SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265434

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
tak jest, każdy powinien mieć doczepione do pasa 10 Kg przed startem i rób co chcesz podbijaj nie podbijaj,bujaj nie bujaj, ale było by sprawiedliwie tak czy siak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
Taki ciekawy regulamin wygrzebałem z MP w 2007roku, napisał go twórca tego tematu na sfd raku20 (Łukasz Pawłowski):

REGULAMIN ZAWODÓW W PODCIĄGANIU NA DRĄŻKU:

1.Układ rak (chwyt)zawodnika na drążku jest dowolny.
2.Zabronione jest jakiekolwiek bujanie, wybijanie z nóg, itp.
3.Zawodnik nie może machać/bujać nogami, może je unosić tylko, przy podciąganiu.
4.Zawodnik startując musi zaczynać z pozycji całkowicie rozciągniętej (ręce proste).
5.Podciągniecie jest zaliczone w momencie, kiedy broda zawodnika znajdzie sie na wysokości drążka (dotknie go) lub nieco wyżej.
6.Zawodnik wracając do pozycji wyjściowej musi opuścić się do pełnego "zwisu" i mieć wyprostowane ręce.
7.Wykonując podciągnięcia zawodnik może zaczynać je z szarpnięcia rekami, bez użycia tułowia, lub może też wykonać je na sposób "kulturystyczny" tzn.płynnie i powoli.
8.Zabronione jest dotykanie przez zawodnika w czasie startu ramy drążka.
9.W przypadku, kiedy dwóch lub więcej zawodników wykona taką sama liczbę powtórzeń o zwycięstwie zadecyduje dogrywka.
10.Sędziowie zaliczają tylko powtórzenia wykonane poprawnie.
11.W dniu rozgrywania zawodów ( na 2 godz. przed)odbędą się eliminacje
12.Do turnieju głównego zakwalifikują się zawodnicy, którzy w eliminacjach osiągną minimum 20 powtórzeń.
13.W zawodach mogą startować osoby pełnoletnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Moim zdaniem ten regulamin powinien zostać zatwierdzony NA STAŁĘ-no może poza tą pełnoletnością.W tym roku startował przecież 16-latek i nic się złego nie stało-no może poza tym że wygrał ze mną 2-powtórzeniami... Nie może być tak że w jednym roku można podbijać a w drugim nie.

Ciekawe czym nas zaskoczą organizatorzy i sędzia główny w 2012 roku?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
zobaczymy sam jestem bardzo ciekawy jak to będzie, ale moim zdaniem nie utrzyma się taki dowolny styl i będzie jakiś regulamin. a o to historia:
2006 - brak zasad
2007, 2008 - trzymano się zasad zawartych w powyższym regulaminie
2009 - brak zasad, choć ja przestrzegałem i robiłem prawidłowo, 39 pow.



2010 - trzymano się zasad zawartych w powyższym regulaminie
2011 - brak zasad
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
No to wychodzi na zmianę to respektowanie regulaminu.Czyli w 2012 będzie konkurs z przestrzeganym regulaminem

To Ty Matkus byłeś na M.P w 2007r jak pisałeś że było 5-miejsce i 22powt.,W 2008-byłeś?,2009-1-miejsce-39-powt.,2010-2-miejsce i chyba 32-powt?-omydlałeś się na treningach,no i 2011-5-pozycja i 45-powt.
To masz już ładną historię w tych mistrzowskich zawodach.Jesteś już weteran
Prowadzący powiedział na ostatnich M.P o Tadeuszu że to legenda Polskiego podciągania a przecież Ty masz od Niego dwa razy więcej startów?-tak czy nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Co do tego filmiku z 2009r. to chłopaki nie podbijali,ale żaden oprócz Ciebie nie prostował rąk...

Fajny jest moment jak przyspieszasz po 10-powt-aż się ludzie zaczynają śmiać

Prowadzący mówi "chyba sędzia połknął gwizdek"obry zgrywus z niego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
lukix
No to wychodzi na zmianę to respektowanie regulaminu.Czyli w 2012 będzie konkurs z przestrzeganym regulaminem

To Ty Matkus byłeś na M.P w 2007r jak pisałeś że było 5-miejsce i 22powt.,W 2008-byłeś?,2009-1-miejsce-39-powt.,2010-2-miejsce i chyba 32-powt?-omydlałeś się na treningach,no i 2011-5-pozycja i 45-powt.
To masz już ładną historię w tych mistrzowskich zawodach.Jesteś już weteran
Prowadzący powiedział na ostatnich M.P o Tadeuszu że to legenda Polskiego podciągania a przecież Ty masz od Niego dwa razy więcej startów?-tak czy nie


w 2008 roku jeśli się nie myle to wygrał Jan Wyduch 30 powtórzeń , ja nie startowałem wtedy, a żałuje bo mogłem pokonać wielkiego mistrza :)
no tak mam sporo tych startów :) legendą to zazwyczaj zostają osoby starsze wiekowo, czyli za 20 lat będzie można tak powiedzieć i o mnie :)
mają bardzo dobrych prowadzących, to są profesjonalisci, podejrzewam że prowadzą własne audycje w radiu czy programy w telewizji.

Zmieniony przez - matkus1 w dniu 2011-11-21 10:39:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Jeśli chodzi o tego aktualnego prowadzącego to gość jest o.k

Co do zawodów z 2008 roku to znalazłem filmik.Wygrał Jan Wyduch wynikiem 30-powt.Wtedy byś Go pewnie pokonał i to lepiej stylowo.
Jestem też lekko zaskoczony wynikiem bo 30-powt. z takim podbijaniem jak na Jana Wyducha to raczej kiepsko...Przecież w tym samym roku ustanowił rekord guinnesa w podciąganiu na jedną minutę/67-powt./a technika była podobna choć może zakres ruchu minimalnie większy.Jan miał jednak problem z uchwytem-może drążek był za gruby?

Fajny był konkurs podciągania z obciążeniem.Jan Łuka 7-powt.z 68kg...WIELKI SZACUNEK DLA PANA JANA,ja jestem przy nim cienki bolek i mówcie co chcecie,ale ta technika mi się nie podoba i nadal uważam że Jan NIE PROSTUJĘ RĄK!



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
ten filmik powyżej co znalałeś to oczywiście rok 2007. Też miałem wtedy problem z uchwytem, nikt nie wpadł na pomysł zastosować magnezje, a drążek jakiś mokry był wtedy, może inni przepocili dłońmi ;)
zresztą drążek drążkowi nie równy, co innego podciągać się na sztywnym drążku, a co innego już na takim że się cały kołysze, stąd taki wynik u Pana Jana

I właśnie z takimi beczkami mieliśmy się podciągać w tym roku :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
To Ty tam brałeś udział? Nie widziałem Cię? Podciągałeś się też z beczkami? Były chyba dwie? Ta pierwsza była chyba 30-40kg,bo ten gość podciąganął się 5 razy.Jan dorwał tą hardkorową

Jak tego przypilnujemy i kilku nas się zgłosi to będziemy się podciągać z beczkami w 2012.

Ja wybieram tą lżejszą...,bo ta 68kg to masakra!
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium