SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265366

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
No Tadek jest troszkę starszy,wiesz ja jestem ciężki do przekonania :)
Co do filmików też zdarzają mi się takie nie do pokazania,przeważnie zbyt ciemne i nie widać czy wszystko ok.
Jeszcze co do Twoich problemów na poręczach próbuj a znajdziesz sposób na nie,u mnie jak pisałem sposobem na sztywność jest wl a np. do drążka muszę dobrze rozgrzać barki i robię krążenia,wymachy itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 161 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2689
lukix
Jedroool- Nie wiem do czego Ci to bujanie jest potrzebne.Ja bym radził Ci jeszcze na tym etapie wzmacniać się i ćwiczyć dobrze technicznie.Jak dojdziesz sobie do powiedzmy 15-17-powt. dobrą techniką to możesz sobie zacząć lekko kombinować z podbijaniem kolan.Musisz to robić po swojemu,tak jak Ci najwygodniej.Ma to być Twoja naturalna technika.Uważam że naśladowanie kogoś na siłę nic Ci nie da,ale ja się ogólnie mało na tym znam...


Teraz mój rekord to 11 powt nachwyt szeroki,naotmiast podchwyt to 6 powt(ale nigdy tym chwytem sie nie podciągałem).
Mam w Czerwcu egzamin na studia gdzie jest właśnie test z drążka(uchwyt dowolny,dozwolone bujanie tułowiem i nogami).

Mam jeszcze do Was kilka pytań koledzy:
1.Jaki uchwyt daje większe możliwości podchwyt czy nachwyt?Tzn jakim się lepiej podciągać by wyrobić większą ilość powtórzeń na tym egzaminie?
2.Macie jakieś fajne plany nastawione na poprawe wyniku na drążku?Oczywiście inne partie ciała chciałbym też trenować(mówie tu o nogach,klatce,barkach,brzuchu itd)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Jedroool-moim skromnym zdaniem to będzie tak:

Ad.1-Nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie,ale uznaje się że podchwyt jest techniką w której początkujący czuje się lepiej i robi lepsze wyniki.Nachwyt jest raczej zarezerwowany dla bardziej zaawansowanych.U Ciebie jest odwrotnie pewnie z powodu zaniedbania podchwytu.Jeśli jednak jesteś prawie dwukrotnie lepszy w nachwycie to ja radziłbym Ci się na nim raczej skupić.Jednak podchwyt też musisz dodać w swoim planie.
Ad.2-Na tym forum jest sporo informacji na temat treningu podciągania.Trzeba użyć wyszukiwarki i trochę poczytać...Ja polecam ci blog Konika506 i temat Queblo.Musisz to sobie jakoś wpleść w trening całego ciała.

https://www.sfd.pl/Co_zrobić_żeby_się_wiecej_podciągać_na_drążku_-t524243.html

http://cwiczenianadrazku.bloog.pl/?ticaid=6c867 



Zmieniony przez - lukix w dniu 2011-12-21 21:36:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Z okazji zbliżających się świąt,składam wszystkim "drążkowcom" najlepsze życzenia.-mają być skuteczne treningi i kolejne rekordy

Ja robię dziś ostatni trening i mam tydzień przerwy.Od nowego roku lecę innym planem.Myślę że ta przerwa,dużo jedzonka i trochę gorzałki dobrze wpłynie na moją regenerację


A jak u Was treningi w tym okresie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 161 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2689
Również tydzień off z treningami, jedzenie bedzie zluzowane aczkolwiek bede uwazal bo jestem swiezo po redukcji 9 kg:)no i sylwester bedzie napewno z % bo nie pamietam kiedy ostatnio piłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Mikołaj fajnie dzwoni dzwoneczkami...,ale już chyba był po paru głębszych..

Ciekawe ile te dzwonki ważą i ile by się z nimi podciągnął?

Zmieniony przez - lukix w dniu 2011-12-22 13:50:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
a ja tam robie przerwe od drażka:) postanowinie noworoczne żeby powrócić do formy to od 1 stycznia bedzie dopiero:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1217
Ja też życzę wszystkim wesołych świąt i wysokeij formy

Jako że święta idą to postanowiłem pobawić się w grudniowy challenge na Bar-barians forum "The Christmas Tree" czyli drabinka a raczej choinka
Jak to w drabince chodzi o to by zrobić 1powótrzenie potem 2,3itd.
Jest Normal Mode - przerwy między seriami max60sekund i Hard Mode przerwy max30 sekund. Jest jeszcze Bar-baric Mode z Muscle-upsami...

To mój Hard Mode




Chyba też muszę zrobić przerwę jakąś chociaż 3-4dni bo ostatnio przesadziłem[zrobiłem 3 drabinki +jeszcze kilka serii] i na 2dzień jak się można było domyślić miałem gorsze wyniki z obciążeniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Jarek zrobiłeś 113x w 7min i 40 s,bardzo ładnie może pokusisz się o pobicie rekordu Janka Wyducha w pnd w czasie jednej godziny? On zrobił 881 http://www.pspnd.pl/html/galeria.html 
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium