SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265428

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
mam tak samo że bolą łokcie od podchwytu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
matkus1
powiem tak, masz taką opinnie bo widziałeś tylko 1 filmik, Otóz wiewior co miesiąc coś zamieszcza i nie ważne czy zima czy 40 stopni upału, a w kązdym jego filmiku są conajmniej jakies dwa nowe super tricki, co np. ja bym ich nie zrobił.

Też mam takie same zdanie,żeby wiewióra obiektywnie ocenić trzeba obejrzeć więcej jego filmów,choć Mateusz sam przyznaj że obiecał filmy z rekordami w muscle ups a do tej pory tego nie zrobił,chyba że coś pomyliłem ale wiem że ktoś pisał że robi ich dużo a jakoś tego jeszcze nie widziałem.

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2011-11-18 11:22:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153
Drazekm przy nachwycie mamy trzy opcje z czego ja polecam dwie :)

1. Na szerokosci barkow OK
2. Jeszcze szerzej (tez OK, stosuje sie glownie do nachwytu na kark)
3. Zlaczone (stosuje sie przy takim ruchu jakbys sciagal linke od wyciagu na silowni)

Tego trzeciego stylu nie uzywam bo nie wiem czy wiecie, ale to zdecydowanie nie prawda, ze kazdy ma taki sam nadgarstek. Nadgarski ludzkie sa dosc roznie zbudowane, powykrecane, nie wiem czy to od roznej wysokosci klawiatury i mychy czy tez od sposobu walenia konia, mniejsza z tym. Niektorzy w ogole nie moga podciagac sie szerokim podchwytem bo niszczy im to nadgarstki. Tak jest z kazdym cwiczeniem, ze bol daje nam znac co i jak. Jesli boli nas kosc, a nie miesien, to cos jest nie tak, albo w naszej technice, albo mamy delikatnie inna budowe nadgarstkow.

Na swoim przykladie
Nie podciagam sie waskim nachwytem
Nie podciagam sie szerokim podchwytem
Nie podciagam sie wasko nachwytem na kark (tak, jest cos takiego)

Po prostu gdy dluzej sie tak podciagam szybko zaczynaja bolec mnie nadgarstki a chyba nie o to chodzi.

BTW probowalem dzisiaj tych murzynskich podciagniec chwile temu doslownie nachwytem wejscie silowe zejscie i tak znowu. Na prawde swietna sprawa, nie wiem dlaczego nigdy nie wpadlem na pomysl by wrzucic to do swojego treningu jako zwykle podciagniecie. I przyznam sie ze wstydem, ze juz 8 powtorzen bylo jak 18-24 zwykle :D

---
Nie no ja sie nie nabijalem z tamtego kolesia i jesli rzeczywiscie w kazdym filmiku ma jakis ciekawy trick to moze sam mu zmontuje jeden klip ze wszystkimi trickami jakich nie umiem to by moze cos z tego wyszlo bo masz racje, na jeden filmik przypada jeden trick ktorego nie umiem lub nie probowalem robic. Jesli ma takich filmikow ze 20 to juz by byla pokazna ilosc ciekawych rzeczy do nadrobienia.
---

Umie ktos tu moze i wie jak nauczyc stania na rekach na drazku?
Poszukuje tez kogos kto wie jak przelamac lek przed obrotami na drazku na prostych rekach. Te ktore olimpijczycy robia.

Karmapa Czienno

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Shinojuri

Poszukuje tez kogos kto wie jak przelamac lek przed obrotami na drazku na prostych rekach. Te ktore olimpijczycy robia.


Do tych obrotów (kołowrotów) stosują paski,siła odśrodkowa jest tak duża że chyba na początku bez nich się nie obejdzie.Chciałem nauczyć się tego w wojsku bo drążek gimnastyczny jest do tego najlepszy ale nie starczyło mi czasu i odwagi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Shinojuri
Drazekm przy nachwycie mamy trzy opcje z czego ja polecam dwie :)

W sumie pytałem się o podchwyt,ale dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153
Podchwyt jest kijowy. Przy złączonych rękach przynajmniej nadgarstki nie bolą, przy szerokich to dla mnie katorga.

Karmapa Czienno

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153
W ogóle, słyszałem kiedyś opinię, że podchwytem ogólnie się nie ćwiczy. Że jest to raczej dla dzieci a przy większych ilościach powtórzeń jest to dobre dla nielicznych. Sam nie wiem, ja zaczynałem od podchwytu ale kurcze to było z 10 lat temu jak nie więcej. No i wtedy rzeczywiście więcej niż 10 razy się nie podciągałem :]

Karmapa Czienno

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153
Zresztą weź sobie kij od miotły albo od mopa i machaj sobie tak nad głową z czymś takim. a możliwe, że wyczujesz o co mi cho.

Karmapa Czienno

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Shinojuri
Podchwyt jest kijowy. Przy złączonych rękach przynajmniej nadgarstki nie bolą, przy szerokich to dla mnie katorga.

Więc jak już będę próbował to muszę tak jak Łuka wąsko dłonie przy sobie,mi akurat nadgarstki nie przeszkadzają ale masz rację bardziej ten nienaturalny uchwyt zauważam przy ćwiczeniach bicepsów z prostym gryfem lub uchwytem gdzie często trzymam tylko kciukami,wskazującymi i środkowymi palcami dlatego wolę uchwyty skośne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1217
To i ja się włączę do tematu podciągania:) Wreszcie jakiś dobre miejsce do rozmów na temat tego niszowego sportu w naszym kraju...
Podciągam się już jakieś 5lat z przerwami, mój kanał na YT jarek2806; rekordy: 30+[nachwyt i podchwyt] 50 z kopaniem i innymi wygibasami:D, z obciążeniem 1x60kg[waga ok.63 wtedy];
Co do podciągania podchwytem to ja osobiście używam chwytu dłonie bliso siebie tak z 5cm odstępu. To jest bardzo ważne przy podciąganiu z obciążeniem popatrzcie jak to robi np.Jan Łuka. Szeroki podchwyt moim zdaniem jest nienaturalny i może mieć udział przy problemach z łokciami.

Zmieniony przez - jarek2806 w dniu 2011-11-18 12:51:58
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium