SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265350

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
To jednak skupiasz się na podciąganiu z obciążeniem? W Międzyzdrojach też miał być konkurs z obciążeniem,ale ostatecznie z niego zrezygnowano.Wydaje mi się jednak że jest to jeszcze bardziej niszowa konkurencja od podciągania na ilość i minie jeszcze trochę czasu aż zrobią z tego zawody rangi MP.Ja myślę że mam ogólnie lepsze predyspozycje do siłowego podciągania,ale trochę szkoda mi stawów,przyczepów i ścięgien.Pozostanę jednak przy podciąganiu wytrzymałościowym a obciążenie to tak tylko jako inny bodziec dla mięśni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
To znaczy tak,strasznie mnie wkurza robienie dużej ilości ruchów w seriach i lekkość ciała,lubię trenować dużymi ciężarami maksymalnie do 14 ruchów.Wiem że duże ciężary obciążają stawy ale nie robię więcej niż 3 serie podciągania z ciężarem plus inne ćwiczenia na plecy.W Międzyzdrojach nic nie wyszło z takiego podciągania ale to dla mnie nie ma znaczenia bo i tak nie jeżdżę na zawody :)
Co do kontuzji to źle na mnie wpływa podchwyt z obciążeniem a w nachwycie jest ok.


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2011-08-06 21:08:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Mnie też dziwi jak Jan Łuka może bić te rekordy w takim wąskim podchwycie.Mi by chyba pękły bicepsy...No ta lekkość ciała jest na początku lekko denerwująca,ale po 20-powt już trochę mniejTo jakim systemem ogólnie trenujesz?Ile razy w tygodniu?Ile mniej więcej serii na tydzień?Ja zastanawiam się nad tym żeby ćwiczyć mniej...Rozmawiałem po zawodach z aktualnym MP i On powiedział że trenuje na drążku tylko raz w tygodniu i to mu wystarcza.Lekko mnie zatkało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
U mnie w podchwycie bicepsów nie odczuwam bo praktycznie angażują się dopiero na górze dół ciągnę najszerszym,ale strasznie obrywają moje stawy łokciowe i ścięgna w przedramionach.
Obecnie trenuję splitem każdy mięsień raz w tygodniu i wygląda to różnie bo pracuję na zmiany ale mniej więcej tak;
1.nogi,brzuch
2.przerwa
3.klatka,triceps.barki
4.przerwa
5.plecy,biceps
no to wychodzi trzy razy w tygodniu czasem zrobię 4x i triceps osobno,serii nie liczę a tylko nie robię więcej niż 3 na drążku z ciężarem plus dwa inne ćwiczenia przeważnie wyciąg górny z przodu progresją i górny wyciąg ściąganie prostych rąk do ud.Wiesz co innego jak trenujesz sam drążek tu nie mam pojęcia jak to rozłożyć.

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2011-08-06 21:34:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Tak sobie dobrze z tym poradziłeś.Jak podciągasz się z obciążeniem,to robisz pełne wyprosty w łokciu? To jest chyba najbardziej szkodliwe w tym ćwiczeniu.Jednak jak się to robi wolno i w pełnej kontroli to już chyba łokcie tak nie siadają.Słyszałem że można stosować jakieś maści rozgrzewające,ale to już chyba ma sens tylko przy ekstremalnych obciążeniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Obowiązkowo zawsze prostuję ręce w łokciach i do filmów i na treningu,nie interesują mnie teorie że to szkodliwe mam inne zdanie i nie chcę nabrać złych nawyków.Łukasz przecież na zawodach też jest wymagane prostowanie rąk w łokciach!Gdybym robił to wolno to musiałbym założyć znacznie mniejszy ciężar i siły raczej tym bym nie ćwiczył a raczej musiałbym zacząć stosować dietkę na masę a nie o to mi chodzi.Nigdy nie stosowałem,nie stosuję i nie będę takich maści,wyznaję zasadę że samo wyjdzie ale oczywiście jeżeli trafia mi się kontuzja to lżej ćwiczę lub robię sobie tygodniową przerwę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Łukasz a ten kolega był w Ustroniu lub Międzyzdrojach?


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Był poznaje Go.Jeśli się nie mylę...,ale raczej na 100%.Był za podium.Miał około 40-powt.Ten drążek na filmie ma mniejszą średnicę i trochę się wyginał oddając jednocześnie energię.Pewnie dlatego zrobił na nim aż 60-powt.Taka właśnie technika była u czołówki.Wygląda to trochę lepiej jak na tamtym filmiku co gość zrobił 69-powt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
I dlatego nie jestem przekonany co do tych dozwolonych technik typu "wybicia z nóg",trudno to ocenić jaki ruch jest prawidłowy a jaki nie.I w końcu czym ma być podciąganie pokazem siły czy sprawności?,bo już jestem wstanie sobie wyobrazić że trafi się kiedyś jakiś akrobata czy parkourowiec i wszystkich rozniesie :)
http://www.youtube.com/user/damienwalters

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2011-08-07 21:30:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Tak to obecnie wygląda na zawodach.Teraz podciąganie to jest chyba połączenie siły i umiejętności technicznych.Może jakby wprowadzono np.proste nogi w kolanach i zero ruchów nimi to byłoby czytelniej i sprawiedliwiej.To nic że ilość powtórzeń spadłaby o 1/3.Też myślę że może się pojawić jakiś kozak typu:wyczynowy gimnastyk sportowy lub wspinacz skałkowy który sieknie 80-100powt.Jak na razie takich nie ma.To może i lepiej...Po co ma nas taki jeden z drugim dołować
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium