SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265260

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
zaczełem z linką, masakra jak dla mnie, bardzo bardzo bardzo niewygodnie przy 40 kg, to co by bylo przy większym obciążeniu????? Marek jak Ty to wytrzymujesz ?
Po 2 serii zrezygnowałem z linki i pasa i kładłem cięząr na stopy na sztandze łamanej:
1 seria 20 kg - 2 pow
2 seria 40 kg - 2 pow
3 seria 47 kg - 2 pow
4 seria 67 kg - 2 pow
5 seria 77 kg - 1 pow
6 seria 87 kg - próba spalona
7 seria 77 kg - próba spalona
8 seria 67 kg - 2 pow
9 seia 67 kg - 1 pow
10 seria 67 kg - 1 pow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Dlaczego tak niewygodnie?Pas Cię obciska?No i środek ciężkości się zmienił,bo ciężar jest wyżej. Im ciężar wyżej tym jest ciężej.Jakby się miał podciągać z takim obciążeniem na plecach to już całkowicie masakra.Podciągałeś się w takim szerokim uchwycie jak zwykle czy węziej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
pas obciska. dlaczego im cięzar wyzej to ciężej, wydaje mi sie że tak samo. (tyle samo kg) no jakby przeszkadzalo w ruchu mięsni to cięzęj moglo by być, ale nic takiego nie ma, chyba że ciężar byłby na plecach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
szeroki nachwyt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Mateusz co do sposobu założenia ciężaru,owszem w wojsku też trzymałem na stopach sztangę ale do do dipsów na poręczach i brałem tak max 65kg na 1 ruch,ale na drążku nigdy mi to nie wpadło do głowy aby w ten sposób się dociążać zawsze używałem pasa.Obejrzyj dokładnie moje filmy,mam dwa sposoby zakładania ciężaru z użyciem pasa:
1.Na pas zakładam hak wygięty w S i na niego zawieszam odpowiednie hantle największy u mnie na siłce waży 42kg,można też dwa haki i wtedy możesz zawiesić sztangę kratownicę jak hak jest odpowiednio wyprofilowany(rozwarty)to da radę też zakładać krążki.
2.Linka to niezbyt dobry pomysł ja używam łańcucha zawieszonego na pas i też na dwa sposoby;
2a.krążki owinięte łańcuchem na pasie hak i zaczepiam hakiem ten łańcuch lub
2b.od razu łańcuch przewieszony przez pas i przedziany przez otwory w krążkach i spięty małym haczykiem przez oczka.
Ale pewnie niepotrzebnie to piszę bo chyba chodzi o to że wpija Ci się w biodra,mi to akurat nie przeszkadza przyzwyczaiłem się i zresztą nie zawsze tak jest zależy jak się ułoży.
Co do Twoich ciężarów to są za...iste,chciałbym to zobaczyć na żywo.Że też jeszcze wytrzymują Ci stawy i ścięgna?,u mnie już z tym problem no ale to już chyba wiek?,tylko nie pisz mi o Janie Łuce bo to zupełnie inna bajka

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2011-09-02 18:46:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
podciąganie z obciążeniem nie sprawia mi żadnego wysiłku jak również nie czuje absolutnie żadnego obciążenia na stawy i ścięgna. Nagram 87 kg jak podnosze za jakiś czas(przypuszczalnie miesiac, może wcześniej). Raczej mi się w nerki wbijało, bąłem się o swoje zdrowie:) następnym razem jakbym próbował to poduszke grubą na biodra podłoże.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Fajny by był filmik z tą poduszką Też jestem ciekaw jak to będzie wyglądało.Co do tego że ciężej jak ciężar wyżej to tak jest bo jest krótsze przyłożenie siły.To tak jak odkręcasz koło w samochodzie kluczem i nie możesz odkręcić -wtedy używasz przedłużki.Tak jest z ciężarem jak masz go nisko na stopach.Tworzysz wtedy dłuższe ramie.Jak ciężar masz wyżej to odległość tego ciężaru i ramion jest krótsza i tworzy krótsze ramię.To jest fizyka.Te różnice pewnie nie będą w Twoim przypadku znaczące.Myślę że jak zaczepisz powiedzmy 40-kg do nóg i następnego dnia do pasa to w pierwszym przypadku zrobisz 1-2powt.więcej.Zrób sobie sam eksperyment
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
nigdy koła nie zmieniałem:) nie mam pojęcia o takich prawach fizyki. Minimalne róznice na 100 % będą, ale myśle, że wynikały by jedynie z dyskomfortu obcierania pasa o biodra co by my nie pozwalalo się skoncentrować, może gorszy obieg krwi jak coś uciska, albo lekkie wygięcie bioder do przodu co też powoduje dyskomfort.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Tak jak mówił Marek do dyskomfortu się przyzwyczaisz.Ja robię tą swoją serię z karnisterkiem na zwykłym cienkim pasku od spodni...to jest dopiero wpijanie i dyskomfort.Jednak w poniedziałek kupuje sobie szeroki pas treningowy,bo kilku serii to już na cienkim nie wytrzymam
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium