SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265361

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
każdy ma jakiś sposób na doczepienie cięzaru Marek może troche za często ćwiczysz podciąganie z obciążeiem i stąd stawy i ścięgna nie dzialają tak jak powinny, może wiek, są specjalne preparaty jakiś kolagen, glukozamina, galaretki i inne badziewia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Zapomniałem tego napisać bo dla mnie to oczywiste-wiadomo pas musi być "Harnasiowy" znaczy się bardzo szeroki a wąski tylko z przodu przy sprzączce do zapinania i tu wieszasz ciężar.
Jeszcze co do wysokości i miejsca ciężaru zawieszonego ma to minimalny wpływ ale jednak trochę ma,taki sposób jak Mateusza jest bardzo trudny bo w ogóle eliminuje pomoc nogami gdyż zwyczajnie nie da rady ich zgiąć ani nimi ruszyć
Jeżeli chodzi o ciężar na pasie są trzy niuanse gdzie bardziej ułatwia lub utrudnia podciąganie dla mnie dobrą opcją są duże talerze jak mam je na płasko na kolanach to przy podciąganiu unoszę je ciągnąc kolanami i brzuchem do góry czego nie ma gdy mam ciężar swobodnie zwisający między nogami i nawet jak wtedy uniosę kolana mam wrażenie że jakoś mi ciężej.3-cia opcja ciężar zawieszony z tyłu chyba najtrudniejsza bo jeszcze gorzej niż między nogami gdyż tu najciężej pomóc sobie nogami i brzuchem bo ciągnie w dół i do tyłu.
Inną opcją jest ciężar w plecaku z przodu lub z tyłu ale tu nie wypowiem się bo nie stosowałem.Łukasz nie dyskutuję na temat Twoich wywodów z fizyką i przełożeniami bo tak jak Mateusz myślę że nie ma większej różnicy i nawet On ma trudniej bo nie może pomóc sobie nogami.
Mateusz co do stawów i ścięgien trudno Ci to na razie zrozumieć ale może się przekonasz za jakieś 20 parę lat
Plecy i podciąganie z obciążeniem trenuję tylko raz w tygodniu ale przyznam że na inne grupy też się nie oszczędzam szczególnie triceps gdzie lubię też założyć konkretne ciężary po których często czuję ból w łokciach mimo dobrej rozgrzewki po prostu nie mam umiaru w ciężarach.
Mateusz jeszcze jedno jak pas Ci uciska na nerki to znaczy że masz za wysoko założony,opuść go niżej na biodra i zapinaj tak aby miał lekki luz nie na "pasówkę"
Jeszcze jedno co do Twoich planów z nagraniem podciągania z 87kg zrób to tak jak my na pobij-rekord aby to było wiarygodne dla wszystkich i nie koniecznie musi być to aż 87 ale żeby było widać wagę ciężaru albo pokazane jak to ważysz na wadze w jednym ciągu z próbą bez niedomówień bo wiesz np. ten film co pochwaliłeś ostatnio mnie nie przekonuje równie dobrze kolega mógł napisać każdą liczbę




Zmieniony przez - drazekm w dniu 2011-09-03 13:42:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Co do Twoich bólów stawów to muszę napisać o Janku Łuce....0dnośnie podciągania z obciążeniem na prostych nogach to rzeczywiście jest to utrudnienie.Jest to ciężkie ćwiczenie mimo lekkiego ułatwienia spowodowanego znacznym obniżeniem środka ciężkości.Czyli wychodzi na remis,bo jest z jednej strony trudniej a z drugiej troszkę łatwiejJednak wynik 77kg-zayebisty!Co do tego filmiku to gość mocny jest!- 7-powt. z 50kg-szacunek!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
Dzięki Marek za wyczerpujące instrukcje:
1. pas miałem zły z tego wynika,
2. za wysoko wieszałem.
Tak przy dużym ciężarze można było by sobie pomóc szarpnięciem, ale to troche ryzyko, żeby co komu nie strzelilo od takiego bujnięcia z ciężarem. Wiem że gościo może tam nie ma dokłądnie 50 kg ale widać że ma sporo na moje oko minimum 40 kg. Tak oczywiście jak będe nagrywał filmik to zważe wszzystko i dokładnie nagram. Czy 77 kg to wynik za***isty, dla mnie jest to mało dlatego nie nagrywam. Jestem pewny, że będzie 87 kg jak nie będzie kontuzji. Już najszersze grzbietu rosną :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Tylko żeby Ci się nie rozrosły za bardzoMatkus wystartuje w przyszłym roku z wagą ciała 90kg...Też wątpiłem że gość na filmiku ma 50kg,ale zrobiłem pause i policzyłem te krążkiWyszło że jednak nie oszukał i ma 10-krążków a wyglądają one na 5kg.Czyli się zgadza.Szkoda...,ale może nie będzie Go w Międzyzdrojach za rok..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
rozrastają się bardzo, zabawa się zaczyna, do Pana Jana mi daleko, ale on juz młodszy nie będzie :D:D:D:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Mateusz każdy na swoim koncie na youtube może umieszczać filmy jakie chce i nie koniecznie musi dokumentować wagę ciężaru i nawet jeżeli tam ma te 50kg to jest wiadome tylko dla niego,ale wiesz ja już się przyzwyczaiłem z pobij rekord że udowadniamy sobie i dokumentujemy dokładnie każdy film i wydaje mi się że jest to uczciwsze dla oglądających nie wymagam super dokładnych filmów jak np. tu



ale takie jak moje już mnie zadowolą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
oczywiście że będe musiał udukumentować, Ty byś mi uwierzył, ale np. jak jakieś dary neostrady co nie podciągną się ani razu normalnie pisali by, że tam jest powiedzmy tylko 20 kg a mialbym kilka razy więcej np. I takich sytuacji chce uniknąć. Sam też nie lubie jak ktoś zawyża swoje wyniki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Mateusz wiadomo jedno podciągnięcie na jednej ręce równa się podciągnięciu na dwóch z zawieszonym ciężarem równym swojej wadze ciała,a jak podciągasz się jednorącz kilka razy to nie mam żadnych wątpliwości co do Twoich słów ale mimo to zawsze lepiej jest ja widać te wszystkie szczegóły
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
troszkę łatwiej podciągnąc się na jednej ręce niż podciągnąc na dwóch z zawieszonym ciężarem równym swojej wagi ciała, siła pojedynczych rąk jest większa niż obu naraz
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium