SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nachwyt czy podchwyt

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 963

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 20 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 923
Cześć, zależy mi na szerokość najszerszych grzbietu
podciąganie nachwyt czy podchwyt, jest jakaś róznica?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5541 Napisanych postów 44080 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 352162
Witaj,
i jedno i drugie ćwiczeni będzie dobre, ponieważ będzie atakowac mięśnie pod nieco innym kątem. Dlatego na pewno warto rotować tymi ćwiczeniami

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
Instruktor Kulturystyki

http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8087 Napisanych postów 149593 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1185489
oba nadaja sie podobnie do treningu najszerszych, roznica jest taka, ze jezlei nie jestes zaprawiony w boju, to bedziesz bardziej ciagnal ramionami w podchwycie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4305 Napisanych postów 55946 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 709584
kamelo99
Cześć, zależy mi na szerokość najszerszych grzbietu
podciąganie nachwyt czy podchwyt, jest jakaś róznica?

Żeby było śmieszniej to bardzo dobrze szerokość buduje też chwyt neutralny najlepiej co jakiś czas zmienić sposób chwytu aby dawać grzbietowi różne bodźce.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8087 Napisanych postów 149593 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1185489
jak dobrze kojarze Poliquin badal rozne formy podciagania EMG i glownie roznica polegala (o dziwo) na aktywacji miesni piersiowych i timingu poszczegolnych grup
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4305 Napisanych postów 55946 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 709584
Tak widziałem gdzieś ten tekst . Piersiowe i chyba triceps też mocno się aktywował z tego co pamiętam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3726 Napisanych postów 44903 Wiek 139 dni Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 336454
A ja spotkałem sie z opinią, że w przypadku podchwytu trochę mocniej angażujemy dolne rejony najszczerszych (pewnie za sprawą ułożenia ramion) zaś w przypadku neutralu celujemy w środek. Oczywiście plecy pracują całe ale można przecież wpłynąc na procentowy angaż poszczególnych części, tym bardziej, że włókna na mięsniach grzbietu potrafią biec horyzotnalnie i wertykalnie, zatem manipulacja kątami jest niezbędna dla kompleksowego podejścia.

Sprawdziłem to również w praktyce, a to ważniejsze niż jakieś badania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Zawsze jakieś fragmenty będą pracować mocniej czasem słabiej, Ważne żeby od czasu do czasu rotować wersjami ćwiczeń.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Miesien najszerszy, skreca i przyczepia się na kości ramiennej

co pomaga naszej rece w ruchu rotacji wewnetrznej, co to oznacza:
-ustawiajac dlonie w nachwycie, juz zaczynamy angazowac najszerszy poprzez sam ruch pronacji
-ustawiajac dłonie w podchwycie, mocniej rozciagniemy najszersze w koncowej fazie ruchu, korzystajac z ich pelnego zakresu

wiec ronie to co piszesz moze miec jak najbardziej uzasadnienie, gdyz sama pronacje bedziemy czuc wlasnie bardziej w okolicy pachy, a przy ustawieniu pochwytem, calość miesnia zostaje rozwinieta i jego rozciagliwosc jest wtedy najwieksza. sam wychorzystuje ruch podchwytu jednorącz, jak zalezy mi na stretchingu calego grzbietu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrót do formy!

Fruzelina