SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265376

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Jedroool - Jest to trudniejsze ćwiczenie ponieważ wykonujesz dłuższy ruch, ale to też warto trenować.

lukix - To było z nienacka robione , , bo tylko poszedłem się na drążek odprężyć. Myślę że stać mnie na więcej bo jak już wcześniej pisałem w zimie mam gorszą FORMĘ, a przy ostatnich róchach zawsze nogi polecą do gory.
Najdziwniejsze z tego wszystkiego jest to że przed tym filmem robiłem jeszcze małą rozgrzewkę i dla mnie było nowe odkrycie , bo zrobiłem tak;
20 x podciąglem się bez podbijania kolan i następnych 20x podciągłem się z podbijaniem kolan czyli 40x w jednym ciągu nie zchodząc z drążka (BIORĘ WZÓR Z MISTRZOSTW POLSKI) bo tak nie może być żebym ja był gorszy.
Trochę mi jeszcze nie wychodzi te podbijanie kolan, ale myślę że w niedlugim czasie dojdę do perfekci i nie dam się innym (cHodzi o MP).
Tak po dłurzszym zastanowieniu i na dłuższą metę to najbardziej obawiam się tylko ,,Matkusa'' bo jest naprawdę dobry bez podbijania kolan, a jeszcze jak wprowadzi podbijanie kolan to przez kilka następnych lat będzie MP. i takie jest moje zdanie.
Myślę że dla nas ludzi którzy podciągaja się orginalnie bez podbijania kolan dużą ilość, wprowadzenie podbijania kolan bylo by masakrycznym wyzwaniem i kończyło by się na pewno na 50 powtórzeniach, tylko trzeba to wyczuć jak to zrobić najlepiej, żeby oszukać ciało, żeby jak najmniej się ręce męczyły.
Teraz tak mnie to dogłębnie ruszyło że ja to muszę opanować i H.j.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Chłopy to jest wzór.


Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Konik506-zrobiłeś 20-bez podbijania i następnie bez schodzenia 20-z podbijaniem? No to masakra! To jakbyś zrobił pierwsze 20-z podbijaniem to byś pewnie doszedł do 50-powt?.Igor był na M.P i zrobił na drążku który nie sprężynował 40-kila powt,ale sędzia zaliczył mu chyba 38.Też podbijał,czyli drążek drążkowi też nie jest równy:)

Ja bym chciał żeby była taka technika jaką np. prezentuje tunafish62. Tu 40-powt. już jest wyczynem.






Z podbijaniem to te wyniki będą pewnie powyżej 60-powt.Aktualny MP mówił że ma rekord 69-powt.Myślę że też jest w stanie zrobić formę na 70 i więcej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Lukix - napisalem pod jego filmem Igorowi - dlaczego nie robił tym sposobem na MP podciągania co ma na filmiku . Po za tym na MP robil podchwytem , a na filmiku robił nachwytem.

Lukis ja Ci mowię my jak się orginalnie podciągamy dużą ilośc to mam będzie jeszcze łatwiej dojść do 50 pow.
Ja jak złapię wprawę do podbijania kolanek to zobaczysz na co mnie stać.

tunafisz - ma bardzo wzorową technikę.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Mariusz wygląda na to że zostawiłeś mnie daleko w polu masz udokumentowany 2 wynik w podchwycie no i kolejne pytanie czy te 40 nachwytem też uwieczniłeś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
drazekm
Mariusz wygląda na to że zostawiłeś mnie daleko w polu masz udokumentowany 2 wynik w podchwycie no i kolejne pytanie czy te 40 nachwytem też uwieczniłeś?

Mogłem od razu kręcić pierwszy film w podchwycie to bym miał na pewno 30 x bez podbijania kolanek.
Mareczku na razie tych filmów z podbijaniem kolan nie będę pokazywał dopóki nie złapię konkretnej wprawy, bo na razie jestem początkujący w podbijaniu kolanek ha, ha.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Wiesz na pewno nie były by gorsze jakością od moich więc nie odważyłbym się krytykować.
A tak poza tematem w końcu trafiłem na swego w dipsach,jeden strongman od nas z siłki zdecydował się je ćwiczyć i siłowo jesteśmy równi tylko szkoda że nie możemy zgrać się w treningach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
drazekm
Wiesz na pewno nie były by gorsze jakością od moich więc nie odważyłbym się krytykować.
A tak poza tematem w końcu trafiłem na swego w dipsach,jeden strongman od nas z siłki zdecydował się je ćwiczyć i siłowo jesteśmy równi tylko szkoda że nie możemy zgrać się w treningach.

Teraz masz coś natchnienie na dipsy. Z kolegą od dipsów na pewno będziesz miał jeszcze lepsze natchnienie na poprawę wyników. Namów jego na jakiś filmik.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Mariusz wiesz ja jestem i tak zadowolony że w końcu ktoś na równym poziomie w poręczach a czy będzie miał taką chęć aby kręcić z nich filmy to wątpię bo on raczej sprawdza się na zawodach w strongmen,ale na moje filmy na pewno możesz liczyć.
Jak zapewne zauważyłeś jest już podkategoria poręcze+20kg(ilość) na http://www.pobij-rekord.pl/  i już 9 grudnia wysłałem tam swój film,ale jak widzisz nic nie ma.Nie wiem czy się na mnie obrazili czy co bo kiedyś chciałem aby usunęli wszystkie moje filmy wiesz po jakich komentarzach ale się z tego wycofałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1217
lukix
Igor był na M.P i zrobił na drążku który nie sprężynował 40-kila powt,ale sędzia zaliczył mu chyba 38.Też podbijał,czyli drążek drążkowi też nie jest równy:)

Z podbijaniem to te wyniki będą pewnie powyżej 60-powt.Aktualny MP mówił że ma rekord 69-powt.Myślę że też jest w stanie zrobić formę na 70 i więcej.


No na twardym drążku to ciężej podbijać niż na takim sprężystym(który jeszcze dodatkowo pomaga)i nie dziwię się że nie zbliżył się do wyniku z filmiku.

Ja też uważam, że przy dobrej technice podbijania/bujania wyniki ponad 50 to norma. Sam trochę podbijałem, ale w futrynie na ugiętych nogach to całkiem co innego niż na wysokim drążku z dużą ilością przestrzeni.

Jest takie coś jak crossfit pull-ups AKA butterfly pull-ups... w domu mogę o tym zapomnieć ale Ty Konik i inni co mają miejsce mogą próbować... wygląda to śmiesznie ale jest efektywne

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium