SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU JAKO SPORT

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265388

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1217
lukix
Jarek a Ty tak ostro ćwiczysz,bo masz chyba jakoś w styczniu lub lutym te zawody w podciąganiu,pompkach i wyciskaniu? Czy się mylę?:)


Zawody zawodami ćwiczę bo lubię Jak bedą zawody i forma to się pojawię chyba bo mam blisko [ok 50km]. Może ktoś z Was też przybędzie... termin pierwszych chyba ostatni weekend stycznia[tak jak ferie w śląskim się zaczynają].

Co do odcisków to przeważnie ćwiczę bez rękawiczek i też wycinam twardą skórę, a dziś ćwiczyłem w rękawiczkach to mi od razu skóra zeszła i piecze Chociaż bez rękawiczek pewnie byłoby to samo bo dość ostro dziś pojechałem...

Jako że ostatni trening przed świętami to chciałem zrobić z większym obciążeniem... założyłem ponad 40kg i jakoś tak cięzko mi się robiło że rzuciłem to w ch..lerę. Pewnie mięśie jeszcze nie odpoczęłu po ostatnich treningach, nieważne.

Zmieniłem koncepcję i zrobiłem 10serii[na zmianę nachwyt podchwyt]po 10powtórzeń z 10kg obciążenia w plecaku w niecałe 10minut (duzo dziesiątek)

Marek mi coś napisał o rekordzie to pomyślałem że spróbuję chociaż trochę się sprawdzić. Jako że już miałem 100podciągnięć w 10minut to nie nastawiałem się na długi trening, ale w miarę upływu czasu wyszły mi 43serie[na zmianę nachwyt podchwyt] po 10powtórzeń czyli 430 w 30minut. Przerwy max 30sekund. Myślę że do 800bym dał radę ale nie chciałem szaleć, zobaczymy jutro czy będą zakwasy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
jarek2806

Zawody zawodami ćwiczę bo lubię Jak bedą zawody i forma to się pojawię chyba bo mam blisko [ok 50km]. Może ktoś z Was też przybędzie... termin pierwszych chyba ostatni weekend stycznia[tak jak ferie w śląskim się zaczynają].



rozważałem przyjazd tam do was na zawody, niestety jestem całkowicie bez formy, więc napewno nic z tego. :)

Zmieniony przez - matkus1 w dniu 2011-12-23 22:24:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Jaruś - tu masz jeszcze jeden wzór - 99 podciągnięć w pięciu seriach z jedną minutą przerwy pomiędzy seriami.



Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1217
konik506
Jaruś - tu masz jeszcze jeden wzór - 99 podciągnięć w pięciu seriach z jedną minutą przerwy pomiędzy seriami.


Człowiek chce trochę odpocząć a Ty mi znowu z jakimiś wzorami wyjeżdżasz... Na świeżo myślę że jest to do zrobienia, ale po dzisiejszym treningu to potrzebowałbym zdecydowanie więcej serii serii

matkus1

rozważałem przyjazd tam do was na zawody, niestety jestem całkowicie bez formy, więc napewno nic z tego. :)


Ty "bez formy" i tak byś był na podium tam pewnie jeszcze na najwyższym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1611 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34967
no niestety, moje łokcie potrzebują conajmniej miesiąc odpoczynku, podciągałem się dzisiaj max 20 pow w seri bez zadnego obciążenia :) jeden wielki ból przy każdym podciągnięciu, za dużo było tego podciągania z obciążeniem i podciągania na jednej ręce :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 161 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2689
Chłopaki a wg was jest jakas roznica pomiedzy drazkiem prostym a zakrzywianym na koncach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Dzisiaj w ostatnich przygotowaniach świątecznych zrobiłem sobie krótką przerwę. Nie wytrzymałem i poszedłem na drążek, oczywiście zrobilem kilka serii podciągania nieplanowanego.

1. Podciąganie podchwytem 1 seria 28x.
2. Podciąganie nachwytem 20x , 18x, 15x, 15x , 15x.

Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
konik506
Dzisiaj w ostatnich przygotowaniach świątecznych zrobiłem sobie krótką przerwę. Nie wytrzymałem i poszedłem na drążek, oczywiście zrobilem kilka serii podciągania nieplanowanego.

1. Podciąganie podchwytem 1 seria 28x.
2. Podciąganie nachwytem 20x , 18x, 15x, 15x , 15x.




Na film z pierwszej serii podchwytu chyba nie ma co liczyć bo już było ciemno?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3326 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35738
Ten filmik byl kręcony wczoraj o godz 12.00 i pogoda niestety ciulowa.


Dobrze że się obudziliśmy i dążymy do celu, bo większość osób przeżywa życie nigdy się nie budząc.

http://www.youtube.com/user/konik3023/videos?view=0 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Jedroool-co do drążka z zakrzywieniem na końcach,to różnica jest taka że przy szerokim nachwycie wytwarza się bardziej naturalny i mniej obciążający kąt dla nadgarstków.

Konik506-forma nie jest taka zła:)Jaki masz rekord? Robiłeś już powyżej 30-powt.?Widzę że też pod koniec kolanka trochę podbijają? Robiłeś to specjalnie czy tak naturalnie wyszło? Mi się właśnie zaczęła podobać technika z prostymi nogami.Jest trochę trudniej niż na ugiętych:)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Galeria sław - Raul Lozano

Następny temat

Rower do 3000 zł

WHEY premium