pokonanie krótszej drogi pnd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Mariusz-te Twoje wyliczenia są rewelacyjne-Ty chyba jesteś jakimś księgowym? :)

Chłopaki co do chwytów,to uważam że każdy z nich trzeba wypróbować,bo każdy ma swoje plusy i minusy.Ja jak spróbowałem kiedyś tego bardzo szerokiego,to byłem sporo słabszy,ale to na pewno kwestia małej praktyki.Wydaje mi się jednak,że na takim średnim chwycie można się bardziej bujnąć w tył a to też pomaga podbić wynik w górę.

No i uważam jeszcze że bardzo szeroki chwyt jest znacznie bardziej kontuzjogenny,bo są spore naprężenia w stawach.

Zmieniony przez - lukix w dniu 2012-03-07 11:50:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Techniczne podciąganie Cd;
I tym sposobem wyeliminowaliśmy calkiem ręce(plecy ) od podciągania.
Czyli podwyższona broda dała nam 15% i dosyć szeroki rozstaw dał nam 15% , łączanie dało nam to 30%.
A więc podbijanie kolan dalo nam 70% i ręce dosyć szeroko i broda wysoko dała nam 30%, łącznie ręce (plecy) nie będą nam już potrzebne do podciągania.
Ręce(plecy) będą nam potrzebne tylko do negatywów, czyli do opuszczania i regulacji żeby broda była na wysokości drążka przy podciąganiu.

A więc przy szerokim rozstawie i podwyrzszonej brodzie wystarczy podbić kolana(czyli te 70%) żeby broda sama podskoczyla do drażka.
A wcześniej te 30% musialy podciągać ręce.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Mariusz-ja się dziś trochę mocniej pobawiłem w te techniczne podciąganie.Zrobiłem trening w 3-chwytach i dwoma sposobami podbijania.Szukam dla siebie najlepszego rozwiązania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Łukasz- Ja dzisiaj miałem dosyć mocny trening, bo i siłownia i podciąganie silowe, a podciąganie techniczne do końca tygodnia zostawiłem w spokoju.

Też szukam nowych rozwiązań odnośnie podciągania technicznego.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Ja zapewne od przyszłego tygodnia dołożę jakiś karnisterek do pasa,bo zaczyna mi tego lekko brakować :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
lukix
Ja zapewne od przyszłego tygodnia dołożę jakiś karnisterek do pasa,bo zaczyna mi tego lekko brakować :)

Wiesz co Łukasz - już też wlaśnie dlatego zrobilem trening silowy, bo kurde dosyć mam tego trzepania w technicznych. Tak mnie ostatnio wytrzepało, że nawet w czolgu tak nie trzepie. Dlatego do soboty żadnych trzepawek.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium