SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265302

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
lukixs - No fajne zawody.
Myślę że tunafish by zaliczyl, bo mogą być chyba ponad 1 sekundę , ale chyba też nie za długo. Ogólnie mi się podobało.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Moim zdaniem przerwy nie powinny być dłuższe niż na wypowiedzenie słów jedna sekunda,wczoraj próbowałem ale bez filmowania i zrobiłem 21x.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Marek-ale te dłuższe przerwy moim zdaniem nie pomagają a wręcz przeciwnie.Ja uważam że nie powinny być zaliczane próby na zgiętych kolanach,bo tak jest trochę łatwiej.Dziwię się że Tunafish je zalicza jak na filmiku pokazowym robi na prostych.

Też mi się te zawody podobają.Ciekawe połączenie konkurencji:)Co do tego podciągania to myślę że na drążku o normalnej(większej) średnicy i sztywniejszej konstrukcji te ilości by spadły o kilka ładnych powt.Jednak wytrzymałość siłowa tych gości jest super.Teraz to już głowy nie dam co do tych najlepszych wyników w konkursie Fitstream.Jednak te 30-32powt. to może być mało... :)

Zmieniony przez - lukix w dniu 2012-01-14 17:34:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Maże się mylę ale przy tak długich odpoczynkach potrzebny jest tylko dobry uścisk czyli wytrenowane w tym przedramiona a nie wytrzymałość,przy tak długich przerwach nie zbiera się kwas mlekowy w mięśniach i ich nie blokuje dlatego robią tak długo a gdyby machnęli z 20x np. w 40 sekund to mięśnie by się im spompowały kwas wytworzył,zablokował i kaput wiele więcej nie zrobiliby.
Łukasz podejrzewam że Ty miałbyś dobry wynik bo z tego co pamiętam przy podciąganiu z 6kg miałeś podobne tempo i machnąłeś 23x.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
No nie jednak szybciej robiłeś ,ale bez ciężaru z tym gadaniem "jedna sekunda" pewnie miałbyś podobną ilość co ja i Mariusz



Zmieniony przez - drazekm w dniu 2012-01-14 18:05:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Marek-moim zdaniem ta wolna technika jest dostosowana do tego cienkiego i elastycznego drążka.Wiadomo że na węższym łatwiej utrzymać długi chwyt,bo na szerszym byłoby sporo gorzej a uścisk by szybciej puścił.

Co do mojego wyniku to nie wiem jaki bym zrobił.Choć podciągam się ostatnio jak Tunafish na filmie pokazowym,to jednak nie robię maksów.Z 6kg. to jednak nogi były zgięte i przy końcu trochę szły wysoko do góry:)Myślę że coś koło 20-powt. bym się zakręcił.Może jutro zrobię próbę,bo mnie coś korci:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Ja robiłem tak-mówiłem jedna sekunda a kolega głośno mi liczył podciągnięcia,musiałem wiedzieć ile żeby lepiej się zmobilizować bo tak samemu jak się mówi to liczenie może się pokręcić :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
No liczenie samemu może się pokręcić.Ja jeszcze sobie odliczam dokładnie przerwy między seriami i już kilka ładnych razy się zamotałem:)

Co do tych zawodów Fitstream to ciekawi mnie jakie będą najlepsze wyniki.Cała czołówka się jeszcze czai i buduje formę.Te najlepsze próby będą się pewnie pojawiać dopiero na tydzień przed końcem.Ciekawe jak wypadnie sam Tunafish-pewnie 30-powt.będzie. Mateusz też by na pewno machnął 30-powt.Tylko coś chyba pisał ostatnio że ma problem z łokciami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1217
drazekm
Maże się mylę ale przy tak długich odpoczynkach potrzebny jest tylko dobry uścisk czyli wytrenowane w tym przedramiona a nie wytrzymałość,przy tak długich przerwach nie zbiera się kwas mlekowy w mięśniach i ich nie blokuje dlatego robią tak długo a gdyby machnęli z 20x np. w 40 sekund to mięśnie by się im spompowały kwas wytworzył,zablokował i kaput wiele więcej nie zrobiliby.
Łukasz podejrzewam że Ty miałbyś dobry wynik bo z tego co pamiętam przy podciąganiu z 6kg miałeś podobne tempo i machnąłeś 23x.


Jak to w wiszeniu 8minut na drążku nie potrzebna jest wytrzymałość??
Wytrzymałość mięśni przedramion i barków jest tu kluczowa.
Na samym dobrym uścisku to nie wiem czy 8 minut by wisiał...on ma uściśk piekielnie mocny albo wcale mu się przedramiona nie męczą.

Luxix ma rację: dłuższe przerwy wcale nie pomagają...
Mniejsza o podciąganie [bo 65 to konretna liczba i nikt z nas taką techniką jak ten dziadek nie zrobi] ale czy ktoś z was próbował kiedys wisieć tylko na drążku bez podciągania? Kto z was na normalnym zwisie wytrzyma 3minuty bez puszczania rąk na odpoczynek?

Ja myślałem że moje przedramiona są dość wytrnowane i mocne, ale sprawdzałem i po około 2 minutach tak przedramiona i barki palą, że nie sposoób nie puścić drążka...no chyba że bym wisiał nad przepaśćią do może do 3 minut bym dociągnął żeby jeszcze trochę pożyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Jarek dokładnie jak pisałem,wytrzymałe przedramiona a z barkami to macie chyba podobnie jak ja gdzie mi się meczą nawet przy goleniu lub wieszaniu zasłon lub firan dlatego ja za wieszanie się nie biorę żona to robi i jej się barki nie męczą pewnie dlatego że nie ćwiczy.
Ja po tych 21 razach miałem tak z pompowane przedramiona że lepiej mi się opierało przedramionami na poręczach do unoszenia nóg :)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium