SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265310

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
lukix
Fajnie jakby byli Polacy o takich umiejętnościach.Może się takiego doczekamy :)

Dokładnie o to mi chodziło,ba na siłce tylko słyszę Hanibal a jeszcze nikt nie powiedział konik,matkus czy Jarek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
mam ochotę zaprezentować, wysoki poziom podciągania z obciążeniem, ale ja już ponad 3,5 miesiąca z żadnym konkretnym obciążeniem się nie podciągałem. W ogóle dochodzę do formy dopiero, zanim nagrałbym filmiki podciągnaia z maksymalnym obciążeniem musiałby co najmniej 2 treningi pod tym kątem z regeneracją kiludniową zrobić. Sam jestem ciekawy jak to wyjdzie. Podciąganie z obciążeniem to jest prawdziwa klasyka, żadne tam inne, w tym kierunku powinny iść Mistrzostwa Polski w podciąganiu na drążku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Mateusz na wszystko przyjdzie czas,były fajne próby na wątku ale Ty je "przespałeś" bo jakiś czas tu nie pisałeś a teraz przygotuj się do zawodów i jak już będzie po nich to się przygotujesz z ciężarami i coś nakręcisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
no nie wiem co się działo, nie interesowało mnie forum za bardzo bo rzuciłem drążek na spory czas xD napewno przed zawodami jeszcze nagram wam moje próby podciągania z obciążeniem maksymalnym

Zmieniony przez - matkus1 w dniu 2012-03-30 23:06:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Panowie Rewolucja!! Będzie podciąganie siłowe! :) :)

Oto regulamin z krótkim wstępem autora.

Podciąganie rekreacyjne , to bardzo prosta sprawa – liczy się tylko to ,aby głowa była gdzieś w okolicach drążka, bujanie kołysanie , huśtanie itp. to techniki dozwolone.
Tam gdzie zawodnicy walczą w profesjonalnych zawodach o takiej wolnej amerykance nie może być mowy. Członek honorowy Stowarzyszenia Sportowego Strongman.pl Aleksander Możarow opracował regulamin, który będzie obowiązywał na oficjalnych zawodach Pull-Up.





Wprowadzając ten regulamin chcemy kilka rzeczy wyeliminować, a które niestety przytrafiały się na poprzednich zawodach.
Generalnie,nie może być chaosu podczas wykonywania boju , czyli szarpania, bujania , króciutkich ruchów przy bardzo szerokim uchwycie, wybijania z nóg, zamiany uchwytu w trakcie podciągania itp. Żeby była jasność, nasze działania nie mają na celu skomplikowania tej dyscypliny, ale jej maksymalne uproszczenie.
Może rekordy polecą w dól ( ale przecież nie to jest najważniejsze) wygra i tak najlepszy.
Sędzia musi widzieć wyraźne zaakcentowanie przez zawodnika etapów – czyli góra i dół. Nie jest możliwe uczciwe sędziowanie gdy sami zawodnicy decydują o zaliczaniu bojów. Ten sposób wykonywania podciągania będzie również bardziej czytelny dla widzów. Książkowo podciąganie na drążku wykonuje ( na filmie poniżej) nasz kolega z Rosji.
Sędzią głównym na zawodach w Pabianicach będzie bardzo doświadczony zawodnik i trener Robert Nemś.
Jest jeszcze bardzo dużo czasu do najbliższych zawodów, więc skorygujcie swoje techniki podciągania.
Zawodnicy począwszy od zawodów w Pabianicach walczyć będą również o punkty w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Polski ( finał PP pod koniec roku).

Regulamin
1. Przyjecie pozycji startowej : Ręce wyprostowane , ciało nieruchome.
2. Uchwyt : Szerokość rozstawu dłoni nie więcej niż 80 cm (oznaczenia na drążku)
3. Przed rozpoczęciem boju zawodnik podaje sędziemu czy zawodnik powtórzenia wykonywać będzie nachwytem, czy podchwytem.
4. W trakcie boju zabroniona jest zamiana uchwytu.
5. Po komendzie "start"zawodnik rozpoczyna bój
6. Podciągnąć należy się tak .aby podbródek znalazł się na drążku, następnie zawodnik opuszcza się w dół do pozycji początkowej ręce powinny być wyprostowane. Dopuszczalny tylko pionowy ruch w trakcie wykonywania boju
7. Sędzia sygnalizować będzie zawodnikowi zaliczony bój
8. Krótki odpoczynek możliwy w pozycji, kiedy zawodnik znajduje sie na dole z wyprostowanymi rękoma (maksymalnie 10 sek).
9. Zabrania się dotykania nogami słupków , podłogi i drążka.
10. Zabrania się używania pasków, taśm i innych przedmiotów ułatwiających wykonanie ćwiczenia. Zezwala się na użycie magnezji
11.Zawodnicy startują w koszulkach przygotowanych przez organizatora
12.Zabrania się bujania, wybijania z nóg, kołysania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Ten uchwyt do 80 cm. to będzie zabójczy,bo to praktycznie szerokość futryny.Nie lubię się tak podciągać,bo wtedy większą pracę przejmują przedramiona.Będzie się trzeba jednak przyzwyczajać. Fajne będą te punkty Pucharu Polski,ale żeby się liczyć,to trzeba będzie jeżdzić na wszystkie zawody i być na nich wysoko :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
- no to pozamiatane :) "Sędzią głównym na zawodach w Pabianicach będzie bardzo doświadczony zawodnik i trener Robert Nemś". Mi po jednych zawodach powiedział że połowy powtórzeń by mi nie zaliczył jakby sędziowiał i ogólnie powiedział, że bardzo brzydko się podciągam, to będzie bardzo surowo ocenianie podciąganie. . .

- uchwyt nie za szeroki, ale jak węższy uchwyt jest to większa szybkość podciągania i pewniejszy chwyt, prawie na jedno wychodzi.

- nic nie rozumiem z tego regulaminu, ja miałem powiedizane niedawno że jest jedna zasada tylko: góra-dół, widocznie mają 100 odmian na minutę :), ja jednak skoro zaczełęm podciągania bujane to dokończe dzieła i naucze się tej formy, bo kto wie czy im się znowu nie odmieni. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Mateusz-a mi się to podoba.Trzeba będzie robić dokładnie i czekać na zliczenie sędziego po każdym powtórzeniu. Myślę że jak już powstał regulamin,to im się już nie odmieni.Chyba nie będą z siebie robić już pośmiewiska...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
"Zawodnicy począwszy od zawodów w Pabianicach walczyć będą również o punkty w Klasyfikacji Generalnej Pucharu Polski ( finał PP pod koniec roku)." i to jest najlepszy podpunkt, Klasyfikacje Generalne oznaczają, że nie są to już zwykłe konkursy podciągania, ale sport.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Dokładnie,ale trzeba będzie jeżdzić na wszystkie zawody a to jest czasochłonne i bardzo kosztowne.Nie wiem czy nagrody nie są jeszcze zbyt kiepskie żeby to się opłaciło najlepszym.Wątpie żeby ktoś kto ma daleko pojechał na zawody w środę do Ustronia i w niedzielę do Międzyzdrojów.Chyba że z noclegiem.Choć jednak ta cała czołówka z ostatnich zawodów ,to byli zawodnicy z okolicy...
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium