SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265353

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
No tak,ale ten gość też ładnie dziwił i "pokładał" się na tym drążku...No i te niedoprostowane ręce.Zrobiłby na mnie większe wrażenie jakby zrobił 40 i prostował ręce.Ilość jednak zayebistaJa muszę kiedyś tych muscli spróbować tak dla odmiany.Może bym kilka zrobił...Tylko nie mam gdzie bo w domu rozbiłbym bańkę o sufit
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
no na mnie ten kozak 61 muscli up podziałał troche demotywująco, bo zdaje sobie sprawę że takiego poziomu nigdy nie osiągne:) "dziwił i pokładał się na tym drążku no i te niedoprostowane ręce..." Łukasz taki już urok muscle up, niezwykle ciężkie ćwiczenie, i naprawde zrobić nawet kilka bardzo czysto to nie lada mistrzostwo. Spróbuj a się przekonasz :)ale masz rację największa frajda zrobić mniej a bardzo ładnie stylowo, ale to niestety lata ćwiczeń.........
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Jestem ciekaw Waszego zdania jak myślicie,jak to jest z podciąganiem na drążku z obciążeniem,biorąc za przykład ludzi o różnym wzroście ale wadze odpowiedniej do wzrostu np. 185cm 85kg i 170cm 70kg i dalej podciągają się obaj z 20kg po 14x.Mi osobiście trudno ocenić w którym przypadku wynik jest lepszy gdyż nie mam fachowej wiedzy i mogę być nieobiektywny,i dalej czy jest sens tak porównywać?,może jednak wyrzucić te różnice w warunkach fizycznych na bok i pozostać tylko przy ilości?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Marek mi wydaje się że osoba niższa i lżejsza ma odrobinę łatwiej.A to dlatego że im jesteś lżejszy to mniej dżwigasz.Im jesteś niższy to masz krótsze ręce a co za tym idzie krótszy zakres ruchu.Biorę to tak na zdrowy chłopski rozumChociaż mogę się mylić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Łukasz ok,właśnie chodzi o to aby próbować rozważyć różne aspekty zgadza się lżejszy ma mniej do dźwigania a niższy krótszy ruch,ale zwrócę uwagę na coś innego-oczywiste słabsze warunki fizyczne tego mniejszego i procent dźwiganego ciężaru w stosunku do wagi ciała u lżejszego będzie wyższy a znowu u cięższego łączna liczba kg większa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
To też prawda.Lżejszy dżwiga procentowo więcej.Na korzyść wyższego może przemawiać też fakt dłuższych mięśni.Jak są dłuższe to mają większą masę i mogą być silniejsze,ale są oczywiście wtedy cięższe.Jest inne przyłożenie siły.Kurde ciężko ocenić kto ma większą przewagę.Każda sylwetka ma swoje plusy i minusy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sprawa moim zdaniem jest bardzo złożona. Wg mnie jedną z podstawowych kwestii jest długość rąk( co poniekąd wiąże się ze wzrostem), to znaczy, że z dwóch osób o identycznych parametrach ciała po za długością rąk -ta o krótszych będzie lepsza, ponieważ w każdym ruchu wykonuje mniejszą pracę, tj.ten sam ciężar przesuwao odpowiednio mniejszą drogę, w konsekwencji zużywa mniej energii, którą to może potem wykorzystać w kolejnych podciągnięciach.
Następna sprawa to waga ciała-zasadniczo to jest tak, że lżejszy przy podciąganiu ilościowym ma lżej(lżejsza oba dysponuje większą siłą względną)...ale nie do końca. Bo weźmy np. dwie osoby o wadze 70kg. Można ważyć 70 kg i być przy tym umięśnioną żyłąz briefem poniżej 10%, a można przy tej samej ogólnej wadze mieć poziom tkanki tłuszczowej na poziomie 30% i co wtedy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Trudny temat
A weź taki przykład gość z wagą 65kg podciągnie się raz z 65kg a drugi z wagą np.80kg zrobi to z ciężarem 66kg i który tu jest silniejszy?,ten co dźwiga swoją wagę czy ten co kilo więcej od niego i w ciężarze całkowitym więcej?
Z życia wyniki Pudziana i Łuki
Pudzian waga ok.140 ciężar do pasa 75kg łącznie 215kg
Łuka waga ok.88 ciężar do pasa 105kg łącznie 193kg
I jak tu rozstrzygnąć?-chyba jednak odłożyć warunki fizyczne na bok i patrzeć tylko na zawieszony ciężar?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Ciężka sprawa.Pudzian "ogólnie"... silniejszy bo dżwignął 215kg.Jan Łuka "ogólnie" trochę słabszy bo miał 193kg.Jednak wg.tabeli Wilksa -czyli tych przeliczników ciężaru do wagi wygrywa Łuka.Mój werdykt-remis!
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium